Публікації

ПОРУЧ ІЗ НАМИ ЛЮДИ, ЯКІ ЩОДНЯ ЗДІЙСНЮЮТЬ ПОДВИГ. У ЛИМАНСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ РЯТІВНИКА

ПОРУЧ ІЗ НАМИ ЛЮДИ, ЯКІ  ЩОДНЯ ЗДІЙСНЮЮТЬ ПОДВИГ. У ЛИМАНСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ РЯТІВНИКА

Чи є у рятувальників свої прикмети й забобони? За скільки часу рятувальники мають одягнутися і чого вони бояться? Про це в День рятувальника «Лиманські Факти» дізнавалися в  лиманських представників цієї героїчної професії. 

«Рятувальники -  це не тільки гасіння пожеж. Я пам'ятаю, як 2007 чи 2008 року взимку снігом замело дорогу до одного із сіл. Тоді тільки рятувальники на своїй машині змогли потрапити до породіллі і доставити її в лікарню. З тих пір рятувальники, які виїжджали, вважаються хрещеними дівчинки, яка народилася тієї сніжної зими», - згадує голова Лиманської райради Геннадій Тефтул. «Ми про це не замислюємося, але щодня ці люди роблять для нас подвиг».

Із цими словами важко не погодитися. Але що криється за фасадом професії? Про це «Лиманським Фактам» у бліц-інтерв´ю розповів начальник 26 ДПРЧ Бобурчак Василь Ярославович. 

- Коли ви прийшли в професію?    

- Я в професії з 2002 року. Атестували після армії, потім пройшов навчання у Львівському державному університеті. Вирішив, що можу й хочу допомагати людям, тому з професією визначився швидко. 

- Як до вибору такої небезпечної  роботи поставилася сім'я?

(Сміється) По-різному ставляться, поки терплять.

- Чи правда, що рятувальник повинен встигнути одягнутися, поки горить сірник?

- У нас є менше хвилини, щоб повністю екіпіруватися. 

- Чи є у пожежних прикмети? Забобони?

- Вважається, що при прийомі машини на початку зміни можна по колесах стукати і крутити кермо, а відразу після виїзду не можна мити машину, потрібно почекати деякий час.

- Крім гасіння вогню, чим ще доводиться займатися рятувальникам?

- Крім безпосереднього гасіння пожеж, займаємося ліквідацією наслідків надзвичайних пригод, ДТП, природних катаклізмів. Виїжджаємо на впізнання і знешкодження вибухонебезпечних предметів, для порятунку людей на воді. 

- Чи працювали коли-небудь у частині жінки?

- Звичайно, жінки працюють у частині.  Диспетчерами, наприклад, кадровими працівниками. А в 1976-1977 рр. Пащенко Олена Михайлівна була керівником частини. 

- Який виїзд чи пожежа запам'яталися найбільше?  

- Нас не раз залучали до Херсона для гасіння лісових пожеж. Створюється зведений загін від області і в складі колони направляється на місце гасіння. Я кілька разів потрапляв у такий загін, це запам'яталося.

- Рятувальники чогось бояться?

- Звичайно, боїмося. Хто не боїться, той більше ризикує собою і командою. А ще боїмося на виклик не встигнути.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!