Публікації

ТРОЯНДІВСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ: ДЕПУТАТИ ВИСЛОВИЛИ НЕДОВІРУ ГОЛОВІ СІЛЬРАДИ

ТРОЯНДІВСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ: ДЕПУТАТИ ВИСЛОВИЛИ НЕДОВІРУ ГОЛОВІ СІЛЬРАДИ

13 лютого у Трояндівській  сільраді відбулася подія, яка сколихнула всю громаду.  Пристрасті не вщухають і донині. На позачерговій сесії 11 із 14 депутатів одноголосно проголосували за відсторонення Ігоря Пилипчука з посади голови сільради. Сам голова на сесії не був присутнім через відпустку. На пост секретаря обрали Ольгу Чеботарьову, яка тимчасово буде виконувати обов'язки голови.  Що стало причиною «Трояндівської революції» і що очікувати далі – про це «Лиманські Факти» дізнавалися в депутатів і місцевих жителів.  

Конфлікт між депутатами й головою Трояндівської сільради триває вже кілька років, і для того, щоб зрозуміти причини відсторонення Ігоря Пилипчука, треба повернутися щонайменше на рік назад. Саме тоді депутати зробили першу спробу усунути голову з посади. Тоді спроба не мала успіху –  голова не зібрав сесію. Потім були ще спроби влаштувати «бунт на кораблі». Причина, за словами депутатів, у систематичних порушеннях закону з боку голови.

Депутати розповіли, що за останні 1,5 року Ігор Пилипчук звільнив близько 40 осіб. Зокрема, своїм розпорядженням він звільнив секретаря сільради, хоча це виборна посада і звільняти секретаря без рішення сесії голова права не мав. За весь 2018 рік було проведено лише 4 сесії, матеріали сесій депутати так і не отримали, проекти рішення не були опубліковані на сайті сільради, немає жодного протоколу проведення сесії за весь рік. Усі депутатські запити про розподіл бюджету голова залишав без відповіді.

«Усе вирішувалося до нас, а нам на сесії залишалося буквально наосліп голосувати за те чи інше рішення», – розповіли депутати.

Загалом трояндівські депутати зачитали список із 9 пунктів порушень Ігорем Пилипчуком законів України та місцевого самоврядування. А про те,  яким Ігор Пилипчук буває нестриманим у висловах і діях, по району просто легенди ходять.

«Неодноразово сесії були зірвані через те, що голова Трояндівської сільради провокував конфлікт і змушував депутатів піти зі зборів. Дійшло до того, що й найголовніша бюджетна сесія наприкінці 2018 року була зірвана й відбулася лише з другої спроби після втручання керівництва району», – розповідають місцеві жителі.

До речі, на «революційну» сесію 13 лютого приїхали керівники районної адміністрації та райради. Вони нагадали присутнім, що Ігор Пилипчук, який не був присутній на сесії через відпустку, може оскаржити рішення про звільнення в суді. «У такій ситуації, яка склалася у вас, найчастіше винен керівник. На будь-якому підприємстві, в установі чи організації, якщо в колективі немає взаєморозуміння, насамперед винен керівник», – прокоментував голова Лиманської РДА Василь Приймак.

«Я не буду говорити про особисті якості Ігоря Пилипчука, нехай вони залишаться при ньому. Але це ж потрібно так управляти, щоб 11 із 14 обраних депутатів проголосували проти керівника. А тим депутатам, які сьогодні голосували, я хочу нагадати, що всю відповідальність за те, що відбувається в селі, покладено на вас. Якщо ви хочете йти вперед, то повинні зібратися й направити свої зусилля на конструктив, а не на розлад і приниження один одного. Сюди люди прийшли працювати й поважати один одного», – виступив Геннадій Тефтул, голова райради.

За повідомленнями депутатів,  Ігор Пилипчук до цього часу не передав справи, ключі від кабінету, печатку та службовий автомобіль. Наразі сільрада працює у звичайному режимі, але не в повному складі. Частина працівників сільради на роботу не виходять, екс-голова запропонував їм відсидітися вдома 10 днів, до тих пір, поки він не отримає рішення суду про неправомірність діяльності депутатів. Секретар Ольга Чеботарьова тимчасово виконує обов'язки голови, працює й веде прийом жителів.

 Далі буде…


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!