Публікації

ВАНДАЛІЗМ ЯК СПОСІБ ЖИТТЯ?

ВАНДАЛІЗМ ЯК СПОСІБ ЖИТТЯ?

Останні тижні нас усіх ділили за уподобаннями до різних кандидатів, за мовою та вірою. Усі ці брудні технології вичерпають себе разом із виборами, і пристрасті вщухнуть. Але є одна ознака, за якою поділ у нашому суспільстві жодні вибори ще не змінювали. Це одвічний поділ на тих, хто створює, і на тих, хто руйнує. Бо є в Лиманському районі люди, для яких вандалізм – норма життя.

Прикладів варварського ставлення до того, що створюють небайдужі люди, сотні. Про один із них 16 квітня повідомила жителька Фонтанки:

«Крик душі... Люди, прямо на порозі Будинку культури розпустилися красиві багаторічники. Їх украли. Руками ці квіти не вирвати, тобто воно готувалося до крадіжки, принесло лопатку... Немає слів», –  написала Ольга Кирилова. Свої слова жінка підтвердила фотографіями понівечених клумб. (ФОТО)

Інший житель Лиманщини розповів про нахабство, яке відбувалося на трасі.

«Ця «нелюдина» сьогодні на моїх очах викинула пакети зі сміттям на узбіччя на виїзді із с. Кашари в напрямку  до м. Южне. На моє зауваження обізвав мене», – написав у фейсбук Микола.

І, на жаль, це не поодинокий випадок. Уся територія вздовж траси М14 перетворюється на справжній смітник: порожні пляшки та банки, пластикові мішки з відходами та будівельне сміття, використані й пошкоджені запчастини від автомобілів.  

Свій розпач описав і активіст із с. Переможне Олексій Леонтьєв: «Я напередодні проводів вичистив кладовище, спеціально викопав яму для сміття. Але люди не можуть пройти 200 метрів і кинути  сміття в яму, знову все запаскудили. Досить звинувачувати сільраду, владу, Порошенка і Путіна! Якщо ми самі хочемо змінити своє життя, треба почати із себе!»

«Таке враження, що людство живе останнє десятиліття, і після нас нічого не залишиться. Стихійне звалище в яру біля с. Першотравневе, між Степанівкою і Кінним. За декілька кілометрів є офіційне звалище, але ж тут на ШАРУ. Вночі це звалище ще й підпалюють», – обурюється жителька Сичавки Світлана Ємельянова.

А в с. Крижанівка хтось вирішив, що можна взагалі не напружуватися, і прямо на центральній вулиці залишив непотрібний йому унітаз.  (ФОТО) До речі, за кілька днів потому камери відеоспостереження в Крижанівці зафіксували жінку, яка викидала мішок із сміттям просто навпроти будинку.

Звісно, є в Лиманському районі й ті, хто діють не так, як вищезгадані люди. Є й ті, хто намагається облагородити місце свого проживання. Проте і їхні намагання часом виявляються марними. Яскравий приклад: відома авторка вітражних скульптур двічі прикрашала берег Крижанівки скульптурами кішки. І двічі ці витвори не протрималися  й тиждень: першу скульптуру кішки розбили, а відновлену другу – вкрали.

Хочеться закінчити спостереження про вандалізм у Лиманському районі криком душі одного з очільників села на Лиманщині: «Люди, ви люди?! Чи ...? І ви незадоволені життям? Іноді в дзеркало дивіться на себе. Там відсутнє людське обличчя».Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!