Публікації

УКРАЇНЦЯМ НЕ НАРАХОВУВАТИМУТЬ ПЕНЮ ЗА НЕ СПЛАЧЕНІ ВЧАСНО ПОСЛУГИ ЗА СІЧЕНЬ

УКРАЇНЦЯМ НЕ НАРАХОВУВАТИМУТЬ ПЕНЮ ЗА НЕ СПЛАЧЕНІ ВЧАСНО ПОСЛУГИ ЗА СІЧЕНЬ

Після різкого зростання тарифів на комунальні послуги з 1 січня 2021 року та хвилі народних обурень, що прокотилася цілою країною, уряд був змушений брати ситуацію під власний контроль.

Цифри в перших за цей рік платіжках аж ніяк не порадують українців. Зокрема, газ для жителів Одеської області вираховуватиметься за ціною 9,85 грн за м3, а його постачання – 1,008 грн за м3               (з ПДВ). Однак Кабінет Міністрів почав реалізовувати низку кроків, аби зменшити навантаження на людей.

«Штрафи чи пеня за невчасно сплачені газ, тепло за січень застосовуватися не будуть. Це важливий меседж для людей, щоб вони не хвилювалися, якщо будуть платіжки, неправомірно зависоко нараховані. Ми очікуємо результатів розслідування Антимонопольного комітету та встановлення чесних і прозорих правил на ринку газу», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в одному з телеефірів.

Нагадаємо, що з 1 лютого 2021 року гранична ціна на газ установлена на рівні 6,99 грн за м3, а тариф на розподілення газу не має перевищувати 1,79 грн за м3. Крім того, до кінця опалювального сезону не зазнають змін тарифи на тепло й гарячу воду.

 Для пом’якшення коливань на ринку газу уряд працює над створенням «річного газового продукту» – фіксованої для споживачів ціни на рік.

«Зараз основним є місячний продукт. А зручним і для всієї Європи, і для громадян України є річний продукт, який легко прогнозувати, легко розраховувати. Люди не будуть мати стрес, коли щомісяця ціна змінюватиметься в той чи інший бік і це важко прогнозувати»,  – пояснив Денис Шмигаль.




У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!