Публікації

У НОВИХ БІЛЯР ВІДКРИВАЄТЬСЯ ДОВГООЧІКУВАНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОЧОК

У НОВИХ БІЛЯР ВІДКРИВАЄТЬСЯ ДОВГООЧІКУВАНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОЧОК

У Нових Білярах з’явився довгоочікуваний дитячий садочок, який скоро має відчинити двері для місцевої малечі. Цієї події новобілярці чекали понад 20 років. 

«Садочок побудований за всіма сучасними нормами, з просторими кімнатами, розрахованими на ту кількість дітей, яка необхідно селищу. Приміщення здадуть під ключ – з ліжками, горщиками, кухнею, тобто садочок одразу буде готовий прийняти маленьких відвідувачів», –  розповів депутат Новобілярської селищної ради Андрій Горивенко.

Але такому щасливому фіналу передувала досить драматична історія, яка тягнулася з 90-их років минулого століття.  

«Ще наприкінці 80-их - на початку 90-их років було ухвалено рішення про відселення жителів Нових Біляр, ця територія входила до санітарної зони припортового заводу. І тоді не вигадали нічого кращого, ніж зруйнувати всю інфраструктуру селища: садочок, лікарню, пекарню. Врешті-решт Нові Біляри так і не відселили, а садочка з 90-их років у нас не було», – продовжує Андрій Горивенко.

Увесь цей час новобілярці були змушені возити дітей до Сичавки, Чорноморського чи Южного. І лише декілька років тому в жителів  Нових Біляр з'явилася надія.

Місцеві жителі згадують, що на селищній сходці депутат обласної ради Олег Кутателадзе пообіцяв побудувати садочок за рахунок його благодійного фонду. «Про це він заявив на сходці  жителів селища, де обговорювали приєднання  Нових Біляр до Визирської ОТГ. Однак проект будівництва, який Олег Кутателадзе профінансував 2016 року, виявився неякісним», – розповідає депутат Лиманської районної ради від Нових Біляр Сергій Дьяков.

«У ньому абсолютно не було враховано різні нюанси з приводу проекту будівлі, в результаті грошових коштів, передбачених тією проектно-кошторисною документацією, не вистачило на повноцінне будівництво садка. У зв’язку з цим відділ освіти райдержадміністрації був змушений провести тендер вже повторно і зробити нормальну проектно-кошторисну документацію», – розповів депутат. Фірма-забудовник, яка перемогла у конкурсі, довела до кінця будівництво, хоч і з порушенням термінів.

Левову частку фінансування врешті-решт взяла на себе Новобілярська селищна рада. Із загальної суми  – майже 20 млн грн – приблизно 10 % виділила районна рада, а всі інші кошти (90 %) витратили з бюджету с. Нові Біляри.

Садочок вирішили будувати на місці правого крила школи, яке на той час було напівзруйноване. Зараз садочок відбудований і майже готовий для того, щоб прийняти малечу: стіни пофарбовані у яскраві кольори, на підлозі в спальних та ігрових кімнатах – спеціальне покриття, установлені вікна й система опалення, завершуються електромонтажні й сантехнічні роботи, зібрані меблі, закуплені іграшки. Завершено благоустрій території: установили два великих навіси і дитячий майданчик з особливим гумовим покриттям.

«Тепер діти можуть спокійно відвідувати свій садочок. Крім того, заклад може прийняти дітей і з інших сіл, якщо їм не вистачатиме місця у себе, а така тенденція є. Нагадаю, що одною з основних   передвиборчих обіцянок нинішнього депутатського корпусу селищної ради на чолі з головою Жанною Мартиновою було будівництво  садочка. Обіцянку вони виконали», – зазначив Сергій Дьяков.

На черзі розв’язання іншої ключової проблеми, на яку звернула увагу команда селищної ради, – капітальний ремонт Новобілярської середньої школи, який на 100 % буде профінансовано за рахунок коштів місцевого бюджету.  


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!