Публікації

ТІ, ХТО ОБ'ЄДНУЮТЬ СЕРЦЯ: ІСТОРІЇ ЛИМАНСЬКИХ РЕЄСТРАТОРІВ

ТІ, ХТО ОБ'ЄДНУЮТЬ СЕРЦЯ: ІСТОРІЇ ЛИМАНСЬКИХ РЕЄСТРАТОРІВ

18 грудня професійне свято відзначають працівники органів реєстрації актів цивільного стану. Напередодні святкувань «Лиманські факти» поспілкувалися з працівниками РАЦСів  Лиманського району, які розповіли багато цікавого зі своїх спостережень, зокрема про те, як останнім часом змінилися весілля та ті, хто вступає у шлюб. 

У 70 РОКІВ ПЕРШИЙ РАЗ ДО АЛТАРЯ

Ми завітали до Крижанівської сільради, яка з липня цього року знову отримала право реєструвати шлюби, акти народження та смерті.  Ольга Антоненко, яка взагалі-то обіймає посаду керівника справами виконкому Крижанівської сільради, тепер займається і шлюбами, і зізнається, що це навантаження приємне.  За останні півроку вона зареєструвала вже 14 шлюбів.

 «Ми, як представники органів місцевого самоврядування, переважно стикаємося з тим, що до нас приходять люди з проблемами. А тут – подружжя, у яких радість та щастя на обличчях, і вони цим діляться зі мною, це дуже приємно», – поділилася Ольга Валеріївна і розповіла про найзврорушливіші моменти в роботі.

«До нас прийшла пара. Нареченому було 70 років, а нареченій – 57. Вони вступали у шлюб не урочисто,  просто поставили підписи в документ. Але мене вразило те, що це їхній перший шлюб за все життя – і в нього, і в неї. Виявляється, пара просто жила в цивільному шлюбі, а на старість вирішила узаконити свої стосунки».

А от інша літня пара – 61-річний Віктор та 56-річна Алла – дотрималися всіх весільних традицій.

«Наречена прийшла в білій сукні, із зачіскою, а наречений, як годиться, – у костюмі. Серед гостей були і діти, і навіть маленькі внуки. Це було дуже зворушливо», – із посмішкою на обличчі розповідає Ольга Валеріївна.

РОБОТА ДАРУВАТИ ЩАСТЯ

У Доброславі ми познайомилися з Лілією Миколаївною Івановою, яка в органах РАЦСу працює 12,5 років, із яких 5 років – начальницею Лиманського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Про свою першу церемонію Лілія Миколаївна згадує з особливим трепетом:  «Руки-ноги трусяться, текст наче знаю, але боюся переплутати. Тоді моя керівниця сказала слова, які я до сих пір пам'ятаю: «Лілю, текст не знає ніхто, і якщо ти щось переплутаєш місцями або щось забудеш, про це ніхто не дізнається, можеш не хвилюватися». Тепер я так само наставляю своїх дівчаток перед проведенням церемоній». Звичайно, тоді в мене голос тремтів, а коли молоді батькам кланялися і ті їх потім вітали, то сльози в очах були, але я тримала себе в руках».

Інколи батьки не в змозі приїхати на весілля своїх дітей, тому в хід ідуть сучасні технології. Лілія Миколаївна розповіла, що коли одружувала свої друзів, то їхні гості проводили он-лайн трансляцію для мами нареченого, яка була в Ізраїлі – це був цікавий вихід із ситуації.

А от про що реєстратори говорять із сумом, так це про те, що кількість шлюбів весь час зменшується. У Лиманському районі, наприклад,  2015 року  було зареєстровано 279 шлюбів, а  2019 року – лише 154.

«Раніше, якщо пара хотіла жити разом, то спочатку одружувалися, а зараз вони живуть у цивільному шлюбі, щоб краще пізнати один одного, і якщо щось не влаштовує, то розходяться», – пояснює таку тенденцію Лілія Миколаївна.

У День працівників РАЦСу редакція «Лиманських фактів» вітає всіх фахівців із вашим професійним святом! Бажаємо, щоб творче натхнення ніколи не полишало вас, щоб кількість зареєстрованих радісних подій перевищувала сумні і щоб вас завжди супроводжували  бажання бути корисними людям. Щастя вам і якомога більше приємних моментів і в роботі, і поза нею!


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!