Публікації

ЯК ЗМІНИТЬСЯ ЖИТТЯ ШКОЛЯРІВ ЦЬОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

ЯК ЗМІНИТЬСЯ ЖИТТЯ ШКОЛЯРІВ ЦЬОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Прийдешній навчальний рік обіцяє значно відрізнятися від усіх попередніх. Так, наприклад, з 1 вересня 2019 скасують шкільну форму та не будуть виголошувати оцінки на весь клас. Ми зібрали нововведення 2019-2020 року, аби батьки та діти знали про свої нові права й можливості.

СКАСУВАННЯ СПІВБЕСІДИ ПРИ ВСТУПІ ДО 1 КЛАСУ

Кожна дитина має право на рівний доступ до освіти. У зв’язку з цим скасовується конкурсний набір дітей до 1 класу. Тепер першокласники будуть зараховані до шкіл за їхнім місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа чи загальноосвітня. Вибрати іншу школу можна, але тільки якщо в ній залишаться вільні місця після прийому «своїх» учнів. У такому випадку можливий конкурс.

СКАСУВАННЯ ОБОВ’ЯЗКОВОЇ ШКІЛЬНОЇ ФОРМИ

Президент України Володимир Зеленський 20 червня скасував указ «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти». З цього навчального року вибір, у чому ходити до школи, самостійно робитимуть діти або їхні батьки. Адміністрація освітнього закладу не матиме права не пускати учнів на уроки, якщо вони не в шкільній формі.

МОЖНА ОБИРАТИ ФОРМУ НАВЧАННЯ

Це, зокрема, полегшує навчання школярів, які змушені пропускати уроки через часті хвороби або ж додаткові заняття спортом, музикою тощо. У такому разі  батьки мають право подати заяву до адміністрації школи, щоб перевести дитину на індивідуальну форму навчання. Після чого вчителі мають підготувати для них спеціальний навчальний план. Рівень знань оцінюватимуть двічі на рік у формі підсумкових контрольних робіт.

ВЕСТИ УРОКИ В ШКОЛІ ЗМОЖУТЬ НЕ ТІЛЬКИ ВЧИТЕЛІ

У деяких школах виникає проблема нестачі профільних вчителів. Відтепер окремі уроки зможуть проводити певні гуртки або організації з хорошими фахівцями. Такий підхід називається мережевою формою навчання, який має розв’язати це питання. Запропонувати свої послуги зможуть усі установи, які зацікавлені в такій співпраці.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ В ОГОЛОШЕННІ ОЦІНОК

Відтепер отримані протягом навчання бали — це особиста інформація учнів, яку вчитель не має права оголошувати на весь клас. При цьому він може оцінити відповідь або роботу учня загальними фразами, але виставляти бали в щоденник – на перерві або після уроків в індивідуальному порядку. Те саме стосується і батьківських зборів.

 МЕНЮ У ШКІЛЬНИХ ЇДАЛЬНЯХ

Книга рецептів, за якими готують у шкільних їдальнях, не змінювалася ще з 1991 року, а нові пропозиції різко відсікалися, з огляду на малий бюджет. Тож відомий український кулінар Євген Клопотенко вирішив довести, що на ті самі 15 грн можна нагодувати дітей корисною і смачною їжею, і розробив нові рецепти. Першими оновлене мультипрофільне меню запровадять столичні школи. Так, Київська міська держадміністрація запланувала змінити шкільне харчування вже до кінця 2019- 2020 навчального року. Ціна та продукти не зміняться, але тепер обід у їдальні буде нагадувати шведський стіл, де учні зможуть самі вибирати, що їм їсти.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!