Публікації

САМОГУБСТВО ДІВЧИНИ: ЧИ ДІЗНАЄМОСЯ МИ, ЩО ТРАПИЛОСЯ НАСПРАВДІ?

САМОГУБСТВО ДІВЧИНИ: ЧИ ДІЗНАЄМОСЯ МИ, ЩО ТРАПИЛОСЯ НАСПРАВДІ?

18 травня під Тещиним мостом було знайдено загиблу дівчину. Як виявилося, нею опинилася 16-річна жителька Лиманського району. Новина дуже швидко облетіла Інтернет, у котрому люди припускали ті чи інші здогадки стосовно причин даного випадку – від версії самогубства на підставі нерозділеного кохання до навмисного вбивства.

Ми вирішили дізнатися про деталі та звернулися за офіційною інформацією до Наталі Утюпіної, начальника служби у справах дітей Лиманської райдержадміністрації.

Як виявилося, у загиблої дівчини була довга та складна історія.

Так, відомо, що задовго до трагедії дівчина разом зі своєю рідною молодшою сестрою залишилася без матері – її позбавили батьківських прав.

Після цього дівчатам знайшли іншу сім’ю за принципом дитячого будинку сімейного типу – тобто нова сім’я не просто брала дітей на опіку, а отримувала на це допомогу від держави.

Але, за словами Наталі, у дівчат із новими батьками відбувалися значні непорозуміння – відомо, що дорослі були дуже віруючими людьми, а тому у сім’ї склалися хіба не пуританські звичаї, в результаті яких діти не могли дозволити собі багатьох речей, які мали їхні однолітки, що, врешті-решт, не давало дівчинкам повноцінно соціалізуватися.

Також Наталя розказує, що коли опікунська служба прийшла перевіряти стан життя дітей, вона побачила, що ліжко молодшої, 10-літньої, дівчинки було вкрито клейонкою – тобто дитина вже у такому доволі дорослому віці все ще ходила під себе. Це, на думку опікунської служби, казало про психологічні проблеми, які були у дівчинки в даній сім’ї. Врешті-решт, комісією з питань захисту прав дітей було прийнято рішення про ліквідацію даної сім’ї.

У той же час, коли офіційні служби займалися документами стосовно ліквідації, у соцмережі потрапила інформація, що старша дівчинка втекла і розшукується. Цю інформацію побачила тітка дитини, яка впізнала її та наступного ж дня приїхала зі словами, що зробить усе необхідне, аби забрати дівчат до себе.

Діти, коли їх вилучили із прийомної сім’ї, були влаштовані до дитячого притулку, але на дуже короткий термін – рідна тітка дуже швидко встигла зібрати усі необхідні документи та забрати дітей.

Дівчата жили разом з нею у селі Калинівка – окрім того, вона оформила на них квартиру у селі Переможному, аби захистити їхні майнові права.

За словами Наталі, опікун виконував свої функції на сто відсотків – більш того, тітка була із дітьми близька, як подруга, розуміла їх, цікавилася їхнім життям. Тому діти доволі швидко психологічно оправилися та розквітли.

Старша дівчинка минулого року закінчила 9 клас, де була в усьому нарівні з іншими дітьми, ні в чому не була гірше. Після закінчення 9 класу вона поступила до Березовського професійного училища, де встигла закінчити перший курс.

Попервах у неї були деякі проблеми через нову обстановку, нових друзів, було декілька прогулів – проте якихось серйозних проблем із адаптацією у дитини не було.

Але, як грім серед ясного неба, буквально за добу до трагедії до тітки зателефонував хлопець дівчини, із яким вони разом навчалися, та повідомив, що її немає у гуртожитку.

В результаті, сім’я почала пошуки.

18-го ж травня вони зранку виїхали до училища – пошукати, можливо, дівчинка десь поряд, але коли вони навіть ще не встигли доїхали до Березовки, їм зателефонували з Приморського відділу поліції та попросили, щоб вони приїхали до них, сказавши, що дівчинка затримана.

І вже після годину-дві після цього тітка подзвонила Наталі та сказала, що сталося насправді.

У медичному висновку про смерть було зазначено, що версія суїциду є не підтвердженою. Вказано лише, що причина смерті – ушкодження внаслідок падіння, стрибка або поштовху з висоти. Намір не визначено.

На даний момент цікавість викликає блокнот дівчинки, у якому вона записувала свої думки та почуття. Так, за словами слідчого, там серед іншого було також написано, що дівчина прощається з усіма, а також записи про нерозділене кохання зі своїм хлопцем. Але, тим не менш, ситуація є до кінця не визначеною, а тому поки що не можна зазначити причину загибелі.

Наразі триває слідство, відкрито кримінальну справу.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!