Публікації

ПОДАРУЙ СВОЮ ЛЮБОВ ОСИРОТІЛІЙ ДИТИНІ

ПОДАРУЙ СВОЮ ЛЮБОВ ОСИРОТІЛІЙ ДИТИНІ

Родина – близьке та зрозуміле для нас слово.  Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу й мудре слово. Та є діти, недобровільно позбавлені цього почуття. І хто виріс у рідній сім’ї, тому важко уявити, що відчувають маленькі діти, які залишилися без батьків. Ці діти позбавлені любові й піклування та один на один постають перед життєвими труднощами. Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною й болючою темою для нашого суспільства. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики щодо виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Перевага надається сімейним формам виховання (усиновлення, опіка, передача на виховання в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї).

Спільними зусиллями служба у справах дітей Лиманської райдержадміністрації проводить значну роботу з пропаганди та створення прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу.

Прийомна сім’я – це сім’я, яка добровільно взяла на виховання й спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Порядок прийому дітей у сім'ї встановлено Постановою Кабінету Міністрів України               № 565 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю». Ті, хто взяли дітей у прийомну сім'ю, є прийомними батьками, а влаштовані діти  –  прийомними дітьми.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ)  це  сім’я, що створюється за бажанням подружжя, яка бере на виховання та спільне проживання не менше ніж 5 дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна чисельність дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, ураховуючи рідних.

Особи, які взяли на виховання і спільне проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є батьками-вихователями.

Фінансове й матеріальне забезпечення прийомних сімей та ДБСТ здійснюється державою. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми на кожну прийомну дитину.

Обом прийомним батькам виплачується грошове забезпечення за догляд за прийомними дітьми. Кошти, що виділяються на утримання дітей у прийомній сім'ї, перераховуються на особистий рахунок прийомних батьків, відкритий в установі банку за місцем проживання прийомної сім'ї. Заощаджені протягом року кошти вилученню не підлягають і використовуються прийомними батьками для задоволення потреб прийомних дітей наступного року. Відділ освіти молоді та спорту щороку забезпечує безкоштовне оздоровлення таких дітей в оздоровчих закладах.

У Лиманському районі наразі 4 прийомні сім’ї та 2 ДБСТ, у яких виховується 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Діти – наше майбутнє, і неважливо: чи то твоя рідна дитина, чи просто маленька особистість, яка хоче відчути твою підтримку та частинку твоєї любові. Ми повинні пам’ятати, що для щастя дітей потрібно дуже мало: добре слово, привітна посмішка і надія на краще майбутнє.

        

Служба у справах дітей Лиманської райдержадміністрації 

проспект 40-річчя Визволення, 2

смт. Доброслав Лиманського району Одеської області

тел.: (04855) 91295, e-maildslugba@gmail.com
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!