Публікації

УКРАЇНЦІ ВИХОДЯТЬ НА МІТИНГИ ПРОТИ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ У ШКОЛАХ

УКРАЇНЦІ ВИХОДЯТЬ НА МІТИНГИ ПРОТИ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ У ШКОЛАХ

Засоби масової інформації поширили твердження про те, що стаціонарне навчання в школах почнеться з 1 вересня. Однак чи буде  так насправді – ще під великим питанням. 

Дійсно, багато батьків із полегшенням зітхнули, коли почули, що навчальний рік почнеться за планом. Проте Міністерство охорони здоров'я  поки стовідсоткових гарантій не дає.

22 липня Кабінет Міністрів України  ухвалив рішення щодо продовження адаптивного карантину до 31 серпня. У цьому рішенні  також указано, що всі регіони з 1 серпня поділять залежно від епідеміологічної ситуації на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони.

 За словами заступниці міністра освіти і науки Любомири Мандзій, якщо певна  територія потрапляє до "зеленої", "жовтої" чи "помаранчевої" зони, то діти точно підуть до школи. Однак у "зеленій" зоні діти весь час будуть навчатися у приміщеннях освітніх закладів,  а в "жовтій" та "помаранчевій" - будуть чергуватися стаціонарне та дистанційне навчання.  А от школярам у "червоних" зонах доведеться продовжувати практику навчання вдома.

Таке рішення уряду не оцінили батьки школярів,  які почали збирати підписи під онлайн-петицією. Також жителі різних міст вийшли на  Всеукраїнську акцію проти дистанційної освіти із закликами відмовитися від цього формату, оскільки учні не здобувають повноцінної освіти, необхідного спілкування з однолітками, і при цьому погіршується стан їхнього здоров'я.  До того ж,  доступ до техніки та навчальних програм є не у всіх.

В Одесі на мітингу перед будівлею міської ради 22 липня батьки вимагали забезпечити дітям навчання у школах, але з дотриманням санітарних норм: перевіркою температури, провітрюванням і прибиранням приміщень та забезпеченням санітайзерами. Щодо носіння захисних масок, аудиторія в думках розділилася, однак більшість учасників акції  виступила проти обов'язкового маскового режиму. 

Поки що в Одеській області послабили карантинні вимоги, але чи підуть учні до школи цього навчального року, залежить від епідеміологічної ситуації в регіоні восени.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!