Публікації

ПАРЛАМЕНТ ЗАТВЕРДИВ НОВІ ШТРАФИ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

ПАРЛАМЕНТ ЗАТВЕРДИВ НОВІ ШТРАФИ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

16 лютого Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №2695 в другому читанні щодо посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху. Він передбачає зміни в Адміністративному й  Кримінальному кодексі та має важливі правки. 

Згідно зі змінами до Кодексу про адміністративні порушення, пішоходів за невиконання правил дорожнього руху можуть оштрафувати на 255 грн, а не 51 грн, як це було раніше. При порушенні правил дорожнього руху велосипедистами, вони повинні будуть заплатити штраф у розмірі 340 грн. За ці ж порушення пішоходами та велосипедистами, вчиненими в стані алкогольного сп’яніння, штраф – 680 грн, а за створення аварійної ситуації — 850 грн.

Також проєкт закону передбачає збільшення штрафів за низку адміністративних правопорушень для водіїв.

За відсутність шолома у мотоцикліста; непристебнуті ремені безпеки; порушення правил переїзду перехресть, зупинок, обгону, проїзд на заборонний сигнал світлофора; неосвітлений номерний знак, розмову по телефону без гарнітури за кермом під час руху тощо можна отримати штраф 520 грн.

Водіння автівкою, яка не зареєстрована чи не перереєстрована в Україні в установленому порядку; водіння автівкою без номерного знака чи з неправильним номерним знаком передбачає штраф             у розмірі 850 грн. Якщо якесь із цих порушень вчинено повторно, тоді стягується 1700 грн або призначаються громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

За ненадання переваги «швидким» та інших аварійно-рятувальним службам можуть оштрафувати на 680 грн. Такий самий штраф – через порушення правил руху й зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а також порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху.

За перевищення швидкості від 20 до 50 км/год можуть штрафувати на 340 грн, а за перевищення швидкості на понад 50 км/год доведеться заплатити 1700 грн. Створення аварійної ситуації змусить порушника сплатити 3400 грн.

Штрафом у розмірі 425 грн покарають за їзду без водійського посвідчення. Якщо у водія взагалі відсутні права, то йому доведеться заплатити 3400 грн. Раніше позбавлених прав водіїв оштрафують на 20,4 тис. грн. Якщо водій протягом року знову вчинить таке порушення, то це тягне за собою накладення штрафу вже в розмірі 40,8 тис. грн із позбавленням права керування транспортним засобом на термін від 5 до 7 років і з оплатним вилученням авто або без такого.

Підвищився розмір штрафу за перебування за кермом у стані алкогольного сп’яніння — з 10,2 тис. грн до 17 000 грн із позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення протягом року передбачено покарання в  розмірі 34 000 грн і позбавлення прав уже на 3 роки.

Якщо водія втретє за рік спіймають на нетверезому керуванні, йому загрожуватиме 51 000 грн штрафу з позбавленням права на водіння на 10 років із конфіскацією транспортного засобу.

За відмову від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння можуть оштрафувати на 40 800 грн.

Якщо водій скоїв ДТП в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, у результаті якої потерпілий отримав травми середньої тяжкості, він позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права керувати транспортними засобами від 3 до 5 років.

У разі, якщо потерпілий отримав тяжке ушкодження, водієві загрожуватиме позбавлення волі на строк від 3 до 8 років (позбавлення прав — від 5 до 8 років).

Якщо сталася ДТП з летальним результатом, то винуватця у стані сп’яніння можуть позбавити волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням прав на такий же термін. Якщо в ДТП кілька жертв, то термін тюремного ув’язнення збільшується — до 7-12 років (позбавлення прав — на термін від 7 до 10 років).

Якщо водій покине місце аварії, йому теж загрожуватиме 3400 грн штрафу, а також позбавлення права керувати автівкою на строк від 1 до 2 років.

Крім того, посилюється кримінальна відповідальність, а саме:

  • осіб, які порушили правила безпеки дорожнього руху в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння не звільнятимуть від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям, з примиренням винного з потерпілим, передачею особи на поруки та у зв'язку зі зміною обстановки;
  • також до таких осіб не буде застосовуватися умовно-дострокове звільнення, звільнення від відбування покарання з випробуванням, звільнення за бездоганну поведінку й сумлінне ставлення до праці та заміна невідбутої частини покарання більш м'яким. Амністія та помилування також не можуть бути застосовані для таких порушників.

У такий спосіб нардепи сподіваються запобігти правопорушенням у  сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та посприяти більш стриманій і виваженій поведінці водіїв на дорогах, що має зменшити кількість ДТП, зокрема й тих, що вчинені в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!