Публікації

ЩО НАС ЧЕКАЄ У КВІТНІ?

ЩО НАС ЧЕКАЄ У КВІТНІ?

Електронні рецепти і виплати багатодітним родинам, весняний призов і підвищення виплат військовим – які ще нововведення приніс нам квітень?  

Електронні рецепти

В Україні триває впровадження медичної реформи, і з 1 квітня починається новий її етап – запроваджується електронний рецепт.

"З 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почнуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми за електронним рецептом", - пояснили в Міністерстві охорони здоров'я.

Ліки за унікальним номером е-рецепта можна отримати в аптеках-учасницях програми «Доступні ліки» по всій Україні. Рецепт виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр через електронну систему охорони здоров'я.

Пацієнт отримує унікальний номер рецепта і код підтвердження на свій номер мобільного телефону. Ці дані необхідно надати провізору в аптеці для отримання ліків.

Нагадаємо, цього року МОЗ також планує запровадити електронні лікарняні листи.

Крім того, у квітні МОЗ планує завершити перехідний період на нову модель фінансування за принципом "гроші ходять за пацієнтом".

Однак це НЕ означає завершення підписання декларацій: українці, які не встигли укласти договір із сімейними лікарями, терапевтами, педіатрами, можуть зробити це в будь-який момент.

Пацієнти, які не підписали декларації, також як і раніше можуть розраховувати на невідкладну та іншу медичну допомогу.

Додаткові виплати багатодітним родинам

З 1 квітня багатодітні родини, де росте троє і більше дітей, можуть оформити додаткову фінансову допомогу.

Йдеться про виплату 1,7 тис. грн на місяць на третю і кожну наступну дитину (додатково до виплат при народженні малюка). Такі виплати діти отримуватимуть до шести років, причому оформити ці виплати можна не лише на новонароджених. Тобто якщо в сім'ї вже є троє дітей, із яких хоча б одній дитині менше шести років - держава зобов'язується виплачувати їй допомогу до досягнення зазначеного віку.

Заявку на отримання допомоги потрібно подавати до місцевого відділення соціального захисту населення. Для цього батькам необхідно надати оригінал і копію посвідчення багатодітної сім'ї, а також свідоцтва про народження дітей.

«Виплати здійснюватимуть через Укрпошту або уповноважений державою банк. Якщо батьки вже отримують щомісячну допомогу після народження дитини, то вони можуть надати реквізити банківської картки, куди зараховується така допомога», - пояснили в Кабміні.

Весняний призов

З 1 квітня в Україні стартував весняний призов до лав армії, який триватиме до 31 травня. На строкову військову службу буде призвано близько 19 тис. осіб, із них до  ЗСУ - 9 тис., до Національної гвардії - 5,1 тис., у Держприкордонслужбу - 4 тис., до Державної спеціальної служби транспорту - 600 осіб.

Призову підлягають чоловіки у віці до 27 років, які придатні за станом здоров'я і не мають права на звільнення або відстрочку.

Підвищення виплат військовим

У квітні українські військові, задіяні на передовій Операції об'єднаних сил, отримають підвищені виплати за березень.

За даними Міноборони, додаткові виплати за участь в ООС на першій лінії зіткнення підвищені на 2 тис. грн, на другій лінії - на 1 тис. грн.

Сума допвиплат доплат складе 12 тис. грн на першій лінії зіткнення і 5,5 тис. грн на другій лінії зіткнення. З урахуванням цих винагород загальна зарплата військового-контрактника на першій лінії ООС складе трохи більше 22 тис. грн, на другій лінії - від 15,5 тис. грн.

Крім того, установлено виплату винагороди військовослужбовцям за час виконання бойових завдань в акваторії Азовського моря - 12 тис. грн на місяць пропорційно дням такої участі.

Обов'зкові пандуси і номери для людей з інвалідністю та пеленальні столики для немовлят 

По-перше, набуває чинності норма, згідно з якою нові готелі (або готелі після реконструкції) зобов'язані обладнати у своєму номерному фонді не менше ніж 10% універсальних номерів - тобто таких, які б ураховували потреби людей з інвалідністю.

Крім того, будинки відтепер необхідно оснащувати пандусами, спеціальними підйомниками та іншими засобами доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату.

З 1 квітня обов'язковою стане й норма про обладнання сповивальних столиків для немовлят у туалетах усіх громадських місць, державного і приватного сектора. Знову-таки, нововведення стосується лише нових будівель, або ж здачі закладів після реконструкції.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!