Публікації

ЯК НА ТЕРИТОРІЇ КРАСНОСІЛЬСЬКОЇ ОТГ ЗНАЙШЛИ ТОКСИЧНЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ

ЯК НА ТЕРИТОРІЇ КРАСНОСІЛЬСЬКОЇ ОТГ ЗНАЙШЛИ ТОКСИЧНЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ

Звалище з люмінесцентними лампами поблизу промвузла міста Одеси за межами Красносілки знайшла жителька Наталя Козачок. Жінка проявила відповідальність і звернулася до Державного підприємства "Український науково-дослідний інститут медицини транспорту Міністерства охорони здоров'я України".

Експерти лабораторії промислової та екологічної токсикології разом з учасницею МАН Олександрою Кругловою провели моніторинг стану довкілля наприкінці листопада 2019 року і виявили, що звалище становить небезпеку для навколишнього середовища, оскільки люмінесцентні лампи містять ртуть.

За словами однієї з експерток Олени Пихтєєвої, вміст ртуті у повітрі поблизу звалища у 23 рази перевищував норму. Вміст небезпечної речовини у ґрунті відмінний, залежно від відстані до звалища. Так, під лампами показники становлять 56,8 мг/кг (при нормі до 2,1 мг/кг), на відстані 1 м – 2,11 мг/кг, на відстані 5 м – 0,072 мг/кг.

«За результатами моніторингу ми написали листа  до обласного Департаменту екології та природних ресурсів. Зрештою, звалище прибрали, а лампи віддали на утилізацію. Ми отримали копію договору з ТОВ «Науково-виробнича компанія “Укрекопром”», яка спеціалізується на утилізації ртутних ламп. Їх ми теж добре знаємо», – розповіла Пихтєєва.

Також, крім прибирання використаних ламп, співробітники КП «Перспектива» Красносільської сільської ради провели зачистку території земельної ділянки, на якій виявили стихійне звалище.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!