Публікації

ВИБОРИ У ВІЗИРСЬКУ ОТГ: ПЕРШІ ІНТРИГИ, ПЕРШІ СКАНДАЛИ

ВИБОРИ У ВІЗИРСЬКУ ОТГ: ПЕРШІ ІНТРИГИ, ПЕРШІ СКАНДАЛИ

3 листопада стартувала виборча кампанія у Визирську ОТГ. «Лиманські Факти» починають серію публікацій про хід цього виборчого процесу, результати якого без перебільшення можуть докорінно змінити подальшу долю цілої низки сіл і величезної кількості жителів району.

ПЕРЕДМОВА

Про початок передвиборної гонки звичайний житель може здогадуватися лише за непрямими ознаками. Влада різко згадує про різних ювілярів і соціальних працівників, проводить свята і роздає подарунки. Одним словом, для жителів починається аукціон небаченої щедрості від влади. І головне тут пам'ятати, що ця лавочка закриється рівно в день голосування - і, як це не сумно, але бібліотекарка, відчувши себе Попелюшкою, знову повернеться до каструль, карети перетворяться в гарбуза, а обіцянки розсиплються як попіл.

Але все це буде потім. А поки що все тільки починається. Поки процес підготовки до майбутнього голосування йде в прихованій від очей звичайної людини формі. Але ми трохи відкриємо завісу для загального розуміння.

КОМІСІЇ: ТЕПЕР ВІД НАС УСЕ ЗАЛЕЖИТЬ

9 листопада вже була сформована Визирська виборча комісія. До неї увійшли представники шести партій, фракції яких представлені у Верховній Раді (по 2 представники від партії) і ще 6 осіб від партій, яких обирали шляхом жеребкування. Усього 18 осіб. Після цього формуються дільничні комісії. Їх буде п'ять: по одній  у Визирці, у Любополі й у Вільшанці, і дві в Першотравневому.

Саме від цих людей згодом буде залежати, що на виборах буде головним – як проголосували або як порахували. Тому можете собі уявити, яка боротьба зараз іде за кожного члена комісії.

До речі, приміщення виборчої комісії у Визирці вже особисто перевірив голова Лиманської райадміністрації Василь Приймак, після чого зазначив, що приміщення забезпечене всім необхідним: інвентарем, засобами зв'язку та оргтехнікою. Приміщення дійсно виглядає презентабельно. Залишається побажати, щоб воно НЕ перетворилося на місце баталій, як це відбувалося в Таїрово та Цебриково. А все вказує на те, що боротьба розгорнеться неабияка.

ПЕРШІ ІНТРИГИ

Після неофіційного спілкування з кількома учасниками виборчого процесу мимоволі згадався жарт: якщо кращих із кращих розібрали, будемо брати кращих із гірших.

Під вибори активізувалася ціла низка партій, які телефонують усім підприємцям, активістам та просто відомим людям і пропонують балотуватися. Пропозиції  вже надходили від Опоблоку, БПП та Аграрної партії, крім того, за попередніми даними, своїх кандидатів збирається виставляти БЮТ, радикали і партія «Наші».

Крім партій, своїх кандидатів швидше за все виставлять громадські організації, які останнім часом активно заявили про себе в районі. І тут намічається головне протистояння – “визирські”  проти “першотравневських”.

Це протистояння намітилося ще під час створення ОТГ. Тоді 1600 жителів Першотравневого проголосували за те, щоб центром громади стало саме їхнє село. Але влада Першотравневого на зборах підіграла визирцям і своїми руками віддала їм центр. Ці дії влади, а точніше неврахування волі народу, згодом стали приводом для рішення Одеського окружного суду про скасування рішення Першотравневої сільради про приєднання до Визирської ОТГ. До речі, це рішення суду ніхто не скасував. Водночас є рішення ЦВК про призначення виборів. І як вирішиться це юридичне протиріччя  – наразі невідомо.

Тепер волю першотравневців, які збирали підписи за те, щоб саме їхнє село стало головним у громаді, представляє організація “Громадське об’єднання підприємливих і рішучих”. В організації кажуть, що будуть боротися за те, щоб Першотравневе не перетворилося на периферію громади.

І ще одна інтрига, пов’язана з тим, хто із відомих людей буде балотуватися на посаду голови ОТГ.   У райдержадміністрації “по секрету” різні люди нам називали з десяток прізвищ – від голови громадської організації “Місцеві ініціативи” до голови РДА Василя Приймака. І про всіх казали, що це – “абсолютно точно”.  Тож не будемо переповідати плітки й дочекаємося офіційної реєстрації.

ПЕРШІ СКАНДАЛИ 

Ну й на останок – про перші скандали. Не встигли перегони розпочатися, а в одеських ЗМІ Визирська ОТГ вже прославилася. На жаль, поки що  не в тому сенсі, як хотілося б.

Резонансу набуло повідомлення, що в Першотравневому збирають особисті дані нібито для знижкових карток у соціальний магазин, але чомусь із заявами на ім’я депутата обласної ради і ксерокопіями паспортів. Причому дані збирали не працівники магазину, а амбулаторії. Багато громадських організацій уже заявили, що беруть це питання під контроль і звертатимуться до правоохоронних органів, аби запобігти підкупу й маніпуляціям під час виборів.

ДАЛІ БУДЕ…
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!