Публікації

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ АМБРОЗІЇ ВИЙШЛО З-ПІД КОНТРОЛЮ: У СИЧАВЦІ – КАРАНТИН

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ АМБРОЗІЇ ВИЙШЛО З-ПІД КОНТРОЛЮ: У СИЧАВЦІ – КАРАНТИН

У селі Сичавка з 13 вересня оголосили карантинний режим на п’ять років через надмірне розповсюдження амброзії полинолистої. Такого рішення дійшли після візиту інспектора Держпродспоживслужби. 

Відповідно до підсумків інспекції, карантин ввели на таких вулицях села: Набережна, Центральна, Прикордонна, Чорноморська, Південна (вся балка по праву сторону від вул. Південна), Кооперативна, Перемоги, Шевченка і Філатова, територія за Сичавським млином. Загальна площа, що потрапила під карантин, складає 21,68 га. Це при тому, що у 2019 р. Сичавська сільрада виділила з бюджету на програму зі знищення амброзії 30 тисяч гривень.

За словами в. о. начальника районного відділу агропромислового розвитку Тетяни Шишовської, питання щодо амброзії неодноразово порушували на сесіях Лиманської райради. Крім того, на гарячу лінію райдержадміністрації надходило багато дзвінків саме із Сичавки. Наразі в селі мають провести низку фітосанітарних заходів, серед яких – систематичні обстеження території для виявлення, локалізації й ліквідації вогнищ амброзії  та подальшим її знищенням на місці виявлення. Контроль над карантинним режимом і здійсненням усіх належних заходів довірили в. о. голови райдержадміністрації Леоніду Гребенюку.

«Карантин накладається на п'ять років. Інспектор буде виїжджати щороку, і якщо протягом цього терміну  амброзії не виявляється, карантин знімають. Але інспектор має перевірити, як ведеться знищення бур'яну, за два тижні після виходу районного розпорядження. Якщо ж інспектор виявить, що амброзія на карантинних дільницях не знищена, він має право скласти протокол і притягнути до адміністративної відповідальності Сичавську сільську раду», –  розповідає Тетяна Шишовська.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!