Публікації

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ОТРИМАЛИ ПОЗИТИВНИЙ ТЕСТ НА COVID-19: АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ

ЩО РОБИТИ,  ЯКЩО ВИ ОТРИМАЛИ ПОЗИТИВНИЙ ТЕСТ НА COVID-19: АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ

Навколо пандемії коронавірусу точиться справжня інформаційна війна. З одного боку – влада із гучними заявами, що все під контролем, а з іншого – волонтери, які не сплять ночами та збирають кошти на черговий апарат кисню в опорні лікарні по всій Одеській області, де їх катастрофічно не вистачає. Що з цього правда та яка ситуація з місцями для хворих у лікарні в Доброславі, дізнавалися «Лиманські факти».

Куди звертатися, якщо наявні симптоми COVID-19?

«Якщо житель Лиманського району виявив у себе такі симптоми, як підвищена температура, першіння в горлі, втрата смакових рецепторів, задишка й кашель, потрібно звертатися до свого сімейного лікаря. Він уже буде направляти пацієнта покроково», – пояснює головна лікарка Центральної районної Лиманської лікарні Тетяна Таран.

Однак, за словами Тетяни Таран, є люди, які до останнього відкладають звернення до сімейного лікаря. У важкому випадку варто зателефонувати до швидкої медичної допомоги, яка відвезе хворого до лікарні, або звернутися до приймального відділення ЦРЛ.

У будь-якій ситуації спочатку потрібна консультація сімейного лікаря, який вирішить, що потрібно робити далі.

«Бувають випадки, коли після консультації з лікарем стає зрозуміло, що це не коронавірус, тому не варто робити тести, КТ органів грудної клітини та лягати до стаціонару. Це означає, що можна спокійно лікуватися амбулаторно», – пояснює очільниця ЦРЛ.

Де зробити ПЛР-тест?

Для цього в Лиманському районі при Центральній районній лікарні та Центрі первинної медико-санітарної допомоги створені мобільні бригади, які виїжджають на місце та безкоштовно проводять ПЛР-тести. Результати видають протягом 5-10 днів.

«У нас люди звикли самостійно вирішувати, що їм робити. Здають тести у приватних міських клініках, навіть якщо симптоматика не відповідає захворюванню, роблять КТ органів грудної клітини за великі кошти, і до сімейного лікаря вже приходять з результатами. Зрозуміло, що люди налякані, але так не варто робити», – розповідає Тетяна Таран.

Куди госпіталізують у разі необхідності?

«У разі, якщо ПЛР-тест показав позитивний результат, ми діємо за простим протоколом лікування хворих на коронавірус. По-перше, госпіталізація не завжди потрібна. Є 4 категорії запалення легень, 1 і 2 не потребує госпіталізації, 3– потребує, а 4 – це вже реанімаційний хворий, якому потрібна підтримка ШВЛ-апарата. У нашій лікарні є 14 кисневих концентраторів та 8 апаратів ШВЛ», – пояснює головна лікарка.

За словами Тетяни Таран, у Лиманському районі немає проблем із госпіталізацією важкохворих і всім надають потрібну допомогу вчасно.

«Якщо в інфікованого важкий перебіг хвороби, то ми його переводимо до лікарні водників в Одесу. Якщо хворий має запалення легенів легкого перебігу або середньої важкості та не потребує супроводження киснем, то ми переводимо його в стаціонарне відділення лікарні в селі Усатове Біляївського району. Там пацієнт проходить безкоштовне лікування та отримує безкоштовне харчування. Багато наших пацієнтів залишилися задоволеними перебуванням там», – запевняє Тетяна Таран.

Але якщо вам усе-таки відмовили в госпіталізації, ви можете зателефонувати на гарячу лінію COVID-19 в Одеській області. Отримати консультацію можна за телефоном  0 800 60 2019.

Очікування та реальність

Однак описана ситуація відрізняється від тієї, яку описують пацієнти в Одеській області. За словами волонтерки Катерини Ножевнікової, одеські лікарні одна за одною відмовляють пацієнтам у стаціонарі, а кисневих концентраторів на всіх не вистачає.

«Сьогодні кількість дзвінків про відмову в госпіталізації пішла на десятки. Після того, як Департамент охорони здоров'я протягом 1,5 години влаштовував пацієнта із сатурацією 78, я зрозуміла, що щось пішло зовсім не так. Пацієнт у цей час знаходився у «швидкій», кисню в якій не було. Дякую, що в результаті все-таки влаштували. Сьогодні президент в інтерв'ю сказав, що ситуація налагодилася. А міністр на ранковому брифінгу повідомив, що ліжок у нас ще 11 тисяч, усі з киснем і все, що пишуть у мережах – це брехня…», – написала директорка благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова на своїй сторінці у фейсбуці 23 листопада.

У зв’язку з цим на базі одеського обласного Центру соціально значущих захворювань планують розгорнути додаткові 400 ліжок. Однак як скоро це відбудеться, поки невідомо. Залишається лише сподіватися, що ця крапля в морі допоможе врятувати кілька сотень життів.

Наразі запровадили електронні звернення, у яких можна поскаржитися, якщо вам відмовили в госпіталізації, якщо в стаціонарі немає кисню та якщо в опорних лікарнях із вас вимагають грошей. Також за роз’ясненнями щодо COVID-19 можна телефонувати на гарячу лінію в межах Одеси та Одеської області за номером 0 800 602019.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!