Публікації

ТАРИФИ НА ВОДОПОСТАЧАННЯ ЗРОСТУТЬ НА 15-20% НАЦКОМІСІЯ ЗАТВЕРДИЛА НОВІ ЦІНИ

ТАРИФИ НА ВОДОПОСТАЧАННЯ ЗРОСТУТЬ НА 15-20% НАЦКОМІСІЯ ЗАТВЕРДИЛА НОВІ ЦІНИ

Нові тарифи на послуги 43 водопостачальних підприємств України затвердила Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Серед них – філія «Інфоксводоканал», що обслуговує Одесу і сусідні населені пункти.

«Основна причина – це зарплата у містах. Заробітна плата, яка була в структурі тарифу складала 5,600 грн, зараз середньоринкова зарплата – 12 тис. грн, у Києві – 16 тис. грн, у Львові – 18 тис. грн. Зростання з 15 до 20 відсотків – це несуттєве подорожчання на платіжку», – пояснила членкиня НКРЕКП Ольга Бабій.

Згідно з постановою НКРЕКП, кубометр холодної води коштуватиме 14,47 грн з ПДВ (було 11,82 грн). Тариф на водовідведення становитиме 12,25 грн з ПДВ (було 10,8 грн). Йдеться про споживачів, які не використовують внутрішньобудинкові системи, тобто – про юридичних осіб та жителів приватного сектора.

У прес-службі «Інфоксводоканалу» пояснили, що новий тариф єдиний для всіх категорій споживачів. Тож мешканці багатоповерхівок теж будуть платити по ньому. Утім, остаточну вартість води по регіонах чиновники зможуть озвучити за кілька днів.

Зазначимо, що у структурі тарифу, оплата праці становить майже третину всієї вартості,  ще майже стільки ж – електрика. Крім того, у тарифі враховано прибуток у розмірі 90 млн грн, який розраховує отримати «Інфокс». Компанія обіцяє направити ці гроші на реалізацію інвестиційної програми.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!