Публікації

ПЕНЯ ЗА БОРГИ ЗА КОМУНАЛКУ, АБОНПЛАТА ЗА ВОДУ ТА ЗНИЖЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ – ЩО НАМ ПРИНІС ТРАВЕНЬ

ПЕНЯ ЗА БОРГИ ЗА КОМУНАЛКУ, АБОНПЛАТА ЗА ВОДУ ТА ЗНИЖЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ –  ЩО НАМ ПРИНІС ТРАВЕНЬ

У травні набувають чинності закони, які несуть із собою не дуже приємні сюрпризи, пов’язані з комунальними послугами. Але не все погано. Що саме приніс із собою травень – у дайджесті  газети «Лиманські Факти».  

ПЕНЯ ЗА ПРОСТРОЧЕННЯ ПЛАТЕЖІВ І ДОСТУП У ЖИТЛО

Із травня всі ми відчуємо на собі набрання чинності закону “Про житлово-комунальні послуги”. Згідно з цим документом для споживачів запроваджується пеня за прострочення платежів за послуги ЖКГ (розмір пені дорівнює 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення).

Також закон передбачає запровадження абонплати за послуги ЖКГ. Максимальні розміри абонплати у 2019 році: опалення та гаряче водопостачання – 43 грн, холодне водопостачання – 37,6 грн, вивезення сміття – 16,1 грн.

До того ж працівники комунальних служб отримують право безперешкодного доступу в житло для відключення за борги за послуги ЖКГ.

ЦІНА НА ГАЗ І СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ

Із 1 травня ціну на газ для населення знижено на 30 коп. Споживачі будуть платити 8 грн 25 коп. за 1 кубометр. «Відповідна постанова уряду України, що дозволяє знижувати ціну на газ для населення, відповідає зобов'язанням, які взяла на себе Україна в програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом», – заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.

До 5 травня 2019 року щорічну разову грошову допомогу отримає низка категорій громадян, зокрема інваліди війни, колишні неповнолітні в’язні концтаборів, гетто та місць примусового тримання, яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років та які визнані інвалідами, учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності.

МОБІЛЬНИЙ НОМЕР І ТЕХОГЛЯД

Також з початку травня можна  переходити до іншого мобільного оператора, залишаючи свій  номер телефону. Якщо абонент захоче перейти в іншу мережу, то на його номер інші клієнти цього оператора не зможуть зателефонувати за внутрішньомережевим тарифом. Попереджати про такі випадки після запровадження MNP буде особливий зумер і голосове повідомлення.  

Зміниться в травні й порядок проходження техогляду для власників авто. Окрім протоколу, водіям видаватиметься самоклейна позначка з радіочастотною ідентифікацією, яка міститиме дані про результат техогляду (власник транспортного засобу зобов’язаний закріпити позначку у правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішнього боку). Техогляд обов'язковий для вантажних автомобілів, таксі, автобусів та транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, а також легкових авто, які використовуються в комерційних цілях.У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!