Публікації

ВСЕ ЗМІШАЛОСЯ В ДОМІ ОДА: НОВІ ПРИСТРАСТІ ПО ПЕРСПЕКТИВНОМУ ПЛАНУ ОТГ

ВСЕ ЗМІШАЛОСЯ В ДОМІ ОДА: НОВІ ПРИСТРАСТІ ПО ПЕРСПЕКТИВНОМУ ПЛАНУ ОТГ

Автобуси з мітингувальниками, залаштункова гра, лобісти з Верховної ради – всі ці атрибути гострої політичної боротьби супроводжували фінальні консультації щодо перспективного плану ОТГ, які відбулися 10 лютого в Одеській ОДА. На засіданні кипіли пристрасті, зала була заповнена під зав'язку.

Перспективний план ОТГ Одеської області знову відправили на доопрацювання після його обговорення у Міністерстві регіонального розвитку громад та територій на початку лютого. Тоді було затверджено протокол з низкою рекомендацій, які мали врахувати представники ОДА при розробці нового перспективного плану.  Зокрема, йшлося про те, що територія Южненської громади має бути цілісною, тобто враховувати Сичавку.

ЮЖНЕНСЬКА ОТГ

На фінальній консультації в ОДА заступник міського голови Южного Лариса Шегіда підтвердила попередні заяви щодо бажання приєднати до міста Сичавку й Нові Біляри.

Зі свого боку голова Новобілярської селищної ради Жанна Мартинова відстоювала об’єднання з Чорноморським, аргументуючи це тим, що колись Нові Біляри та Чорноморське вже були одною селищною радою.  Також очільниця селища додала, що вони провели громадські слухання, в ході яких люди висловили бажання об’єднатися з Чорноморським. Крім того, на сесіях обох селищ ухвалили відповідні рішення, і керівництво направило лист до облдержадміністрації для отримання висновку.

З приводу Сичавки розпочалася найбільш гостра дискусія: відійде село до Визирської громади, або приєднається до Южного.

Проти майбутнього у складі Визирської ОТГ виступила значна кількість місцевих активістів. Зокрема, громадська діячка Інна Полякова висловила думку односельців, які бачать Сичавку разом Южним. За її словами, ці населені пункти мають тісні зв’язки:  жителі Сичавки працюють та навчаються в Южному, користуються його інфраструктурою, зважаючи й на те, що Южне побудоване на землях Сичавської сільради.

У відповідь на це голова Сичавської сільради Валентина Попоніна запевнила, що процес приєднання до Визирської ОТГ завершився ще 6 грудня 2019 року, і жодних пропозицій від Южного не було.

Тим часом під стінами ОДА відбувся численний мітинг жителів Сичавки, причому одні виступали за  приєднання до Визирки, інші - підтримували об'єднання з Южним.

Активістка Інна Полякова заявила, що прихильників приєднання до Визирської громади привезли на мітинг організовано, чому сприяла сільська адміністрація.

«Сільрада відстоює приєднання до Визирки. Людей сюди цілеспрямовано привезли на автобусі за підтримки сільради. Більшість людей – це працівники соціальної сфери: садка, школи, бібліотеки, амбулаторії та сільської ради. Більшість з них тримаються за свої посади, деякі отримують систематичну матеріальну допомогу», – розповіла громадська діячка.

Нагадаємо, що Полякова подала позов на Сичавську сільраду, аби довести, що рішення місцевої влади про приєднання Сичавки до Визирської ОТГ, не є чинним. За рішенням Одеського адміністративного суду, процедура приєднання припинена, але Сичавська сільрада подала апеляційну скаргу.

ФОНТАНСЬКА ОТГ

В останньому варіанті перспективного плану, який представники Одеської ОДА презентували на засіданні Мінрегіону, Фонтанська ОТГ була у складі чотирьох сільрад: Крижанівки, Фонтанки, Олександрівки та Нової Дофінівки. На засіданні Кабінету міністрів ця конфігурація не викликала жодних питань, але на вчорашній консультації в ОДА знову спровокувала жваве обговорення.

Так, депутат Новодофінівської селищної виступив за Фонтанську ОТГ у форматі трьох: Фонтанка, Крижанівка та Нова Дофінівка. Свою позицію він аргументував тим, що ці три населені пункти мають рекреаційні зони, а Олександрівка орієнтована лише на сільське господарство.

Зі свого боку голова Крижанівської селищної ради Наталія Крупиця знову стала на захист Фонтанської ОТГ у складі чотирьох сільрад.  Вона наголосила на економічній спроможності та наявності рекреаційного потенціалу такого формату, оскільки саме він створюється на перспективне майбутнє.

Голова райдержадміністрації Василь Приймак також виступив за Фонтанську ОТГ у форматі чотирьох громад. На його думку, Олександрівка знаходиться територіально ближче до Фонтанки, ніж до Красносільської ОТГ, що позитивно вплине на розв’язання багатьох соціальних проблем.

Однак, знайшлися й ті, хто бачить інший розклад. Так один з депутатів облради виступив за те, щоб приєднати Крижанівку до міста, аргументуючи це тим, що Одесі потрібно розширюватися шляхом приєднання прилеглих територій. Цю ініціативу ніхто з присутніх не підтримав. У Крижанівці немає вільних земель, відповідно місту від територій селища користі не буде.

ДОБРОСЛАВСЬКА  ТА КУРІСОВСЬКА ОТГ

Ще на минулій консультації в ОДА голова Доброславв Людмила Прокопечко висловила свою позицію щодо об'єднання з Калинівською сільрадою. Тоді чиновниця нагалосила, що приєднання Калинівки допоможе розвивати там туризм і дасть перспективу селу у складі майбутньої Доброславської ОТГ, адже воно має вихід до Тилігульського лиману. З цією думкою погодився і запрошений експерт – голова Асоціації об’єднаних територіальних громад Ігор Абрам`юк, адже територіально село знаходиться ближче до Доброслава, аніж до Визирки.

Питання виникли й щодо Курісовської ОТГ. Голова Лиманської райдержадміністрації Василь Приймак поставив під сумнів спроможність майбутньої громади, адже для її утворення необхідно створити з нуля усі підрозділи виконавчої влади.

Отже, чергова консультація в ОДА так і не принесла довгоочікуваних рішень: чиновникам не вдалося дійти згоди. Утім, до кінця тижня вони мають доопрацювати перспективний план формування ОТГ Одеської області та подати на розгляд Кабінету міністрів України.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!