Публікації

СЕСІЯ У ФОНТАНЦІ: ДЕПУТАТИ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА ФОРМАТ ОБ’ЄДНАННЯ, ЯКОГО ВЖЕ НЕ ІСНУЄ

СЕСІЯ У ФОНТАНЦІ: ДЕПУТАТИ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА ФОРМАТ ОБ’ЄДНАННЯ, ЯКОГО ВЖЕ НЕ ІСНУЄ

Сьогодні у Фонтанці на черговій сесії депутати розглядали дві конфігурації об'єднання у Фонтанську ОТГ. Саме це питання у порядку денному було винесено останнім 47 пунктом. Гості, серед яких були депутати районної і обласної ради і які спеціально приїхали на сесію, попросили розглянути питання про об’єднання на початку сесії, однак керівництво Фонтанської сільради не прислухалось до їх прохань. 

Враховуючи досить жорсткі дискусії про об’єднання, які тривали протягом останнього місяця, на сесію була запрошена  директорка Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен  із радницею з питань децентралізації  Оксаною Гуненковою.

«Згідно закону про добровільне об’єднання, на цьому етапі не вирішується питання конфігурації. Якщо бажаєте переглянути конфігурацію, вам необхідно скасувати всі рішення які ви ухвалили сьогодні, бо, наскільки нам відомо, у вас паралельно діють декілька рішень, які суперечать одне одному. Тому якщо ви хочете дійсно правильно провести процедуру, це бажано робити так, щоб юридично правильно були оформлені всі ваші документи. Тим паче, що ці питання викликають у вас такий великий резонанс у суспільстві. І будь-хто в будь-який момент може оскаржити ці рішення, які ви ухвалюєте» , – підкреслила Оксана Гуненкова .

Незважаючи на це, на розгляд сесії винесли два варіанти об’єднання: перший формат «Фонтанка – Нова Дофінівка – Крижанівка», другий – «Фонтанка – Олександрівка – Крижанівка». Саме за перший варіант проголосували більшість депутатів попри те, що представники Крижанівської сільради у черговий раз відзначили, що вже вийшли з формату об’єднання з Дофінівкою. Тобто продовжувати процедуру об'єднання у такому форматі неможливо.

Судячи з усього, далі Фонтанка розглядатиме два нові варіанти об’єднання, оскільки ще до початку сесії голова сільради Наталя Мішина отримала дві ініціативи від депутатів.

Перша група у складі десятьох депутатів запропонувала об'єднання у форматі чотирьох сіл: Фонтанки, Крижанівки, Нової Дофінівки та  Олександрівки. А друга група представила пропозицію об'єднатися у форматі двох громад: Фонтанської та Новодофінівської.

Очільниця Фонтанської сільради запевнила, що за обома ініціативам будуть видані розпорядження, і вони будуть проходити всі етапи, передбачені для добровільного об'єднання громад.

«Сьогодні завершилися обидві процедури, одна – прийняттям позитивного рішення, друга – негативного рішення. Обидві процедури не можуть бути реалізовані не тільки через позиції громади Фонтанки, а й через рішення, прийняте вчора Крижанівською сільською радою. Підсумок – повертаємося на вихідні позиції і починаємо процедуру об'єднання громад спочатку. Більш детально позиція Фонтанської сільради буде викладена протягом доби», – написала у вайбер групі  заступник голови Фонтанської сільської ради з юридичних питань Валентина Іокіщу.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!