Публікації

У КРИЖАНІВЦІ СОЦІАЛЬНИЙ БЕРЕГ ПЕРЕТВОРЮЮТЬ НА ОБЛАШТОВАНУ НАБЕРЕЖНУ

У КРИЖАНІВЦІ СОЦІАЛЬНИЙ БЕРЕГ ПЕРЕТВОРЮЮТЬ НА ОБЛАШТОВАНУ НАБЕРЕЖНУ

Навесні 2017 року активісти та рибалки Крижанівки вирішили не чекати «манни небесної» й замислили створити комфортну зону відпочинку біля моря на місці запаскудженої вузької смужки берега. Так і почалася історія благоустрою соціального берега «Фрегат».

«Усього два роки тому ми відвоювали, у буквальному сенсі цього слова, шматок берега біля моря. Раніше це місце було завалено гниючими смердючими водоростями, купами сміття, там ріс очерет, повзали гадюки, а на піску було багато каміння. Люди постійно скаржилися, що влітку нема чим дихати», – згадує директор комунального підприємства «Надія» Світлана Константинова.

Тієї ж весни рибалки й громадські діячі почали організовувати регулярні суботники, пізніше до них приєдналося багато інших небайдужих людей. Разом вони очистили територію від сміття, пісок від камінців і зайнялися благоустроєм території – висадили дерева та квіти, установили лавки. Знайшлися й підприємці, які вирішили допомогти цій справі фінансово. Завдяки громадським зусиллям у Крижанівці з’явився причал.

«Село біля моря, а виходу для човнів не було. Наші рибалки-любителі створили громадську організацію і взялися за справу. Вони самі знайшли фінанси, підключили КП «Надія» та облаштували зону відпочинку. Тепер звідси рибалки регулярно виходять на морську риболовлю. Як же можна жити біля моря і не їсти бичків», – розповідає  голова Крижанівської сільради Наталія Крупиця.

Роботи тривали кілька місяців, і вже 1 липня 2017 року жителі Крижанівки  шумно й весело святкували відкриття соціального берега, який  зробили власноруч.

«Ми довго думали, як його назвати. Були ідеї взяти назву «Дельфін» або «Чайка», або щось подібне в морському стилі, та проблема вирішилася сама собою. Пам'ятаю, як у день відкриття місцевий майстер судомоделізму Георгій Коробцов подарував точну міні-копію морського судна фрегата, і якось одразу почали називати це місце «Фрегат». Серед людей прижилася ця назва. Ось так занедбана ділянка перетворилася на місцеві Гаваї», – продовжує розповідь Константинова.

Пишатися дійсно є чим. Трохи більше, ніж за два роки, на місці заростей очерету й куп сміття берег облаштували для людей. Тепер тут чистий пісок,  є дитячий майданчик, парасольки від сонця, урни, туалет з умивальником на фотоелементах, пандус для людей з обмеженими можливостями. Крім того, люди висадили 350 кущів юки, установили освітлення вздовж  викладеної плиткою набережної, зробили безпечні сходи на спуску до моря, а наразі повним ходом іде спорудження сцени.

«Немає межі досконалості. 2018 року ми продовжили розвивати цю справу,  а під час затвердження генплану ми вирішили зробити набережну, установити скульптури й фонтан, викласти понад 1000 метрів уздовж узбережжя плиткою із зображенням дельфіна, яке, до речі, уже готове. Ще зображення чайок буде, для нього теж привезли кольорову плитку», – поділилася Крупиця.

Фонтанчик у вигляді дівчини з глечиком місцеві назвали «наша Галя» на честь героїні народної пісні «Несе Галя воду».  Скульптуру встановили посеред басейну, де вже є латаття і скоро мають з’явитися рибки. «Від сонця ми їх тентом укриємо»,– жартує очільниця Крижанівської сільради.

Наразі благоустрій «Фрегата» в тандемі з місцевою владою успішно підходить до фінішу. Варто зазначити, що розчищений берег  уже  став улюбленим місцем відпочинку жителів і гостей села. Багато людей приїжджають із міста, аби безкоштовно й максимально комфортно  відпочити на соціальному березі.

Однак «Фрегат» став не тільки зоною курортного відпочинку. Уже третій рік поспіль громада проводить усі свята на березі моря – це і День села, і День рибалки, і різноманітні фестивалі, і навіть заняття йогою.

«Коли робиш для себе, вкладаєш душу, залучаєш до роботи дітей – це стає найдорожчим. Так і з нашим соціальним берегом. Я думаю, що це місце стало нам усім дорогим, оскільки про нього подбали майже всі жителі громади, і навіть наші діти», – додає Наталія Крупиця.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!