Публікації

ТРІУМФ “СЛУГИ НАРОДУ”

ТРІУМФ “СЛУГИ НАРОДУ”

Партія Володимира Зеленського зможе сформувати однопартійну більшість у Верховній Раді 

21 липня Україна обрала новий парламент. Сьогодні вже можна говорити про тріумфальну перемогу партії Володимира Зеленського «Слуга народу», за яку проголосували 43,16 % виборців.  Друге місце посіла «Опозиційна платформа – За життя», за неї віддали голоси 13,04% українців. Далі сходинки обійняли ВО «Батьківщина» – 8,18%, «Європейська солідарність» – 8,10% та «Голос» – 5,83%.

А от якби все залежало тільки від жителів Одеської області, то до Верховної Ради потрапило б лише дві політичні сили: «Слуга народу», яка на Одещині набрала 47 % голосів, та  «Опозиційна платформа – За життя» – 23%. Усі інші політсили не змогли подолати 5%-ий бар’єр, однак на межі опинилися «Опозиційний блок» (4,85%), «Партія Шарія» (4,72%), «Батьківщина» (4,55%) та «Європейська солідарність» (4,19%).

Випередила «Слуга народу» всі інші партії й за результатами голосування на мажоритарних округах.

Із 11 виборчих округів Одещини кандидати від партії президента перемогли на дев’ятьох. Інтереси жителів Одеської області у Верховній Раді від «Слуги народу» представлятимуть Артем Дмитрук (округ № 133), Олег Колєв (№134), Олексій Леонов (№135), Олександр Горенюк (№136), Степан Чернявський (№138), Ігор Васильковський (№139), Сергій Колебошин (№140) та Олександр Ткаченко (№141). Кандидати-самовисуванці, які перемогли на округах №137, №142 і №143 – Олексій Гончаренко, Антон Кіссе та Анатолій Урбанський.

За словами координатора спостереження за виборами в Одеській області Громадянської мережі ОПОРА Анатолія Бойка, у день голосування спостерігачі не помітили системних порушень виборчого законодавства чи конфліктів, які б вплинули на результати виборів.

Отже, вперше в історії України парламент опиниться під контролем однієї політичної сили. Через кілька місяців уся повнота відповідальності за стан справ у країні перейде до Президента. Верховна Рада, у якій «Слуга народу» матиме щонайменше 250 мандатів, без проблем сформує уряд. І Володимир Зеленський отримає інструмент для реалізації своїх обіцянок.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!