Публікації

ЗА ВКРАДЕНУ З ЛІСУ ЯЛИНКУ – ШТРАФ ДО 34 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

ЗА ВКРАДЕНУ З ЛІСУ ЯЛИНКУ – ШТРАФ ДО 34 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Із початком грудня на вулицях селищ  і міст уже можна відчути запах зеленої хвої й побачити зелених красунь. Однак не всі з них потрапляють  у продаж легальним способом. «Лиманські факти» розбирались, як цього року каратимуть порушників за незаконну вирубку ялинок та сосонок. 

До свят ще далеко, але полювання за новорічними деревами вже почалося. Про прикру ситуацію написала жителька Фонтанки Лілія Шульга: «У Фонтанці на вулиці Шкільній вкрали блакитну ялину. Сільська рада подарувала її пенсіонерам за охайну прибудинкову територію. Немає слів! Може, хтось бачив або купив у когось таку ялинку, будь ласка, повідомте».

Якщо ви вирішили не витрачати кошти на придбання новорічного дерева, а зрубати його в найближчому лісі або на території лісового господарства, Державне агентство лісових ресурсів попереджає: залежно від ступеня завданої шкоди передбачено відповідне покарання.  Максимальний штраф за незаконну вирубку новорічних дерев сягає близько 34 тисяч гривень (за вирубку ялинок та сосен у заповідниках). Крім великого штрафу, ялинковим браконьєрам доведеться окремо сплатити шкоду, заподіяну природному фонду.

За вирубку молодих ялинок чи сосен (до 41 року) порушників будуть штрафувати мінімум на             498 грн. Якщо було зрізано зріле дерево (зі стовбуром діаметром 10−14 см) – штраф збільшиться до 878 грн. Якщо ж заради новорічного свята була знищена доросла ялина або сосна (діаметр стовбура 14−18 см), то зловмисникам загрожує штраф у розмірі 2254 грн. А якщо до незаконного зрубування причетні посадові особи, штраф збільшується до 2550-5100 грн.

Зазначимо, що варто купувати ялини та сосни, які спеціально вирощені в лісових господарствах і їхнє зрубування не завдає шкоди довкіллю. Легальна хвоя маркується етикетками, бирками та індивідуальним штрих-кодом, який вноситься до системи електронного обліку дерев. Перевірити походження сосни або ялинки можна на сайті за номером з уніфікованого пристосування. Якщо ви придбали дерево, яке було нелегально зрубано, інформацію про нього ви там не знайдете.  Також походження новорічного деревця  можна перевірити за допомогою програми для Android yalynka.info, яку можна безкоштовно завантажити з Google Play Market. Тут потрібно вводити лише цифровий номер, без серії.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!