Публікації

ЯК СЕЛА ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ ВОДОХРЕЩЕ СВЯТКУВАЛИ

ЯК СЕЛА ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ ВОДОХРЕЩЕ СВЯТКУВАЛИ

Хрещення Господнє – третє й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреще. Щорічно 19 січня рятувальники області забезпечують безпеку цих заходів, і цей рік не став винятком. Для цілковитої безпеки жителів району було визначено спеціальні місця для купання, обстежено дно водоймищ, були задіяні рятувальники та пожежно-рятувальна техніка. Завдяки цьому свято пройшло безпечно та принесло людям лише радість і задоволення. У цей день погода була сонячна, а повітря здавалося не таким холодним, тож жителі Лиманських сіл і селищ із задоволенням пірнали в море, ополонки  та очищувалися від гріхів.

Хрещенські купання на новому пляжі в Крижанівці

У Крижанівці Хрещенські купання  вперше пройшли на новому пляжі, який формується завдяки берегоукріпленню.  

«Друзі! Уперше Водохресні купання пройшли в Крижанівці на соціальному березі «Фрегат» і новому пляжі, який тільки формується. Але дивіться, яка вже там краса!  Усім гарного настрою і душевного тепла. Зі святом!» – написала на своїй сторінці голова Крижанівської сільради Наталія Крупиця.

В основному пірнали у воду відважні чоловіки та хлопці Крижанівки. Більшість же прийшла подивитися на тих, хто наважиться пірнути в зимове море, і сфотографувати процес. На пляжі панував веселий та душевний настрій, усі вітали один одного та бажали здоров’я.

Багаторічна традиція Фонтанки

Фонтанка теж як годиться відсвяткувала Водохреще. 19 січня Хрещенські купання вже вчетверте відзначали на пляжах Чорноморської Рів’єри. Було організовано автобус, який збирав і розвозив людей. Дійство почалося близько 12 години. Тут охочих зануритись у воду було побільше, і вони не раз заходили в море групами. На пляжі чергували медики та рятівники, а також усіх пригощали гарячими напоями.

Доброславське Хрещення

Доброслав  теж чудово відсвяткував Водохреще. Люди з нетерпінням чекали, коли вже можна буде пірнути в ополонку. Охочих було небагато, але ті, хто пірнав, робили це на славу та із  запалом в очах.  Багато хто коментував цю подію в соціальних мережах: «Водохреще в Доброславі! Батьківщина, Україна, Віра в нас єдина! Гарне свято, гарні люди,  нам немає що ділити, наша сила в єдності. Зі святом Хрещення Господнього!» – ділиться враженнями Марина Рябухіна.

Загартовування Красносільської молоді

Красносілка теж не відстає від звичаїв. Після того, як священик охрестив воду, жителі Красносілки, від малого до великого, пірнали в ополонку. Людей зібралося чимало. Багато хто казав, що вода була теплішою за всі останні роки, а після декількох занурень взагалі тепліша ніж улітку. Люди були в захваті від відчуттів, усі залишилися задоволені.

На щастя, святкування в Лиманському районі пройшло безпечно та  без курйозів. Нехай зимові свята залишать по собі лише світлі та теплі спогади!


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!