Публікації

У НОВОМУ КРИЖАНІВСЬКОМУ ДИТСАДКУ ВТІЛЕНІ НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ

У НОВОМУ КРИЖАНІВСЬКОМУ ДИТСАДКУ ВТІЛЕНІ НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Теплі підлоги, автономне опалення, новітня система рекуперації повітря - будівництво суперсучасного садка у Крижанівці виходить на завершальний етап.

23 липня голова Одеської ОДА Максим Куций перевірив хід будівництва дитячого садка, замовником якого виступає Лиманський відділ освіти. Сучасні технології, задіяні в будівництві, насправді захоплюють.

Наприклад, у садку буде суперсучасна система рекуперації повітря. Це дорога система вентиляції, створена за останніми вимогами до повітрообміну й вентиляції в дошкільних закладах, із заощадженням тепла. Узимку на вулицю буде виводитися «відпрацьоване» повітря, а в приміщення буде надходити свіже і вже нагріте в теплообміннику. Це дозволить повністю дотримуватися санітарних норм по здоровому мікроклімату в групах з оптимальною температурою і вологістю, не вдаючись до наскрізного провітрювання, і при цьому економити на опаленні.

У приміщеннях уже постелили теплу підлогу, на якій малюки зможуть гратися без ризику застудитися.

Також у садку буде автономне опалення. Для установки енергозберігаючої газової котельні вже підготували майданчик і залили фундамент. Крім того, планують установити турбовані котли, які не спалюють кисень у приміщеннях. Вони не виділяють небезпечні для здоров'я людей речовини, не вимагають організації складних конструкцій димоходів.

Подбали і про безпеку: установили протипожежний бак для води на 26 м3, а також залили пандус, центральні й бічні сходи. Повністю вже провели електрокабелі по всіх поверхах, установили системи опалення, водопостачання та каналізації. Дороблена вентиляція на цокольному поверсі, зараз закінчуються ці ж роботи на другому поверсі. Тривають роботи з облицювання плиткою душових, санвузлів, кухні. Наразі утеплюють покрівлі та фасади. Уже спланована територія навколо садка для благоустрою та підготовлена для укладання плитки.

«Стільки всього зроблено, що вкотре дивуєшся масштабам і темпам будівництва. Це вам не самодіяльність, це президентський проєкт - Велике будівництво!» - ділиться радістю на своїй сторінці у фейсбуці голова Крижанівки Наталія Крупиця.

На робочій зустрічі з очільником Лиманської РДА Василем Приймаком та начальницею відділу освіти, молоді та спорту Марією Косуліною, представники Крижанівської сільради вже обговорили питання введення дитсадка в експлуатацію, штатного розпису, підбору кадрів та електронної черги.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!