Публікації

СІМ’Я ЗАЛІЗНИЧНИКІВ З НОВОЇ ДОФІНІВКИ

СІМ’Я ЗАЛІЗНИЧНИКІВ З НОВОЇ ДОФІНІВКИ

4 серпня в Україні відзначили День залізничника. З цієї нагоди кореспондент Лиманських фактів цілий день провів у локомотивному депо “Одеса-Сортувальна”, де працює ціла родина з Нової Дофінівки.

Нашим головним провідником у локомотивне депо "Одеса-Сортувальна" стала жителька села Нова Дофінівка Добро Алла Олексіївна. Її професія майже унікальна і називається технік- розшифровщик. Це люди, які розшифровують швидкостемірні стрічки – так звані “чорні ящики залізниці”. У разі надзвичайної ситуації за цією стрічкою можна буде прослідкувати всі дії машиніста.

«Працюю тут із 1978 року,  уже виходить понад 40  років. Прийшла зовсім юною дівчинкою, ще 18 не було. Спочатку працювала в бухгалтерії, а згодом перевели сюди, розшифровувати швидкостемірні стрічки. Пам'ятаю, тоді сильно плакала. Дуже важко  було перелаштуватися, у бухгалтерії працювала з цифрами, а тут якісь довгі стрічки, зиг-заги - як їх заповнювати та що робити й гадки не мала. Ось у такій атмосфері пропрацювала пару місяців, а потім втягнулася і все пішло як по маслу», - згадує Алла Олексіївна.

Професія техніка-розшифровщика відповідальна,  скрупульозна та складна. В  усіх має бути технічна освіта, без неї в швидкостемірних стрічках просто так не розберешся, усі, хто працює в цьому напрямку,  закінчили залізничний технікум.

«Робота в нас дуже складна, вона на 75% пов'язана з роботою машиніста. Це більше  чоловіча робота, ми повинні знати та розуміти все, знати, що вони маневрують, щоб потім змогти це розшифрувати й записати простими словами. Та й заробітна плата залишає бажати кращого –  5200 грн. Який чоловік піде на таку зарплату? Ось тому в нас тут і жіноче царство: п’ять  моїх колег -  усі жінки. Може,  воно й добре, дівчата краще розуміють одна одну», - сміється Алла Олексіївна.

Поки ми гуляли по депо та розглядали неймовірних розмірів локомотиви, Алла Олексіївна не раз наголошувала на тому, що весь їхній колектив - це одна велика сім`я. І як виявилося, це дійсно так – тут працюють цілими родинами:

«Ось я, наприклад, прийшла на цю  роботу за рекомендацією тітки, яка вже давненько тут працювала зі своїм чоловіком, потім і я свого чоловіка перетягла до себе поближче, працює слюсарем. А згодом і наші діти тут облаштувалися, донька  в  бухгалтерії працює, а син – машиніст. Так це не лише моя сім`я вся тут працює, у нас у кожного по декілька родичів на цій роботі, тому ми й називаємося жартома однією великою сім`єю. Це просто якась династія, кому скажеш -  не повірять!»

По-сімейному залізничники святкують і своє професійне свято.

«Щороку святкуємо. Раніше, коли ми були молодшими, керівництво влаштовувало поїздки на природу з пікніками, спортом, рибалкою, а зараз якось скромніше святкуємо, та й вік уже не той, самі розумієте. Але цього року на 3-4 серпня профспілка влаштувала поїздку в заповідник "Асканія-Нова" та екскурсію в Херсон. Думаю, там більше молоді було, а в нас уже інші турботи – діти, онуки».

Редакція газети «Лиманські Факти" вітає всіх працівників залізничного транспорту з професійним святом. Бажаємо успіху у праці, гідної всім заробітної плати, терпіння та удачі!


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!