Публікації

«РАНІШЕ ВІДКЛЮЧАЛИ ХАОТИЧНО, А ТЕПЕР – ЗА ГРАФІКОМ»: У ФОНТАНЦІ ВВЕЛИ ВІЯЛОВІ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА

«РАНІШЕ ВІДКЛЮЧАЛИ ХАОТИЧНО, А ТЕПЕР – ЗА ГРАФІКОМ»: У ФОНТАНЦІ ВВЕЛИ ВІЯЛОВІ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА

Проблеми з напругою та електрикою почалися у жителів села з літа 2020 року, але щоденні відключення почалися з приходом холодів. Деякі будинки обходяться без електрики тижнями, в інших вона з'являється лише в першій половині дня і те – не на повну потужність. Це спричинило обурення місцевих мешканців, які звернулися до місцевої влади та профільних інстанцій. «Лиманські факти» дізналися, яких заходів планують вжити для розв’язання цієї ситуації. 

Через постійні перебої з електрикою у Фонтанці «горить» побутова техніка і не опалюються будинки, нещодавно навіть стався вибух котла в житловому будинку. Вночі на 14 лютого 60-річний чоловік і його 84-річна мама прокинулися від страшного гуркоту і тріску. Не загинули лише дивом. Пенсіонер розповів, що вся техніка була справною і при перевірках ніколи не викликала претензій у газівників і електриків. Постраждалих прихистили сусіди. Сільська рада виділила допомогу розміром 60 000 грн, кошти допомагають збирати депутати і сусіди.

Зрештою, терпіння жителів луснуло: 15 лютого учасники ініціативної групи мешканців Фонтанської ОТГ і депутати зустрілися з технічним директором компанії «Одесаобленерго» Сергієм Пєсковим та працівниками Лиманського РЕМ.

За словами представника «Одесаобленерго», приватні та багатоповерхові будинки під’єднані до однієї підстанції, яка розрахована на певну потужність. Через те, що багато людей перейшли на електроопалення замість газового, цієї потужності не вистачає.

«Підстанція «Холодмаш» заживлена по лінії в 35 кВ, яка знаходиться у власності залізниці. Вона обмежена у потужності, і через перевантаження у вечірній час відбувається її відключення»,– пояснив Сергій Пєсков.

Він додав, що розв’язати проблему допоможе створення власної підстанції. Проєктування триватиме протягом цього року, а будівництво заплановано вже на 2022 рік.

Представники місцевої влади пообіцяли виступити посередниками для узгодження схеми мереж, які проходитимуть через приватні ділянки, з власниками землі. А при проєктуванні нової лінії, пообіцяли врахувати вже наявну, щоб мінімізувати роботи на земельних ділянках.

До того часу ДТЕК «Одеські електромережі» планують контролювати електропостачання в ручному режимі, відключаючи одні будинки, щоб дати світло іншим. Тож як тимчасовий захід в період опалювального сезону для місцевих жителів створили графік так званих віялових відключень.

Офіційна відповідь представників «Одесаобленерго» жителів не заспокоїла.

«Зустріч показала, що РЕМ "мав на увазі" Фонтанку, Крижанівку та Ліски. Поки щось не трапиться надзвичайне, щоб звернули увагу на нашу проблему, сидітимемо в темряві. І жодне ТБ не допоможе. Відповідь РЕМу: "Вибачте, але ви приєднані до залізниці". А нас має це хвилювати?» – обурюються у Viber-групах.

«Відключення за графіком на 2 години, краще хаотичних відключень на добу, але чекати кінця опалювального сезону, щоб налагодити електропостачання, – не найкраще рішення у 21 столітті», – ділиться думкою місцевий житель.

«Причина не тільки в аваріях з вини негоди, заморозків і тощо. Свого часу вони підключили купу об'єктів, в тому числі житлові комплекси, які будуються. При цьому взяли гроші "на кишеню", але нічого для збільшення потужності чи лімітування електроенергії не зробили. Тепер цієї потужності, звичайно, не вистачає! Хто винен? Біля керма – все ті ж з РЕМ, "Обленерго" та інші. По суті, вони людей "кинули", взявши гроші (і в касу, і готівкою) і нічого не зробивши», – впевнені мешканці Фонтанської ОТГ.

За інформацією, яку заступник голови ОТГ Петро Щирба отримав від Лиманського РЕМу, відключення електроенергії пройдуть за таким графіком: з 17:00 до 19:00  – у Крижанівці, з 19:00 до 21:00 – в Лісках, з 21:00 до 23:00  – у Фонтанці.  Надалі графік може змінитися. На жаль, першого ж дня тривалість відключення перевищила обіцяний ліміт у 2 години.

Місцеві жителі впевнені: для того, щоб привернути увагу до проблеми, доведеться йти на крайні заходи і перекривати Південну та Дніпродорогу.

«Віялові відключення, як нам пояснили представники РЕМу, стосуватимуться тільки наших сіл. А висотки будуть зі світлом?! Там "еліта", а ми? Їм вистачає потужності, а нам – ні! Одна лінія – на всі села, працівникам РЕМу потрібно було ще "вчора" цим питанням зайнятися, а вони не хочуть. Потрібно перекривати дорогу, що нам залишається», – рішуче налаштовані люди.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!