Публікації

РУСЛАН ЛАТІЙ: «НАС ОБ`ЄДНУЄ НЕБАЙДУЖІСТЬ ДО ВИЗИРСЬКОЇ ОТГ. МИ ХОЧЕМО, ЩОБ НАША ГРОМАДА РОЗВИВАЛАСЯ Й РУХАЛАСЯ ВПЕРЕД!»

РУСЛАН ЛАТІЙ: «НАС ОБ`ЄДНУЄ НЕБАЙДУЖІСТЬ ДО ВИЗИРСЬКОЇ ОТГ.  МИ ХОЧЕМО, ЩОБ НАША ГРОМАДА РОЗВИВАЛАСЯ Й РУХАЛАСЯ ВПЕРЕД!»

Основним конкурентом на посаду голови Визирської ОТГ для нинішнього очільника громади Валерія Стоілакі став Руслан Латій. Протистояння доволі сильне, адже кандидати представляють команди з кардинально різними поглядами на розвиток своєї громади. Яка позиція в головного опонента чинного очільника Визирської ОТГ  Руслана Латія, дізнавалися «Лиманські факти». 

  • Ви вже брали участь у торішніх виборах одразу після створення Визирської ОТГ. Чому Ви вирішили ще раз спробувати свої сили?

За майже 1,5 роки роботи Валерія Стоілакі підтвердилися всі мої здогадки щодо бездіяльності цього керівництва. Це стосується насамперед Першотравневого та Любополя – сіл, яким не приділяють належної уваги та ресурсів. У цьому напрямі – жодних суттєвих зрушень і результатів у розвитку, тому напрошується висновок: обрали владу заради владарювання, а не для розвитку громади. Я хочу це змінити. Перше, на що я зверну увагу, – це села, яким до сьогодні не приділялося належного фінансування: Першотравневе, Любопіль, Зоря Труда, Порт, Нова Вільшанка, Міщанка та ті, що приєднуються до ОТГ  цього року.

  • Минулого року Ви боролися за те, щоб центром громади стало Першотравневе. На сьогодні ця тема ще актуальна для Вас?

Я вважаю, що вже пізно про це говорити, оскільки підходить до завершення децентралізація, а разом із нею закінчується й новий адміністративно-територіальний устрій.  Однак можна зробити інше – загострити увагу на тому, щоб люди, які проживають не в центрі Визирської ОТГ, не відчували себе забутою периферією, як це відбувається зараз.

  • Валерій Стоілакі був рік на цій посаді. Чи він упорався із завданнями, які стояли перед головою ОТГ, на Вашу думку? Якщо ні, то в чому його головна помилка?

Понад рік при владі – це достатній термін, щоб показати хоч якісь результати. Оскільки обіцяно багато, а змін обмаль, Валерій Стоілакі  втратив довіру багатьох людей. Жителі Визирської ОТГ незадоволені, і це видно неозброєним оком. Це моя думка, яка ґрунтується на власних спостереженнях.

Головна проблема нинішнього очільника громади в тому, що він не вміє слухати й чути людей. Має бути взаємовигідний союз між владою та пересічними громадянами, а не хамське ставлення до жителів громади. Потрібно знаходити компроміси в питаннях та йти назустріч.

  • Які проблеми накопичилися у громаді за рік «правління» Валерія Стоілакі? На що  насамперед варто звернути увагу новому очільникові?

Річ у тім, що всі проблеми накопичувалися в попередні роки, однак за цей рік жодна з них не наблизилася до розв’язання. Як ми й попереджали торік, люди змушені їхати у Визирку, щоб розібратися зі своїми питаннями, подати заяву, підписати документи, узяти довідку тощо, але обіцяний для цих цілей автобус так і не з'явився. Зі старостами, які могли б допомагати в цих питаннях, у селах також не визначились. Крім того, віч-на-віч зі своїми проблемами залишилися люди похилого віку та самотні пенсіонери.

Серед інших проблем я б виділив відсутність каналізації у Визирці, Першотравневому та Любополі, особливо за наявності багатоквартирного житлового фонду. Люди ставлять собі санвузли та копають вигрібні ями, і це у XXI столітті.

Взагалі, якщо щось хороше й робиться, то частіше за все – аби пустити пил в очі. Наприклад, за цілий рік «правління» керівництво почало робити капітальний ремонт Будинку культури в Першотравневому вартістю 1,5 млн грн. Наче й позитивні зміни, але зробили тільки лицеву фасадну частину, тильну сторону навіть не чіпали. Поміняли старі вікна на металопластикові, знову ж не всі. Нові вікна закріпили в старі дерев'яні рами. Відповідно, виникає питання довговічності цієї конструкції.

  • Яким Ви бачите майбутнє громади? За що треба боротися?

Якщо Ви вже спитали про розуміння того, як «боротися», то головне – не треба робити це так, як робить нинішнє керівництво, бо всі протистояння й битви призводять до втрат. Нинішній управлінський апарат керується такими поняттями, як «підкорити», «переламати», «завоювати», але це лише призводить до зменшення довіри людей і відкидає назад у розвитку нашу громаду. Потрібно насамперед керуватися принципами людяності та взаєморозуміння, а боротьбу вести за розвиток громади та комфортне життя її жителів.

  • Якщо Ви станете головою Визирської ОТГ, чи будете відстоювати справедливий розподіл коштів між селами? Як сьогодні з цим справляється керівництво?

Безумовно, буду. Це одна з причин, чому я йду на вибори. На сьогодні немає пропорційної уваги й раціонального розподілу бюджетних коштів. Якщо взяти інформацію про бюджет розвитку (капітальні видатки) на 2020 рік, який опубліковано на сайті громади, то можна побачити, як він «справедливо» розподіляється. Сказати, що велика частина з нього пішла на розвиток Визирки, це нічого не сказати: за рік центр ОТГ має отримати понад 30 млн грн.  Водночас таким селам, як Порт, Нова Вільшанка та Міщанка навіть 1 мільйона не передбачено. Добре, що Першотравневому виділили 6,81 млн грн, Любополю – 1,1 млн грн,  Зорі Труда – 2,9 млн грн, але це абсолютно не справедливий розподіл. Так не має бути.

  • У Вас є команда? Хто вони? Які особистості сьогодні потрібні при владі?

Так, у мене є команда, яка вже давно сформувалася навколо мене. Вона складається з управлінців, юристів, інженерів – усі вони освічені та активні люди. Серед них є й чинні депутати, які знаходяться в меншості депутатського корпусу, і часто через це їхні пропозиції на засіданнях не розглядаються, але ми готові з цим боротися. Моя команда – це люди, які дивляться зі мною в одному напрямку і не підкоряються тиску з боку. Їхні рішення завжди зважені, обдумані, справедливі та чесні. Нас усіх об'єднує небайдужість до Визирської ОТГ, ми хочемо, щоб наша громада розвивалася й рухалася тільки вперед!
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!