Публікації

У СЕЛИЩІ ЧОРНОМОРСЬКЕ ПРОЙШЛИ ЕКСТРЕНІ ЗБОРИ ГРОМАДИ: ЛЮДИ ПРОТИ ВХОДЖЕННЯ ДО СКЛАДУ ЮЖНЕНСЬКОЇ ОТГ

У СЕЛИЩІ ЧОРНОМОРСЬКЕ ПРОЙШЛИ ЕКСТРЕНІ ЗБОРИ ГРОМАДИ: ЛЮДИ ПРОТИ ВХОДЖЕННЯ ДО СКЛАДУ ЮЖНЕНСЬКОЇ ОТГ

30 січня 2020 року в селищі Чорноморське відбулися загальні збори місцевих жителів, яка зібрала повну залу людей. На захід також приїхали представники керівництва та жителі Нових Білярів. Провідною темою вечора стало неочікуване рішення Одеської обласної держадміністрації про приєднання до Южненської ОТГ селищ Нові Біляри й Чорноморське, хоча попередньо на консультативній зустрічі в ОДА ці два селища виявили бажання утворити окрему від Южного єдину громаду. Попри відсутність часу для повноцінного інформування про захід, у залі Будинку культури ледве вистачило місця для всіх охочих висловитися з цього питання.

На початку зборів селищний голова Чорноморського Сергій Удалов заявив, що на таке рішення ОДА ніхто не очікував, оскільки вже ухвалені рішення на сесіях про добровільне об’єднання у Чорноморську ОТГ у складі Чорноморського та Нових Білярів. За його словами, такого формату прагнули обидві сторони з огляду на географічну близькість, економічний потенціал, налагоджену інфраструктуру та історичне добросусідство. Удалов двічі наголосив, що у разі добровільного об'єднання з Новими Білярами, можливе рівне партнерство – вдалий і гідний союз, який поліпшить і полегшить життя двох громад.

 А от доцільності в приєднанні до Южного, на думку очільника селища, немає, оскільки воно просто розчиниться у великому місті. Всі інфраструктурні об’єкти перейдуть у розпорядження Южного, а їх починання та плани навряд чи реалізуються, оскільки один або два депутати не будуть спроможні належним чином лобіювати їх інтереси.

«Ми вважаємо, що саме таке рішення щодо об'єднання викликане боротьбою олігархічних кланів та не враховує інтересів й потреб людей. Від Чорноморського до Дерибасівської  в Одесі 19 км, а до Южного – 35. До нашого містечка дорога ідеальна, а за нами до Южного – все розбите фурами», – розповів очільник Чорноморського.

Висловили свою позицію і представники Новобілярської селищної ради.

«Ми вже мали гіркий досвід співпраці з южненськими установами. Свого часу, коли частина Новобілярських земель відійшла до Южного, у нас була домовленість, що жителі Білярі зможуть користуватися послугами шкіл, лікарень та садочків в Южному. На папері було одне, а по факту – у школи та дитячі садки наших дітей не приймали, у лікарнях не надавали безкоштовні ліжка, в поліклініках була та ж ситуація. На все була одна відповідь: “Ви іногородні”», –  виступила голова Новобілярської селищної ради Жанна Мартинова.

Зокрема вона уточнила, що станом на сьогодні ситуація в Нових Білярах досить оптимістична. Селище розвивається, бюджет вище середнього, є свої досягнення. Змогли побудувати дитячий садок, підходить до кінця ремонт школи, саме селище і село Булдинка, яке знаходиться у його підпорядкуванні, повністю освітлені й заасфальтовані. На думку Мартинової, за всіма критеріями і Чорноморське, і Нові Біляри – рівноцінні партнери. Тож утворення Южненської ОТГ викликало величезне здивування і різку незгоду у людей, які й прийшли на збори висловити своє обурення.

Так дехто з пересічних жителів висловив свою думку про причини того, що відбувається навколо ОТГ.

«Бізнесмен Олег Кутателадзе і мер міста Южного  Володимир Новацький між собою вирішили поділити сфери впливу при формуванні ОТГ, не враховуючи інтереси жителів сіл, на територіях яких розташовані містоутворювальні підприємства. Таким чином, село Сичавка без підтримки більшості жителів, примусово, всупереч всім нормам і законам децентралізації, затягують у Визирську ОТГ. Ця змова враховує виключно інтереси олігархів, чиї підприємства розташовані в акваторії Григорівського промвузла. Формат об'єднання, в якому Нові Біляри ухвалили рішення про об'єднання в Чорноморську ОТГ, представники Кутателадзе і Новацького намагаються зірвати», – висловила своє бачення мешканка Нових Білярів Валентина.

І це не єдина така думка серед людей, присутніх на зборах.

«Ми з Білярами завжди були разом. У половини жителів селища, якщо подивитися паспорт, місце народження Нові Біляри. До них відстань лише 7 км. Зараз у нас все добре, але я не вірю, що коли ми будемо належати до Южного, вони завершать зміцнення схилів, яке ми почали, чи відремонтують наші дороги, або будуть думати про те, що нам в кожен будинок газ потрібно провести. Однак жителі Чорноморського сподіваються, що нас почують і об'єднають з Білярами», – ділиться думкою мешканка Чорноморського Ольга Бражнікова.

Після тривалого обговорення ситуації з утворенням ОТГ Сергій Удалов запропонував присутнім проголосувати за варіант об'єднання з Новими Білярами. Зрештою, його підтримала вся зала.  Голова Чорноморського зазначив, що поки лишається чекати 4 лютого, коли в Києві відбудеться засідання Кабінету Міністрів з питання затвердження перспективного плану з формування ОТГ. Удалов разом з іншими представниками Чорноморської і Новобілярської громад мають намір поїхати на цей захід і донести справжню волю своїх жителів, які не бажають об’єднуватися з Южним.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!