Публікації

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ: ХТО ОТРИМАЄ МЕНШЕ, А ХТО БІЛЬШЕ?

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ: ХТО ОТРИМАЄ МЕНШЕ, А ХТО БІЛЬШЕ?

У березні відбувається індексація пенсій, а дехто отримає ще й  разові виплати 

Із 1 березня цього року в Україні  стартувала індексація пенсій, але під неї не потрапляють деякі категорії громадян.

Для кожного громадянина підвищення буде залежати від стажу роботи, розміру заробітної платні до виходу на пенсію, а також різних доплат за особливі умови праці, якщо такі є.

Формула, за якою буде проходити індексація пенсій, виглядає так: будуть перемножуватися середня заробітна плата в Україні, індивідуальний коефіцієнт зарплати й коефіцієнт страхового стажу.

"Найбільшу індексацію отримають пенсіонери зі стажем 30-35 років, які отримували 1800-2400 грн. Наразі їх чекає найбільша індексація 20-25%, тобто вони отримають пенсію більшу на 400-600 грн. Найнижча індексація буде в тих, чиї пенсії розраховували виходячи із зарплат за останні 10 років. Індексація таких пенсій складе 200-300 грн ", - розповів економіст Олексій Кущ.  

"Під індексацію не підпадають особи, яким пенсію нараховують не на підставі Закону України "Про державне пенсійне страхування", а згідно з іншими законами, наприклад на підставі Законів України «Про судоустрій», «Про держслужбу». Тобто підвищення з 1 березня не торкнеться народних депутатів, прокурорів, наукових діячів", - зазначила Галина Третьякова, директор Української федерації страхування, керівник Інституту цивільних свобод.

Крім того, уряд ухвалив рішення провести разові виплати за рахунок коштів, отриманих від розмитнення “євроблях”. Як повідомили в Мінсоцполітики, близько 2 млн осіб мають базову пенсію, нижчу від прожиткового мінімуму, із них близько 1,9 млн мають повний страховий стаж. Саме для цих людей, які мають повний стаж (жінки 30 років, чоловіки 35, а в 2011 році 20 для жінок і 25 для чоловіків), але отримують мінімальну пенсію, буде здійснена спеціальна доплата в розмірі 2410 грн, яка буде виплачена  двома частинами по 1205 грн - у березні та у квітні.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!