Публікації

ТОП-10 ПОДІЙ 2019 РОКУ

ТОП-10 ПОДІЙ 2019 РОКУ

2019 рік відходить в історію, і ми вирішили нагадати, які події привертали нашу увагу і які процеси впливали на наше життя.

ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ТА ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ

Безперечно, головною подією року стали вибори президента України та оновлення влади. Після того, як Володимир Зеленський набрав у другому турі 73% голосів (проти 24% за Порошенка), нікого не здивувала тріумфальна перемога партії “Слуга Народу”, яка отримала у Верховній Раді 254 мандати із 450 і вперше в історії України утворила монобільшість.

Маловідомі кандидати від “Слуги Народу” перемогли досвідчених “динозаврів” політики. За підрахунками організації ОПОРА, Верховна Рада України оновилася на 80,4 % і помолодшала в середньому на 7,4 року. 342 депутати потрапили до Верховної Ради вперше.

За півроку рейтинг Зеленського хоч і похитнувся, але залишився високим. 25 листопада Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив дослідження, згідно з яким позитивне ставлення до президента Зеленського восени суттєво зменшилося – із 73% у вересні до 52% у листопаді.  Але вже за два тижні грудня, за даними опитування групи "Рейтинг", рівень задоволеності роботою президента Зеленського знову зріс із 53 до 62%, а рівень незадоволеності  зменшився із 33 до 25%.

Парламентом українці задоволені менше, ніж Зеленським. Наприкінці листопада результати опитування КМІС давали цифру підтримки 34%. При цьому кількість симпатиків Верховної Ради знизилася на 19% порівняно із жовтнем, коли їх було 53%.


ВАЛЮТНЕ ПІКЕ: ЩО ДАЛІ?

2019 рік запам’ятається нам ще й тим, що вперше за останні роки долар і євро стабільно дешевшали. Якщо на початку 2019 року  долар коштував 28 гривень, то на кінець року курс знизився до 23 гривень за долар, а євро коштує вже менше 26 гривень. Тож українці ставлять запитання – чого чекати  наступного року?

Думки експертів щодо цього розійшлися. Аналітик “Інвестиційної групи УНІВЕР” Михайло Фьодоров, наприклад, спрогнозував Фактам, що валюта  США наступного року продовжить падіння до відмітки 21 гривня за долар. А кандидат економічних наук Олександр Хмєлєвський, навпаки, вважає, що ситуація може різко змінитися, і на кінець 2020-го року курс буде 30 гривень за долар, а при негативному сценарії – понад 50 гривень за долар.


ЗЕМЕЛЬНЕ ПРОТИСТОЯННЯ

Одним із найбільш суперечливих реформ, запропонованих новою владою, стало заплановане відкриття ринку землі.  Противники законопроєкту аргументують свою позицію неприпустимістю концентрування великої кількості землі в одних руках і вірогідністю того, що олігархи та іноземні корпорації зможуть швидко прибрати до рук великі території.

У листопаді у 13 регіонах люди вийшли на акцію «Ні – продажу землі!», перекрили головні автомагістралі та влаштували акцію протесту під стінами Верховної Ради України. Однак законопроєкт, щоправда з поправками, ухвалили в першому читанні.

17 грудня під стінами Верховної Ради відбулася сутичка на акції протесту, внаслідок якої постраждали 11 протестувальників проти  впровадження ринку землі та 23 правоохоронці. Паралельно із цим у Києві та в 10 областях України, серед яких і Одеська, мітингувальники перекривали дороги з вимогою заборонити продаж землі сільгосппризначення іноземцям і кардинально зменшити її концентрацію в одних руках – до 5 тисяч гектарів.

Наразі відомо, що до голосування у другому читанні депутати подали понад чотири тисячі поправок, серед них – і скасування продажу землі іноземцям.


ПОЛІТИЧНІ ПРИСТРАСТІ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ

ВИБОРИ У ВИЗИРСЬКІЙ ОТГ

У Лиманському районі 2019 року вирували свої політичні пристрасті. 30 червня відбулися вибори до Визирської ОТГ, яким передувало серйозне змагання двох команд – так званих "визирських" (Команда розвитку)  та "першотравневських" (Об’єднання підприємливих і рішучих). Цікавими ці перегони були тому, що тут знову старі «еліти» зіштовхнулися з новими обличчями, і, судячи з результатів, рух молоді в Лиманському районі лише набирає обертів.


ІГРИ ФОНТАНСЬКОГО ПРЕСТОЛУ

Не менш гостро закрутилася інтрига навколо створення ОТГ в приморських селах району. Наприкінці вересня 2019 року здавалося, що от-от буде створена Фонтанська громада у складі Фонтанки, Крижанівки та Олександрівки. Усі рішення для цього були ухвалені, усі обговорення проведені. Але раптом почали відбуватися дивні речі -  Новодофінівська сільська рада вирішила погодитися на пропозицію 2015 року й ухвалила рішення приєднатися до Фонтанської ОТГ у складі: Фонтанка-Крижанівка-Нова Дофінівка. Це стало початком руйнівних процесів. У боротьбу навколо Фонтанської ОТГ втягнулися депутати всіх рівнів – від Одеської обласної та Одеської міської рад до депутатів Верховної Ради України. І ця боротьба триває.


ТРОЯНДІВСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ  

13 лютого 2019 року в Трояндівській сільраді відбулася подія, яка сколихнула всю громаду. На позачерговій сесії 11 із 14 депутатів одноголосно проголосували за відсторонення Ігоря Пилипчука з посади голови сільради. До цього конфлікт між депутатами й головою сільради тривав кілька років, і було декілька спроб усунути його з посади.


ТРАГЕДІЯ РОКУ: ПОЖАР В ОДЕСЬКОМУ КОЛЕДЖІ. У БУДІВЛІ ПЕРЕБУВАЛИ ПІДЛІТКИ ІЗ СІЛ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ

4 грудня 2019 року став найтрагічнішим днем 2019 року. У цей день ми всі були шоковані страшною трагедією в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, у результаті якої загинуло 16 людей, і серед них, на жаль, - дівчинка із Красносілки. Постраждалих -  47. Того дня в будівлі перебували підлітки із кількох сіл Лиманського району, а боротися з вогнем допомагали Лиманські рятувальники.

Після цієї трагедії ми зустрілися з головою районного сектора Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ГУ ДСНС) Олегом Радьо і вперше побачили, як цей мужній чоловік ледь стримував сльози, згадуючи те, що побачив у день трагедії.

Після трагедії розпочалися позапланові перевірки в загальноосвітніх навчальних закладах. Крім огляду технічного стану протипожежного обладнання, перевіряють шляхи евакуації людей, можливість під'їзду спецтранспорту, проведуть обов'язкові навчання та інструктаж з евакуації з дітьми і працівниками освіти в усіх навчальних закладах Лиманського району.


ПЕРЕМОГИ РОКУ

ДОВГООЧІКУВАНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК У НОВИХ БІЛЯРАХ

У Нових Білярах 23 серпня урочисто відкрили дитячий садок, на який чекали більше чверті століття. Увесь цей час мешканці селища були змушені возити дітей до Сичавки, Чорноморського чи Южного. Проект втілювали в життя залученням коштів обласного, районного та місцевого бюджетів. Із бюджету району виділили півтора мільйона гривень, це приблизно 10% від загального кошторису. Основну ж суму профінансувала Новобілярська селищна рада. Садок побудований за останніми стандартами, і на сьогодні є одним із найсучасніших в області.


ПЕРЕМОЖЦІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ

Крижанівське берегоукріплення, завдяки якому вдалося не тільки зупинити зсувні процеси, але й створити унікальний кілометровий піщаний пляж на місці зсувонебезпечного схилу, отримав головний приз у номінації «Захист навколишнього середовища» на міжнародному конкурсі «Європейська нагорода – Модернізація року», який проходив у Варшаві. На цьому ж конкурсі нову будівлю Крижанівської сільради визнано кращою у Європі реконструкцією серед адміністративних споруд.

А вже восени в будівлі Крижанівської сільради, де розмістився надсучасний Центр надання адміністративних послуг відбулася презентація унікальних для  місцевих ЦНАПів послуг реєстрації транспортних засобів та отримання номерних знаків і водійських посвідчень.

Загалом Крижанівський ЦНАП надає 83 види послуг. Центр надання адміністративних послуг видає паспорти, зокрема біометричні, реєструє і знімає з реєстрації місця проживання, реєструє майнові права, юридичних і фізичних осіб-підприємців, видає виписки із земельного кадастру, надає адреси об'єктам нерухомості, реєструє транспортні засоби та акти громадянського стану, надає послуги у сфері архітектури та містобудування тощо.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!