Публікації

СИЛА ГРОМАДИ: ЯК У ПЕРШОТРАВНЕВОМУ “ПІДПРИЄМЛИВІ І РІШУЧІ” ВИРІШУЮТЬ ПРОБЛЕМИ СЕЛА ВЛАСНИМИ СИЛАМИ

СИЛА ГРОМАДИ: ЯК У ПЕРШОТРАВНЕВОМУ “ПІДПРИЄМЛИВІ І РІШУЧІ” ВИРІШУЮТЬ ПРОБЛЕМИ СЕЛА ВЛАСНИМИ СИЛАМИ

Село Першотравневе має всі шанси стати авангардом у формуванні справжнього громадянського суспільства. У селі діють декілька відомих на весь район громадських рухів. А з півроку тому місцева молодь об’єдналася в громадську організацію “Об’єднання підприємливих і рішучих”. І за ці місяці молодим людям, серед яких спортсмени і підприємці, фермери й держслужбовці, лікарі й будівельники, вдалося вирішити десятки проблем, які “висіли” роками. Власними руками молодь навіть відновила Першотравневий парк, відкриття відбулося 18 серпня. Ця подія перетворилася на справжнє народне свято, яке зібрало понад 1000 місцевих жителів.
«13 червня ми провели збори, на яких запропонували жителям Першотравневого власними зусиллями відбудувати парк, який протягом багатьох років стояв занедбаним. У парку не було майже нічого, лише пара поламаних лавок, гірка, на якій діти постійно отримували травми, гойдалки з тріснутими підшипниками та протоптані стежки, по яких неможливо було ходити в суцільній пітьмі. Це був певною мірою виклик. 19 червня ми вийшли на роботу в парк. І вже з перших днів роботи запланована легка реконструкція перетворилася фактично в будівництво парку з нуля ", - згадує активіст організації Олександр Коритов. 
Протягом двох місяців майже щодня після роботи молодь збиралася в парку - будували, фарбували, робили доріжки, варили металоконструкції.
«Головною рушійною силою була молодь, але до робіт швидко долучилися односельці. Коли бачили нас у парку за роботою, розпитували, чим ми зайняті і як допомогти. Приємно, що люди приєднувалися й допомагали, хто чим міг. Рук завжди не вистачає, тим більше, що часу майже не було, все хотіли встигнути до кінця літа», - розповідає активіст організації Віктор Красюков.
Ініціативу молоді підтримали місцеві підприємці та фермери, і за 2 місяці парк повністю змінився. Хлопці облаштували доріжки, лавки, клумби, зони відпочинку, дитячий майданчик, стадіон для мініфутболу та волейболу і навіть налагодили освітлення.
«На результат нашої роботи чекали всі жителі села, а ті, хто працював над реконструкцією, особливо», - ділиться з “Лиманськими Фактами” Наталя Утюпіна. - Люди нам повірили, і в суботу, коли ми відкривали парк, здавалося, що це дійсно народне свято ".
На відкритті парку гуляли весь день. На новому полі навіть провели футбольний турнір, а ввечері односельців порадував виступом оркестр місцевого клубу «Першотравневі гусари».
«Ми народилися й виросли в Першотравневому, тут живемо, працюємо, виховуємо дітей. Хочеться, щоб у селі було добре, щоб дітям було де грати, щоб літні люди могли вийти ввечері в парк. Саме тому і з'явилася наша огранізація. У нас велика компанія, ми часто зустрічаємося, спілкуємося, давно розмірковували про те, що добре б почати щось робити своїми силами. І ось наважились. Почали з благоустрою доріжки біля дитячого садка. Уранці там повно людей: мами з колясками, діти на самокатах, велосипедах. Доріжка не була призначена для такого потоку. Ми працювали по вихідних і вечорами. Перший «успіх» надав нам сил, після всіх слів подяки захотілося рухатися далі і змінити в селі те, що ми можемо », - згадує активіст Олександр Степанюк.

Після побудованої доріжки біля дитячого садка до хлопців потягнулися люди з проханнями та ідеями. Найзатребуванішими соціальними проектами " Об’єднання підприємливих і рішучих" стали «Соціальна аптека» і «Соціальний магазин».
«У червні стартувала наша програма, якою передбачені соціальні ціни на перелік продуктів у магазині, що знаходиться на вул. Миру 4а, для підтримки пенсіонерів, багатодітних сімей та людей, які опинилися в складних обставинах. Сьогодні ми бачимо, що кількість покупців збільшується, а це свідчить про довіру й затребуваність. Крім того, два місяці тому «Об'єднання підпріємливих і рішучих» почало надавати в аптечному кіоску с. Першотравневе лікарські препарати, які абсолютно безкоштовно можуть отримувати соціально незахищені категорії населення. Спочатку ми вирішили вибрати один день на тиждень для надання ліків, але ця програма виявилася настільки популярною, що люди із сьомої ранку займали чергу в аптеку. Довелося збільшити кількість безкоштовних лікарських засобів, і тепер вони з'являються в аптечному кіоску три рази в тиждень: у понеділок, середу та п'ятницю. До мене постійно підходять люди похилого віку й дякують. У такі моменти ми з хлопцями розуміємо, що працюємо недаремно », - розповідає активіст об’єдання Дмитро Унгурян.
Об'єднавшись із батьками, "підприємливі і рішучі" оновили ігровий майданчик у групі «Капітошка» дитячого садка, а в групі "Дзвіночки" установили нову кухню. На прохання медичних працівників на території амбулаторії установили ліхтарі й подарували медперсоналу новий принтер. Оновили дитячий майданчик на вул. Учительській, подарували 50 світильників молодшій школі, на пошті установили енергозберігаючі вікна, подарували місцевій бібліотеці нові стільці. Спортивне крило організації допомагає футбольній команді, збираються відкрити спортивний зал в одному з підсобних приміщень школи.
У підприємливих і рішучих першотравневців великі плани, до яких уже готові приєднатися люди, підприємці та громадські організації з інших сіл району. Хлопці кажуть: “Головне – що в нас повірили. Підприємці бачать, куди йдуть їхні гроші, а люди бачать результати своєї роботи. А коли все прозоро, коли ми об’єднані спільною метою, тоді все стає можливим.І ми не хочемо більше просити владу й чекати на її “добру волю”. Як-то кажуть, “дружний табун і вовків не боїться, а добре там живеться, де гуртом сіється і жнеться.”

Фото: ГО "Об'єднання підприємливих і рішучих"


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!