Публікації

ЗАКОНИ ПРО КАСОВІ АПАРАТИ – НОВІ ВИКЛИКИ ДЛЯ ФОП

ЗАКОНИ ПРО КАСОВІ АПАРАТИ – НОВІ ВИКЛИКИ ДЛЯ ФОП

28 жовтня 2019 року відбувся автопробіг підприємців Одеської області проти впровадження законів №1053 та № 1073  (зміни до закону про реєстратори розрахункових операцій – РРО зміни до Податкового кодексу України) .  Автопробіг завершився мітингом під Одеською обласною державною адміністрацією та зверненням до президента. Учасники акції вважають, що ці закони несуть загрозу для існування малого бізнесу. 

Нові закони торкнуться підприємців, які заробляють понад 1,5 млн грн на рік і належать до 2 і 4 груп платників єдиного податку, з 1 січня 2020 року. Крім того, під їхню дію потрапляють інтернет-магазини, кур’єрські служби, продавці побутової техніки та електроніки на гарантії, торговці ювелірними прикрасами, запчастинами, товарами, що були у вжитку, а також ресторани, кафе,  турагенції, готелі, сервіси з бронювання місць, аптеки та приватні медичні заклади, які обов’язково мають використовувати РРО з 1 жовтня 2020 року.

Законодавчі нововведення прямо не відобразяться на 1 групі фізичних осіб-підприємців, які заробляють не більше 300 тис. грн на рік та людей, що, наприклад, торгують городиною на базарі. Однак, за словами голови Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслана Соболя, цим групам підприємців також варто бути напоготові, оскільки ймовірніше за все наступним етапом стане фіскалізація і їхньої діяльності.

«Фіскалізація малого бізнесу у вигляді щомісячного звітування про всі товарно-грошові операції напряму до районних чи обласних фіскальних органів, дає додаткове навантаження на підприємця. Ці операції в нас не переведені в мережу, до того ж ще здійснюється паперовий документообіг, тож ця звітність  займає багато часу і нервів. На жаль, нам до країни у смартфоні ще рано, і це є проблемою. Є села з дуже поганим інтернет-покриттям і повною відсутністю провідного інтернету.  А передавати дані до фіскальних органів через відсутність зв’язку буде складно, оскільки касовий апарат має передавати дані до фіскального органу через інтернет про всі операції в момент їх проведення», – зауважив наш співбесідник.

Складнощі із веденням документації призведуть до того, що ФОПам доведеться додатково винаймати бухгалтерів, яким теж треба буде платити. Відповідно це призведе до загального підвищення цін на товари та послуги, а великий бізнес, який ховався за малим, так і продовжить функціонувати.

«Цей закон не зобов’язує бізнес виходити з тіні. Просто йому знадобиться більше юристів і більше бухгалтерів», – додав експерт.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!