Публікації

ОПИТУВАННЯ З ПРИВОДУ ОТГ У ФОНТАНЦI: У СІЛЬРАДИ ТА АКТИВІСТІВ ПРОТИЛЕЖНІ РЕЗУЛЬТАТИ

ОПИТУВАННЯ З ПРИВОДУ ОТГ У ФОНТАНЦI: У СІЛЬРАДИ ТА АКТИВІСТІВ ПРОТИЛЕЖНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Сьогодні у Фонтанці завершилося опитування про формат добровільного об'єднання. Жителям запропонували проголосувати за один з наступних варіантів: перший - формат двох громад Фонтанки і Нової Дофінівки, і другий - формат чотирьох громад у складі Фонтанки, Нової Дофінівки, Крижанівки і Олександрівки.

Кожен депутат отримав опитувальник, а активістам, які побажали приєднатися до ініціативи, депутати видали копії цих форм.

«Двадцять п'ять депутатів отримали по одному примірнику опитувальника, тобто всього могли проголосувати 2500 жителів. Загальна кількість жителів від 6700 до 8600 людей. Відповідно могло проголосувати всього від 29 до 37%! Решта нехай залишаються зі своєю думкою при собі!?», - обурений активіст Олег Лавренко.


Результати опитування виявилися суперечливими. Якщо питання ставили наближені до керівництва сільради, то люди у своїй більшості ставили підписи за формат двух, якщо опитування проводили активісти - то там абсолютна більшість за формат чотирьох.

«Результати обговорення, проведеного нашими активістами та депутатами, які ініціювали широкий формат об'єднання чотирьох сіл наступні. Всього опитали 1624 людини, з них за об'єднання Фонтанки і Нової Дофінівки проголосували 107 осіб, за об'єднання Фонтанки, Нової Дофінівки, Крижанівки і Олександрівки - 1493 людини, і не визначились 24 людини», - написав на своїй сторінці депутат Лиманської райради Дмитро Ковбасюк.

Лічильна комісія спочатку не хотіла підраховувати голоси, зібрані активістами, але, за словами Ковбасюка, їм  вдалося добитися, щоб підписи жителів на копіях підписних листів теж були враховані.


В результаті, з 3582 опитаних варіант двох сіл підтримали 1947 людей, варіант чотирьох сіл - 1567 людей, зіпсованими виявилися 70 опитувальників.

Активисті впевнені, що частина депутатів не тільки не пояснювала плюси і мінуси кожного з форматів, а й «залякували жителів», схиляючи їх до голосування за формат об'єднання двох громад.

«Такий результат опитування у депутатів тому, що вони, проводячи опитування, розповідали страшилки, що якщо ми об’єднаємось з Крижанівкою в громаду, нас забере під себе Одеса. Чергова маніпуляція», - висловилася жителька Фонтанки Наталія Кручиніна.


Завтра на позачерговій сесії депутатам Фонтанської сільської ради належить вирішити долю жителів району, проголосувавши за один з варіантів об'єднання - формат двох громад або формат чотирьох.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!