Публікації

СУБСИДІЇ-2021: ЯК ОТРИМАТИ ТА КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЖИТЕЛЯМ ОТГ?

СУБСИДІЇ-2021: ЯК ОТРИМАТИ ТА КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЖИТЕЛЯМ ОТГ?

У держбюджеті-2021 закладені 36,6 мільярда гривень на виплату субсидій. Це на пів мільйона менше, ніж у 2020 році. У Міністерстві фінансів зазначили, що цього року близько 5 мільйонів сімей зможуть отримати субсидії. При цьому зменшення витрат з бюджету пояснюють підняттям мінімальної зарплати. Що зміниться для одержувачів субсидії з початком функціонування ОТГ в Одеському районі, «Лиманські факти» дізналися в Ольги Марченко, заступниці начальника Управління соціального захисту населення Лиманської РДА, начальниці відділу грошових виплат та компенсацій.

- З початку 2021 року розпочали роботу сформовані ОТГ: з'являються нові установи, реформуються системи управління тощо. Однак чи відбулися серйозні зміни для одержувачів субсидій? 

- Фінансування всіх видів соціальних допомог іде з державного бюджету, тому це не впливає ні на субсидії, ні на інші види соціальної допомоги.  Призначення проводиться Управлінням соціального захисту населення, а не громадами. В ОТГ тільки приймають документи. Усе інше здійснює управління соціального захисту.

- Куди звертатися жителям ОТГ, щоб отримати компенсацію? 

- Громадянин, який живе на території громади, звертається з пакетом документів (паспорт, код, свідоцтва про народження дітей) та пише заяву. Якщо він хоче податися на субсидію, то має надати свої рахунки на всі послуги до свого ОТГ. Адміністрація ОТГ протягом трьох днів передає її до Управління соціально захисту.

- Де буде розташовуватися Управління соціального захисту населення району? 

- Управління залишиться в Доброславі. Для інших громад запровадять нововведення. До 2021 року жителі району могли звернутися із заявою до своєї сільради або безпосередньо до нас. Але на сьогодні вони можуть звертатися тільки до адміністрації громад, ми вже не приймаємо документів. Єдиний виняток  – документи на одноразову допомогу при народженні дитини, якщо вони надійдуть через поштове відділення або в електронному вигляді. А все інше робить ОТГ і привозить до нас.

- У держбюджеті цього року передбачено менше коштів, ніж  минулого. Ви вже зіткнулися з тим, що люди отримують менше грошей? 

- Поки що відчутних змін немає: усі 2100 людей отримували субсидії торік і отримуватимуть їх і цього року. У січні збільшилася ціна на газ, але ми зробили перерахунок і дали заявку. Тож кошти люди отримають у повному обсязі. Кількість людей, які отримують субсидії, не змінилася з минулого року.  А от якщо порівняти з тим, що було три роки тому, то кількість зменшилася.

- Чи посилилися перевірки перед виплатою субсидій?

- З 2014 року Управління соцзахисту і так перевіряло наявність будинків, машин тощо. Це не новина. Просто в тому році в нас були обмеження: люди, що мають загальну площу житлового приміщення 200 квадратних метрів, субсидію не отримували. А на сьогодні збільшена загальна площа: для будинків – 230, для квартир –150. Також раніше, коли в сім'ї чоловік був зареєстрований за однією адресою, а дружина – за іншою, до уваги не бралися доходи одного з членів сім'ї. Уже два роки поспіль ми перевіряємо доходи і чоловіка, і дружини, незалежно від того, що вони зареєстровані за різними адресами. Тоді виходить, що вони не отримують субсидію.

В Управлінні соціального захисту населення Лиманської РДА заспокоюють: «Для людей, які претендують на субсидію у 2021 році, суттєвих змін немає».
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!