Публікації

СИЧАВКА З ЮЖНИМ: В СЕРЕДУ КАБМІН РОЗГЛЯНЕ НОВИЙ ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ВІД ОГА

СИЧАВКА З ЮЖНИМ:  В СЕРЕДУ КАБМІН РОЗГЛЯНЕ НОВИЙ ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ВІД ОГА

На території Лиманського району, відповідно до перспективного плану створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) на території Одеської області, будуть утворені сім ОТГ. Однак відбулися деякі зміни саме у переліку населених пунктів, які мають увійти у майбутні громади.

Про нові формати об’єднаних територіальних громад в Одеській області та зміни, які пропонується внести до проєкту перспективного плану повідомила помічниця нардепа Ігоря Васильковського Ірина Гриб. Вона оприлюднила відповідний документ у своєму приватному Телеграм-каналі.

Згідно з цією інформацією, розв’язку здобула ситуація з Сичавкою: тепер село має увійти до Южненської міської ОТГ разом з містом Южним та Новобілярською селищною радою, а не до Визирської ОТГ. Склад інших громад не змінився:

  • Доброславська селищна ОТГ (Доброславська селищна, Трояндівська, Шомполівська та Кремидівська сільські ради);
  • Визирська сільська ОТГ (Любопільська, Першотравнева, Калинівська, Дмитрівська та Кордонська сільради);
  • Красносільська сільська ОТГ (Красносільська, Іванівська сільради та Павлинська сільрада Іванівського району);
  • Курісовська сільська ОТГ (Курісовська, Сербківська, Новомиколаївська та Каїрська сільради);
  • Фонтанська сільська ОТГ (Фонтанська, Крижанівська, Олександрівська та Новодофінівська сільради);
  • Чорноморська міська ОТГ (Чорноморська селищна рада).

У оприлюднених документах також вказано, що 14 травня відбулася узгоджувальна селекторна нарада стосовно спірних позицій проєкту перспективного плану ОТГ в Одеській області за участі представників Офісу Президента України та народних депутатів. Остаточний варіант перспективного плану ОТГ Кабінет міністрів має затвердити у середу – 20 травня.

У відповіді на наш запит до ОГА від 12 травня було зазначено, що Сичавська сільрада має стати частиною Визирської ОТГ, а Южненську ОТГ мають утворити місто Южне та селище Нові Біляри.

Нагадаємо, що з 14 квітня набрав чинності закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», відповідно до якого Кабмін має право визначати центри громад та межі районів. З цієї дати уряд має три місяці, аби підготувати законопроєкти про ліквідацію та утворення районів в Одеській та усіх інших областях.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!