Публікації

СЕЗОН СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ ТА СУХОЇ ТРАВИ СТАРТУВАВ. ЩО РОБИТИ?

СЕЗОН СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ ТА СУХОЇ ТРАВИ СТАРТУВАВ. ЩО РОБИТИ?

У перший місяць осені Лиманський район огорнули густі клуби диму від палаючого сміття. Люди просто задихаються. Це проблема багатьох населених пунктів, жителі  яких знаходять  свої методи боротьби з нею. 

На початку вересня в Першотравневому вкотре  нічим було дихати. Усе через те, що жителі вулиць Вишнева, Виноградна та Київська підпалили суху траву та листя на своїх городах. У сільраді кажуть, що більшість мешканців цих вулиць не укладали договори на вивіз сміття. Відповідно до договору, сума з одного дорослого на місяць просто мізерна – 10 грн, але люди все одно продовжують спалювати сміття..

Тож місцева влада разом з ініціативною групою для боротьби із сезонним багаттям на городах вирішила запустити акцію «Чисте повітря» та залучити до неї всіх жителів села. Ініціатори акції пояснюють: якщо самостійно вплинути на тих, хто палить сміття на своїй ділянці не вдається, потрібно звертатися до депутата  вулиці або ж до сільради. Після фіксації випадків спалювання сміття,  на офіційному сайті сільради буде з’являтися інформація про порушників з прізвищами. 

Не краща ситуація і в Сичавці. Люди скаржаться на сусідів і на поліцію. Кажуть, якщо правоохоронці й приїжджають на виклик,  то вмовити їх скласти протокол вкрай важко.

В Олександрівці люди теж страждають через легковажність своїх сусідів. Місцева жителька Тетяна розповіла, що в них є напрацьовані механізми боротьби з такими випадками.

«У нас є група в соцмережі, де ми надаємо інформацію про закони, які забороняють спалювати сміття. Коли ми самі помічаємо, що хтось спалює сміття, то особисто робимо зауваження. А коли й  розмови не допомагають, то викликаємо поліцію. Уже декілька разів приїжджали правоохоронці, складали протокол, і винуватці сплачували мінімальний штраф. Але це має тимчасову дію,  згодом все починається знову», – зітхає жінка.

Відповідно до статті 152 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення" несанкціоноване спалювання листя тягне за собою накладання штрафу від 340 до 1360 гривень.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!