Публікації

ВАСИЛЬ ПРИЙМАК: ПРО ВОДОПОСТАЧАННЯ, СМІТТЄЗВАЛИЩА І ВІДНОСИНИ З ОТГ

ВАСИЛЬ ПРИЙМАК: ПРО ВОДОПОСТАЧАННЯ, СМІТТЄЗВАЛИЩА І ВІДНОСИНИ З ОТГ

У минулому випуску газети ми опублікували першу частину інтерв'ю з головою Лиманської РДА Василем Приймаком, у якому він розповів про надання субсидій, ремонт доріг, розвиток медицини й освіти в районі. У цьому випуску ми опублікуємо другу частину інтерв'ю – про відносини районної влади з ОТГ, про болючі питання водопостачання та сміттєзвалищ, про розвиток спорту і створення індустріального парку в Кремидівці. 


ПРО ВІДНОСИНИ З ОТГ

Василю Михайловичу, процес децентралізації змінює всю систему управління в районі. Як будуються Ваші відносини з ОТГ? Чи можете Ви впливати, наприклад, на голову Красносільської ОТГ, якщо надходять скарги? У цих відносинах був один дуже показовий прикладколи жителі села Переможне дійшли до райадміністрації у боротьбі за дорогу  і Ви втрутилися. Це виняток із правила чи люди навіть після об'єднання можуть звертатися до районного керівництва?

Із Красносільською ОТГ ми працюємо на засадах конструктивного партнерства. У будь-якому разі жителі об'єднаної громади є жителями району. За ці півтора року, що я обіймаю посаду голови РДА, жителі Красносільської ОТГ звернулися до мене майже 400 разів. В основному з питань соціального захисту населення. Усе, що в компетенції райдержадміністрації, – ми робимо; там, де повноваження закінчуються, – намагаємося допомогти. Надаємо роз'яснення, юридичні консультації, за необхідності рекомендуємо звернутися до суду або до інших інстанцій. Так було і з жителями Переможного. Ми не можемо вирішити їхнє питання, але підключилися й посприяли тому, щоб воно зрушило з місця. Щодо впливу на голову ОТГ, то він носить роз'яснювальний та рекомендаційний характер. Так, є неврегульовані питання через колізію в законодавстві, але це тимчасово. Я б не хотів, щоб проблеми перехідного періоду зводили нанівець саму ідею децентралізації. Люди повинні розуміти, що в кінцевому підсумку громади відчують себе господарями на своїй землі.

ПРО СИГНАЛИ ВІД ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ

Василю Михайловичу, ми їздимо по району, і маю Вам сказати, що жителі відгукуються про вас дуже добре, усі говорять, що ви повернулися обличчям і до культосвіти, і до культури. Наприклад, у Каїрах нам розповіли, що ремонт клубу було зрушено з місця лише після того, як Ви туди приїхали. Чи багато звернень надходить до Вас від людей і по яких каналах це можна зробити?

Дякую за добрі слова. Я справді намагаюсь не засиджуватись у кабінеті. Для того, щоб керувати районом, треба знати його життя зсередини, треба бачити, як і в яких умовах живуть, навчаються, працюють жителі. Для цього я спілкуюся з людьми під час виїзних прийомів, Днів села, сходів громадян, сесій сільрад, де люди можуть поставити мені запитання. Крім того, веду особисті прийоми в РДА, працюю з письмовими зверненнями громадян (за час моєї роботи їх надійшло близько 4,5 тисяч), спілкуюся з депутатами різних рівнів, слідкую за думкою громадськості, читаю ЗМІ. Про Будинок культури в Каїрах дізнався сам. Приїхав на святкування Дня села, побачив стан будівлі, зацікавленість та ентузіазм працівників. Порадився з головою й депутатами районної ради – разом ми знайшли можливості для ремонту закладу.

ПРО ВОДОПОСТАЧАННЯ

Цього літа дуже багато сіл страждали від перебоїв подачі води, у Світлому зневірені жителі погрожували перекрити трасу. У Сичавці активісти шукали незаконні врізки в трубах. У Доброславі вода на деяких вулицях текла струмком товщиною із сірник, на інших вулицях люди скаржилися, що вода тече іржава. Як ідуть справи з будівництвом водопроводу? На що людям сподіватися, у кому чи в чому затримка? 

Так, дійсно, у районі є проблеми з водою і вони посилюються в літній період, коли збільшується навантаження на мережі. Для забезпечення безперебійного водопостачання центральних населених пунктів району, на території яких проживає близько 20 тисяч людей, планується будівництво водогону м. Одеса – с. Іванове – с. Першотравневе – смт. Доброслав. Наразі триває актуалізація цього проекту. Серед проблем, що затягують процес реалізації проекту, – спротив деяких жителів Першотравневої сільської ради, які відмовляються надати згоду на прокладання водогону через їхні земельні ділянки. Питання вирішується в судовому порядку. Також у стадії розробки проект водопостачання Сичавки. Хочу відмітити також, що за рахунок коштів місцевих бюджетів у 2018 році профінансовано майже 5 млн.  грн на заміну та будівництво водогонів, установлення нових башт Рожновського та інші заходи з поліпшення водопостачання в населених пунктах району.

ПРО СМІТТЄЗВАЛИЩА

Болюче питання – сміттєзвалища в селах. Минулого літа майже щодня надходили повідомлення про загоряння на звалищах. У Першотравневому громадські активісти говорили про те, що туди звозять відходи, зокрема відходи промислових підприємств з усього району, а бюджет села отримує звідти дуже небагато. Із Сичавки мало не щодня надходять повідомлення про те, що горить чергове звалище. Що буде робитися для вирішення цієї проблеми?

Цього року районним підрозділом ДСНС зареєстровано 2 випадки загоряння сміттєзвалищ. 9 серпня комісія райдержадміністрації при розгляді звернення громадян здійснила виїзд до сміттєзвалища с. Сичавка і виявила там сліди підпалу. Це зафіксовано на фото. Сичавською сільською радою виконано роботи щодо обвалування сміттєзвалища по периметру та припинення його функціонування. Там установлені таблички про заборону вивозу сміття, а заїзди та виїзди обмежені сигнальними стрічками. Також у серпні горіло звалище в Степанівці. Гасіння проводилося кілька діб. У райдержадміністрації працював оперативний штаб з  ліквідації надзвичайної ситуації. Загалом у населених пунктах району розташовано 19 полігонів твердих побутових відходів, із них закритий – у Новій Дофінівці, не використовується – у Визирці та в Сичавці прийнято рішення про закриття сміттєзвалища. Якщо говорити про роботу, що проводиться у цій сфері, то з початку року на території району ліквідовано 249 несанкціонованих сміттєзвалищ, із них: 90 – у межах смуг вулиць та доріг населених пунктів, 39 – на прибудинкових територіях та 120 – на пустирях у межах населених пунктів. Загальний обсяг зібраних побутових відходів на несанкціонованих сміттєзвалищах складає майже 10 тис. кубічних метрів. На їхню ліквідацію було надано 120 тис. грн Першотравневій та по 20 тис. грн  Курісовській, Сербківській та Новодофінівській сільським радам. Слід зазначити, що в бюджеті 2018 року на ці цілі передбачено по 20 тис. грн Кордонській, Дмитрівській, Любопільській, Трояндівській, Каїрській, Новомиколаївській, Шомполівській сільським радам та Доброславській селищній раді, які не використані. Також  2018 року на території селищ Доброслав, Нові Біляри, Чорноморське та сіл  Першотравневе, Нова Дофінівка, Вапнярка, Дмитрівка та Визирка запроваджено роздільне збирання твердих побутових відходів (усього близько 100 контейнерних сіток). Крім того, проводиться робота щодо створення постійно діючих комісій при сільських/селищних радах з питань поводження з безхазяйними відходами. На сьогодні такі комісії вже діють на території Доброславської селищної, Дмитрівської та Кордонської сільських рад. Буде активізовано роботу адмінкомісій у сільських/селищних радах щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил поводження з відходами як юридичних, так і фізичних осіб. Буде продовжуватись робота з керівниками садових товариств та головами виконкомів сільських/селищних рад щодо необхідності укладання договорів на вивіз сміття на санкціоновані сміттєзвалища.  2019 року плануємо продовжити практику виділення коштів із районного бюждету сільським та селищним радам на ліквідацію виявлених місць тимчасового накопичення сміття. Також буде продовжено роз'яснювальну роботу через засоби масової інформації щодо дотримання правил поводження з відходами.


ПРО СПОРТ

Чого точно бракує в районі, це стадіонів. Нещодавно на сесії в Крижанівці було прийнято рішення про будівництво відразу двох стадіонів - один з повноцінним футбольним полем, другий біля нової школи. На якій стадії знаходяться ці проекти? Чи є в планах на найближчі роки будівництво нових стадіонів в інших селищах і селах?

Питанню розвитку спорту в районі приділяється велика увага. В минулому році відкрито міні-футбольне поле зі штучним покриттям біля Крижанівського НВК, реконструйовано спортивно-оздоровчий комплекс в Доброславі, у цьому році там капітально відремонтовані роздягальні та душові. Нещодавно встановлено міні-футбольне поле з тренажерним комплексом у селі Вовківське. Запланована реконструкція футбольних полів зі штучним покриттям районної дитячо-юнацької спортивної школи, сіл Кремидівка та Першотравневе. Розроблено проектно-кошторисну документацію, тривають підготовчі роботи. Також вже готова проектно – кошторисна документація на будівництво багатофункціональних стадіонів у селі Сербка та селі Курісове. Співфінансування з районного бюджету становить близько 5,5 млн. грн.


ПРО «ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ПАРК КРЕМИДІВКА»

В Одеській облдержадміністрації повідомили, що китайські інвестори готують пропозиції щодо створення «Індустріального парку Кремидівка». Розкажіть, будь ласка, про цей проект. Чи остаточно визначено на сьогодні місце створення парку? Які виробництва будуть розташовуватися на цій території? Чи не буде там шкідливого виробництва?

Індустріальний парк – це промисловий майданчик, на якому ведуть діяльність кілька підприємств однієї або різних галузей. Для індустріального парку «Кремидівський» передбачена земельна ділянка площею 1337,3 га на території Кремидівської сільської ради (за межами населеного пункту), яка перебуває в постійному користуванні державного підприємтсва «Конярство України». У результаті реалізації проекту передбачається створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, залучення інвестицій, розвиток інфраструктури, створення сучасного високорентабельного виробництва. Ми шукаємо не просто інвесторів, які будуть зацікавлені в реалізації своїх галузевих проектів, а тих, хто стане стратегічним партнером у розвитку нашого регіону. 26 жовтня цього року в Одеській облдержадміністрації відбулася зустріч із представниками китайської компанії «China Harbour Engineering Company», яка зацікавилась реалізацією інфраструктурних проектів на території нашої області. Зазначу, що ця компанія має понад 60 філій у 80 країнах світу. І наразі реалізує проекти загальною вартістю понад 16 мільярдів доларів, зокрема 2018 року провела роботи в порту «Южний».


ПРО БЮДЖЕТ

Василю Михайловичу, ми торкнулися тих питань, які порушують наші читачі. Але, можливо, у Вашій роботі чи в планах є теми, які, на Ваш погляд, важливі, а ми їх не торкнулися. Чи є такі питання, які залишилися «за кадром» нашої уваги, але мають велике значення для жителів Лиманського району?

Жителів району турбує чимало різних питань, і завдання влади – відповідно реагувати на виклики сьогодення. Для цього насамперед потрібно мати фінансове підкріплення. Тому прийшовши у район, я почав із пошуку ресурсів для наповнення місцевих бюджетів. Це й інвентаризація земель, і підвищення орендної плати за паї, і легалізація заробітної плати тощо. До бюджету додатково надійшли десятки мільйонів гривень, які були направлені на вирішення багатьох соціальних питань. Ми винайшли можливості відкрити нові соціальні об'єкти, зокрема дитячі садочки, інклюзивно-ресурсний центр, купувати житло для дітей-сиріт, ремонтувати школи та медзаклади, забезпечувати їх необхідним обладнанням, підтримувати учасників АТО, малозабезпечених верств населення, приділяти увагу всім сферам життя району. Роботи зроблено багато, проте залишається й чимало завдань. Із соціальних питань у найближчих планах – будівництво 2 амбулаторій, 2 стадіонів, 3 міні-футбольних полів, створення культурно-освітнього медіапростору на базі районної бібліотеки тощо. Із питань економічного розвитку – у планах нарощення обсягів залучених інвестицій. І щоденна робота над поліпшенням рівня життя жителів району. Цю діяльність ми висвітлюємо в ЗМІ і з задоволенням будемо робити це й через Вашу газету.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!