Публікації

СЛІДАМИ ВИБОРІВ ДО ВИЗИРСЬКОЇ ОТГ (колонка редактора)

СЛІДАМИ ВИБОРІВ ДО ВИЗИРСЬКОЇ ОТГ (колонка редактора)

30 червня трохи більше половини (приблизно 2880) жителів  Любополя, Першотравневого і Визирки прийшли на виборчі дільниці, щоб віддати свій голос за депутатів та голову Визирської ОТГ. Лідери виборчих перегонів визначилися близько п’ятої ранку 1 липня, коли на останній виборчій дільниці в Будинку культури села Першотравневе порахували бюлетені. Фінальні протоколи Територіальної виборчої комісії (ТВК) оприлюднять на наступному тижні.

За офіційними висновкамі, вибори до Визирської ОТГ відбулися без серйозних порушень. Робота виборчих дільниць ззовні дійчно йшла спокійно. Але всі розуміли, що це лише ширма.

Про те, що щось не так, свідчила величезна кількість чоловіків спортивної статури у чорному, які чергували біля приміщень, де відбувалося голосування. Вони представлялися пресою і реєструвалися від різних ЗМІ. Треба сказати, що стільки однакових двометрових широкоплечих журналістів у нашому районі ми з колегами ще не зустрічали.

Як нам розповіли місцеві, «журналісти в чорному» на дільницях представляли інтереси «визирських». Тільки не дуже зрозуміло, навіщо шановні кандидати, впевнені у своїй перемозі, пригнали до ділянок тітушок. Чого боялися? Чого чекали? До чого так ретельно готувалися?

Ми поговорили з виборцями, запитали їхню думку з приводу чужих на ділянках, і всі повторили одне і те саме: «Нас залякують, нам дають зрозуміти, що ми повинні проголосувати як треба».

Виходить, передвиборча компанія діє за принципом батога і пряника: залякування і підкуп. Якщо не спрацює одне, використають інше. Саме з цієї причини ряд сильних кандидатів з хорошим, за попередніми опитуваннями, рейтингом несподівано програли. Один із прикладів - Наталя Утюпіна, яка йшла по 15-му округу. Звичайно доказів у мене немає, і за руку я нікого не ловила, але всі у Першотравневому знають, що людей купували.

Чи можна звинувачувати людей в тому, що вони брали гроші? Адже гроші, за свідченнями людей, платили величезні – доходило до 4 тисяч гривень.

Коли постає питання, як годувати родину, або що відкладати на ліки (як це роблять пенсіонери), немає можливості як слід проаналізувати і ухвалити зважене рішення. Вистачає сил лише  взяти, що дають, вважати того, що дає благодійником, за нього і голосувати. Однак  доведені до відчаю люди, беручи гроші, гречку, вугілля, продають не тільки своє майбутнє, але й майбутнє своїх дітей.

З іншого боку, вони вже не вірять нічому. Одна влада змінює іншу протягом майже 30 років, при цьому не змінюються обличчя – лише кольори, а краще не стає.

Поки люди не зрозуміють, що їх купують за ті ж гроші, які їм не доплатили, поки думають, що їх голос нічого не вирішує, і не ходять на вибори, нічого не зміниться. При владі будуть ті, кому не вигідні багаті вдумливі виборці, а потрібні залякані жебраки, якими легко керувати.

Попереду парламентські вибори і виникає питання: так буде і далі? Тоді нема кого лаяти – в усьому, що відбувається винні ми самі. Чи варто вчинити так, щоб не соромно було дивитися в очі своїм дітям і онукам?

https://www.youtube.com/watch?v=C7tp0xkIkHs


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!