Публікації

ВИБОРИ У ВИЗИРСЬКУ ОБ´ЄДНАНУ ГРОМАДУ: ЩО ОБІЦЯЮТЬ КАНДИДАТИ НА ПОСАДУ ГОЛОВИ ОТГ?

ВИБОРИ У ВИЗИРСЬКУ ОБ´ЄДНАНУ ГРОМАДУ:  ЩО ОБІЦЯЮТЬ КАНДИДАТИ НА ПОСАДУ ГОЛОВИ ОТГ?

Із 27 травня до 5 червня цього року відбувається реєстрація кандидатів у депутати і на посаду голови Визирської ОТГ. До кінця реєстрації ще залишається два дні, але вже зараз зрозуміло, що боротьба буде запеклою. Результат виборів багато в чому залежатиме від того, кому віддадуть перевагу жителі Першотравневої сільради. Адже саме там сконцентрована найбільша кількість виборців. На противагу чинному голові Першотравневої сільради Валерію Стоілакі свою кандидатуру вже висунув незалежний кандидат, житель Першотравневого ˗ Руслан Латій (наразі працює начальником відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого органу Красносільської ОТГ). 

Що пропонують кандидати і які їхні принципові позиції? Щоб з´ясувати це, «Лиманські Факти» звернулися  до кандидатів на посаду голови ОТГ.  

 

РУСЛАН ЛАТІЙ  

- Чому Ви вирішили балотуватися на посаду голови Визирської ОТГ? 

Я вирішив балотуватися  після зборів, які проводилися в Першотравневому влітку минулого року, і на яких вирішувалася доля центру ОТГ - буде це Визирка чи Першотравневе. Мене тоді здивувало, що збори проводилися в робочий день о 5 вечора. Тобто все було зроблено для того, щоб якнайменше людей потрапило на збори.  Я, наприклад, відпрошувався з роботи, щоб  потрапити на збори.

Спочатку я не збирався проявляти активність на зборах. Але коли побачив, що організатори того «спектаклю» віддають центр Визирці, я просто не міг стриматися – вийшов на трибуну і намагався спростувати всі ті брехливі аргументи, які за командою Кутателадзе наводили Стоілакі та Токменінов. Їхні аргументи були настільки абсурдними, що я впевнений: якби збори відбувалися чесно, громада проголосувала б за центр у Першотравневому. Але, на превеликий жаль, зал переважно був заповнений адмінресурсом, і саме вони проголосували за те, щоб віддати центр Визирці.

Я не міг цього зрозуміти. Як можна було власними руками віддати центр, особливо після  того, коли на сцену вийшов Токменінов і заявив, що бюджетні кошти будуть поділені між нами «порівну» ˗ 50% коштів на Визирку і 50% ˗ на Першотравневе з Любополем?! І печаль у тому, що присутні в залі плескали в долоні, немов це був  козирний номер цього шоу.

-А як би Ви розподіляли кошти? 

Пропорційно населенню! Це справедливо.

Вони весь час повторюють, що Визирка заробляє. Хоча самі  розуміють, що заробляє не Визирка, а підприємства, що розташовані на відповідних територіях, і які й  платять податки в бюджет. Тобто завтра вони будуть платити не в бюджет Визирки, а в наш бюджет – бюджет об´єднаної громади. І ми матимемо права на ті кошти так же, як Визирка.

Народ  Першотравневого просто дурять тим, що Визирка заробляє і, мовляв, їм вирішувати. Це повна маячня!  Якщо у Визирки населення 1600 осіб, а в Першотравневому ˗ 5700, то яка може бути справедливість, якщо говорити про поділ бюджетних коштів 50 на 50?

- А чому представники влади Першотравневого зіграли на боці Визирки? Адже вони по суті зрадили рідне село?

Вони здалися Визирці з тієї простої причини, що перебувають під великим впливом керівництва ТІСу. Адже у Визирці давно вже будь-яке важливе рішення ухвалюється не в інтересах громади, а на користь великого бізнесу. Визирська сільрада давно вже перетворилася в кишенькову сільраду, яка просто виконує команди.

До речі, один депутат сільради Першотравневого розповідав, що як тільки постало питання про об'єднання у Визирську ОТГ, Валерій Володимирович Стоілакі запросив його до себе і з криком душі почав говорити про те, що «ми ж не можемо допустити, щоб центр був не в Першотравневому!» Але, як бачимо, минуло небагато часу і його думку змінили. 

- Тобто, якщо зараз ТІС зуміє провести в депутати своїх ставлеників, то сільрада ОТГ також ризикує перетворитися на ручний інструмент і ухвалюватиме рішення на користь великого бізнесу? 

Саме так і станеться. І саме за це бореться зараз ТІС. Усі ці благодійні фонди та подачки у вигляді матеріальної допомоги ˗  просто пускання пилу в очі.  Якщо хочеш, щоб люди тобі плескали в долоні, дай їм півтори тисячі гривень матеріальної допомоги.  А до того ж люди навіть не здогадуються, за чий рахунок усе це робиться, яку ставку земельного податку платить ТІС, чому Визирська сільрада встановила цю ставку на рівні 0,25%, а в інших селах підприємства платять 3%, що передбачено бюджетним кодексом.

Або інший приклад: за останні 3 роки вони ввели в експлуатацію понад 10 об'єктів портово-промислової зони, вартість яких становить сотні мільйонів гривень. По кожному з цих об’єктів ТІС не взяв пайової участі в розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів. Хоча закон України передбачає пайову участь підприємств при введенні в експлуатацію об'єктів у розмірі до 10% від їхньої кошторисної вартості. ТІС за 3 роки виплатив нуль гривень. Вони знайшли в законодавстві “лазєйку”, за якої забудовник звільняється від сплати пайової участі в тому разі, якщо вводить в експлуатацію об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури. Але яке відношення має інфраструктура приватного промислового бізнесу до соціальної інфраструктури населених пунктів? Скільки завдяки цьому не було сплачено в бюджет, знає тільки ТІС, і я можу здогадуватися.

- Які основні завдання Ви ставите перед собою в разі перемоги? 

Першотравневе має боротися за повернення статусу центру. Сподіваюся, це питання можна вирішити ухваленням відповідних рішень сільради. Якщо ж цьому будуть чинити великий опір, то місцевий референдум ще ніхто не відміняв.

Це рішення буде логічним, зважаючи на те, що 2020 року будуть примусово об'єднувати тих, хто не об’єднався самостійно. І я не вірю, що Визирська ОТГ залишиться в складі  трьох територіальних громад. Напевно, до нас приєднають інші сільради, особливо депресивні, які з нами межують. І тоді вже географічно Визирка точно не буде центром.

Не менш важливе питання – бюджет. 

Треба переглянути всі статті доходів, за рахунок яких поповнюється місцевий бюджет. Я підозрюю, що й там знайдуться сюрпризи, пов’язані з недонадходженням коштів.

Далі – справедливий розподіл і раціональне використання цих ресурсів, за рахунок чого можна відновити інфраструктуру, забезпечити сталий розвиток територій і комфортне життя людей. Упевнений, що бюджет ОТГ збільшиться навіть не у 2 рази, а значно більше за рахунок перерозподілу бюджетних надходжень. Буде фінансова можливість займатися благоустроєм населених пунктів, і я б приділив цьому велику увагу. Адже в Першотравневому є такі вулиці, які не бачили твердого покриття навіть за радянських часів. Потім у нас є об'єкти соціальної інфраструктури, які перебували в сумному становищі. Наприклад, у Першотравневському будинку культури працює один із трьох туалетів, і діти під час концерту зосереджуються не перед виходом на сцену, а перед дверима туалету. А сама будівля потребує капітального ремонту. Потрібно вирішувати питання достатнього (альтернативного) та якісного водопостачання, централізованого каналізування, будівництва та реконструкції мереж зовнішнього освітлення із застосуванням енергозберігаючих технологій тощо.

Але для того, щоб усе це реалізувалося, треба обирати своїх односельців-патріотів! Тих, хто буде захищати інтереси громади, а не великого бізнесу.

- Що б Ви порадили жителям громади напередодні виборів? 

Нехай люди не вірять у ті казки, які розповідають Стоілакі зі своєю командою. Тому що все, що вони малюють у яскравих фарбах, у реальному житті буде дещо інакшим, якщо буде по-їхньому. Уже зрозуміло, що Валерій Володимирович ˗ людина ТІС, і буде танцювати під дудку ТІС, і буде робити так, як накаже великий бізнес. Тому не потрібно йому вірити. Я не вірю.

І ще одне. Якщо у вас є потреба в чомусь, і вам пропонують допомогу - скористайтеся цією допомогою. А вибір робіть, керуючись лише власними переконаннями та здоровим глуздом.

 

ВАЛЕРІЙ СТОІЛАКІ

Ми запропонували голові Першотравневої сільради Варелію Стоілакі пояснити свою позицію, але в телефонній розмові Валерій Володимирович заявив нашому головному редакторові, що дуже зайнятий, і кинув слухавку.  Проте «Лиманські Факти» не відмовляються від пропозиції відповісти на запитання нашої редакції, а також прокоментувати наболілі проблеми жителів Першотравневого.

 
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!