Публікації

ОДИН ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

ОДИН ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

12 травня у всьому світі відзначали Міжнародний день медичної сестри. Це не просто професія – це покликання. У невеличких містах і селах будь-який медичний працівник як на долоні, і щоб завоювати довіру та любов пацієнта, необхідно стати дійсно близькою людиною. Щоб пересвідчитися в цьому, ми на один день попросилися в стажери до старшої медсестри амбулаторії Доброславського центра первинної медико-санітарної допомоги Ольги Сергіївни Євдокімової. 

Зустріла нас Ольга Сергіївна з посмішкою. Провела екскурсію по лікарні, а вже в самому кабінеті запропонувала чай із цукерками. Тут у всьому відчувається небайдужість – ідеальна чистоста, квіти на підвіконні, іграшки для малечі.

Медичною сестрою Ольга Сергіївна працює понад 15 років, а на посаді старшої медсестри ось уже 6 років.

 «Я з дитинства хотіла стати лікарем, але, на жаль, життєві обставини так склалися, що не вдалося здобути вищу освіту. Але я не покинула свою мрію допомагати людям», – розповідає Ольга Сергіївна.

Робота розпочинається о 8 ранку. До обідньої перерви поговорити ніколи: прийом пацієнтів, вислуховування скарг, а ще вона особисто проводить пацієнтів до кабінетів, де проходять ЕКГ та інші аналізи, підбадьорюючи по дорозі. А це іноді діє краще за ліки.

Під час обідньої перерви Ольга Сергіївна розмірковує про медичу реформу:

«Звісно, за два роки суттєвих змін від медичної реформи очікувати не варто, але справи потихеньку йдуть на краще. Мені подобається, що паперова тяганина відходить у минуле. Тепер усе швидко записується в комп’ютер, і не потрібно зберігати ці паперові пильні стопки карточок. От тільки більшість сімейних лікарів -  це вже старші люди, яким поки важко дається перехід до комп’ютерів”.

А ось із новою системою нарахування заробітної плати не все так гладко.

«Раніше ми працювали на 1,5 ставки, також були різноманітні премії, заохочення та доплати за понаднормову роботу. А згідно з реформою ставка одна і зарплата стабільна – 6 тисяч, плюс невеликий відсоток від зареєстрованих пацієнтів, які уклали декларацію із сімейним лікарем. Зарплата менша, а роботи додалося, бо всіх потрібно заново реєструвати».  

Великий потік людей пояснюється тим, що старша медсестра відповідає за обстеження пацієнтів не лише Доброслава, а й прилеглих до нього сіл. І ця робота не закінчується навіть увечері і у вихідні. Ольга Сергіївна жартома називає себе «вічним консультантом»:

«По дорозі з роботи додому часто на мене «вартують» односельці з різними запитаннями. Буває, на вихідних, коли я йду на ринок або у своїх справах, теж зустрічаю таких людей. Але я ж не можу просто так пройти повз, тому кожному дам пораду та заспокою. А коли приходять пацієнти, яким я допомогла, мене переповнює почуття потрібності. Це відчуття не передати словами».

«Бувають у нас і постійні клієнти, у хорошому сенсі. Є одна бабуся, яка регулярно нас відвідує, просто щоб поспілкуватися та трохи поскаржитися на життя. Пенсіонерка самотня, от і приходить, щоб відвести душу. Їй за вісімдесят, а тиск, хоч у космос літай, і всі аналізи в нормі, тому ми часто кажемо, що вона молода душею», –  сміючись, розповідає Ольга Сергіївна.

Після обіду – обхід ділянки, огляд немовлят та людей похилого віку.

«Сьогодні молоді матусі дуже негативно ставляться до вакцинації. Почитають в Інтернеті на різноманітних «корисних» форумах, і масово відмовляються від щеплень. Тому коли ми навідуємося до молодих матусь, то обов’язково проводимо профілактичну розмову, аби переконати їх захистити здоров’я немовляти».  

«Дуже вдячна старшій медсестрі Ользі Сергіївні за турботу. Вона завжди нагадує про щеплення для Кирила. Добре, що й сьогодні зателефонувала, бо я зовсім забула. Ми вже цілий рік ходимо на щеплення саме до Ольги Сергіївни. Біля неї він стає спокійним і навіть не плаче», – ділиться мама Кирила, Тетяна.

Професіоналізм і людяність лікарів та медсестер рятують життя і допомагають пацієнтам не опускати руки. Робота медичних працівників – важка, безперервна й напружена. Справжній лікар не має спокою ні вдень, ні вночі, ні навіть у свята чи під час відпустки. Тож побажаємо нашим янголам-охоронцям у білих халатах здоров'я, витримки і щастя.

 


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!