Публікації

ТИЖДЕНЬ ДО ВЕСНИ: НЕЗАБАРОМ КЛУБ «ВІТЕР МАНДРІВ» ВІДНОВИТЬ ЗАНЯТТЯ НА МОРСЬКОМУ УЗБЕРЕЖЖІ

ТИЖДЕНЬ ДО ВЕСНИ: НЕЗАБАРОМ КЛУБ «ВІТЕР МАНДРІВ» ВІДНОВИТЬ ЗАНЯТТЯ НА МОРСЬКОМУ УЗБЕРЕЖЖІ

Із нетерпінням очікують на потепління юні члени Крижанівського яхт-клубу «Вітер мандрів», оскільки заняття на березі моря – улюблена частина навчання. Однак і в холодний період року тренер клубу Дмитро Акілін не дає учням занудьгувати. «Лиманські факти» дізналися, чим живуть вихованці клубу, поки немає можливості практикуватися.

- Дмитре, розкажіть, будь ласка, чим ви з учнями займаєтеся, поки погода «нельотна»?

- Зараз ми з хлопцями будуємо два додаткові човни, на яких будемо навесні виходити в море. Процес дуже цікавий, і в ньому беруть участь усі наші учні. Клуб став номінантом премії «Спортивне майбутнє Одеси», і саме завдяки участі в цьому конкурсі ми отримали кошти на побудову нових човнів.

До того ж ми «підтягуємо» теорію, адже морська справа вимагає знання метеорології, навігації, орієнтування не тільки на місцевості, а й у відкритому морі. І, звичайно ж, потрібна фізична підготовка. Вітрильний спорт ще називають шахами на воді: тут і мозок працює, і всі м'язи задіяні.

- Коли відновляться заняття клубу на відкритому повітрі?

Думаю, у квітні будемо перебиратися на берег, тоді вже буде довший світловий день, тож ми встигатимемо більше. Там у нас є база-стоянка маломірних суден №217. Дирекція цієї бази забезпечує нам вихід у море, тому що в них є диспетчерська служба і місце для зберігання човнів. Нам допомагає спортивний клуб «Крижанівський». Якби нам за все це довелося  платити, вітрильний спорт був би менш доступний. А так у нас займаються і дітки з багатодітних сімей, і дітки з інвалідністю, з якими ми влітку проводимо заняття.

За списком у нас 55 дітей, проте не всі відвідують заняття систематично, особливо зараз, у холодну пору року. А влітку ходять майже всі. У нас займаються хлопчики й дівчатка. Хочу сказати, що дівчатка зараз стали навіть більш активними. Хлопчики трохи позаймаються й відразу: «Ой, ми втомилися». А дівчата готові працювати без упину. За новими вимогами Обласної федерації парусного спорту, у змаганнях мають брати участь змішані екіпажі, так що ми з радістю приймаємо всіх. До речі, у нашому клубі діти не тільки з Крижанівки, є вихованці з Фонтанки, Нової Дофінівки, Вапнярки та Олександрівки. Дехто приїжджає із селища Котовського.

У нашому клубі дітки починають займатися із 6 років, але офіційно брати участь у змаганнях можна з 8 років. Минулого року ми їздили на змагання до Миколаєва та Сергіївки, а цього року плануємо провести товариські матчі в нас.

- А на початок сезону готуєте щось нове?

Так, ми плануємо відкривати два нових напрями. Перший – акватлон, це підводні види спорту, серед яких: боротьба під водою, командна боротьба, підводне орієнтування. Цікавий вид спорту і досить новий, у нас в Одесі його мало практикують. А другий напрям – морське багатоборство. Сюди входить і веслування, і ходіння під вітрилами та без них на дистанцію 800 м, плавання на дистанцію 800 м і стрільба з пневматичної гвинтівки. Для цього виду спорту ми також будуватимемо човни самі, скоро вже цим займемося.

- Скільки коштують заняття в клубі?

Заняття в нашому клубі безоплатні, із фінансуванням нам допомагає сільська рада. Є, звичайно, витрати з утримання яхт та інші, але такі питання зазвичай вирішуються в батьківському комітеті.

Крім цього, ми шукаємо спонсорів. Якщо хтось хоче взяти участь у розвитку дорогих видів спорту у Фонтанській ОТГ, може телефонувати мені. Ми завжди готові обговорити можливість співпраці.

Тренер Дмитро Акілін: 0975875478, 0954600976 (Viber, Telegram).


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!