Публікації

У КОШАРАХ ВВЕЛИ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ЧЕРЕЗ СКАЗ У СОБАКИ

У КОШАРАХ ВВЕЛИ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ЧЕРЕЗ СКАЗ У СОБАКИ

У межах села Кошари та однойменного дачного масиву Сичавської сільради зафіксували випадок захворювання на сказ. Тож Надзвичайна протиепізоотична комісія при Лиманській райдержадміністрації під час екстреного засідання ухвалила рішення ввести карантинне обмеження  на цих територіях.

За словами головного лікаря Лиманської районної державної лікарні ветеринарної медицини Юрія Грушецького, в одному з домогосподарств дачного масиву захворіла собака. Господарі звернулися до ветеринара в місті Южне й повідомили про хвору тварину. Дотримуючись заходів безпеки, собаку, у якого запідозрили сказ, ізолювали, а через кілька днів тварина загинула. Діагноз сказу у собаки підтвердили в Одеській регіональній лабораторії Держпродспоживслужби.

Тому в терміновому порядку  125 собакам і котам села Кошари зробили щеплення вакциною «Рабістар», щоб попередити розповсюдження хвороби. На сусідніх ділянках тварин із підозрілими симптомами, а також трупів собак і кішок не знайшли. Зазначимо, що зоною ризику при введенні карантинних обмежень вважають прилеглі території в радіусі п’яти кілометрів.

«Карантинні обмеження введені на 60 днів. Прошу не плутати з карантином. При карантині виставляють блокпости, а при карантинному обмеженні проводяться профілактичні заходи. Я вважаю, що відповідальність за цей випадок лежить повністю на людях, які собаку підгодовували й тримали в себе на ділянці. Але при цьому вони вважали її безпритульною. Дві їхні домашні собаки й кіт були щеплені, а  дачний собака був без щеплення», – пояснив Грушецький.

Крім того, головний ветеринар Лиманського району зазначив, що наразі ситуація зі сказом у тварин у Кошарах стабілізована. Зафіксували тільки один епізод. За клінічним станом тварин приватних господарств жителів Кошар і дачного масиву постійно спостерігає спеціаліст із Сичавської лікарні ветмедицини Ганна Шкварок. Ветеринари вже зробили повний переоблік усіх собак і кішок та продовжують роз'яснювальну роботу серед населення.

Нагадаємо: у разі виявлення укусів домашніх тварин дикими хижаками, безпритульними й дикими собаками або кішками, при виявленні трупів тварин негайно повідомляйте про це районну ветеринарну службу.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!