Публікації

«ЗБЕРЕЖІТЬ ДІТЯМ МУЗИЧНУ ШКОЛУ»: ФЛЕШМОБ У ДОБРОСЛАВІ

«ЗБЕРЕЖІТЬ ДІТЯМ МУЗИЧНУ ШКОЛУ»: ФЛЕШМОБ У ДОБРОСЛАВІ

З першого січня 2021 року в Доброславі припинила роботу знаменита на весь район музична школа. Щойно батькам офіційно повідомили про закриття, усі соціальні мережі замайоріли фотографіями учнів школи з дипломами й грамотами, які супроводжувалися одним і тим самим зверненням: «Збережіть дітям музичну школу!»

В останній день 2020 року 16 вчителів вже колишньої Лиманської районної музичної школи отримали на руки трудові книжки, а 140 дітей лишилися без своєї музичної альма-матер.

Аби висловити свою незгоду з такими діями, батьки учнів разом з учителями влаштували мітинг перед будівлею Доброславської сільради.  Одна з протестувальниць – Людмила Маковійчук – 40 років свого життя присвятила викладанню в музичній школі. Після закриття закладу жінка сподівалася на переведення до Доброславської музичної школи, як пообіцяли представники селищної ради. Однак, викладачам роздали трудові книжки, класи закрили, майно прийняли, будівлю опечатали, а про відкриття закладу мовчать.

Зрештою, до мітингувальників вийшла голова Доброславської ОТГ Людмила Прокопечко, яка запевнила, що музична школа в селищі буде, але в скороченому складі. За її словами, питанням музичної школи наразі опікується Одеська районна рада, яка має ініціювати її передачу до комунальної власності територіальної громади.

Утім інша викладачка музичного мистецтва Світлана Іваненко зазначила, що скорочений склад школи колектив та батьків не влаштовує. І на наступній сесії Доброславської селищної ради вони передадуть депутатам заяву проти такого рішення зі 102 підписами батьків учнів.

«У школі навчалися майже 150 дітей, але я точно знаю, що займатися хотіли б і більше, просто вчителі були забиті під зав'язку. Очевидно, що школу не відкриють, все що зараз робить сільрада, – це для прикриття. Прокопечко хоче закрити школу й шукає тисячі причин для цього», – обурена Ольга, мама двох учнів, що відвідували школу.

«Як на мене, це злочин проти нашого майбутнього. Понад 50 років школа була і нікого не обтяжувала. Всі часи і влади пережила. А тепер на “павутину” алейок по всьому селу гроші є, на нові парки й артоб'єкти гроші є, на їхнє цілорічне утримання гроші є, на піар гроші є, а на освіту – немає», – підтримує Валентина, дочка якої займалася в класі піаніно.

Очільниця Доброславської ОТГ Людмила Прокопечко як альтернативу пропонує дітям, які раніше навчалися в музичній школі, займатися в центрі творчості, який незабаром запрацює у громаді.

«Як знайшлися гроші на центр творчості, де будуть займатися 250 дітей, а на школу, де 140 учнів – ні?» – дивуються батьки юних музикантів.

«Це буде художня самодіяльність. Це теж добре, але це не освіта. У центрі до ансамблів візьмуть вже підготовлених дітей, а ті, хто ще не до кінця вивчилися, там не будуть потрібні. Моя дочка в першому класі по скрипці. Вона розплакалася, коли дізналася, що школу закрили, і сказала: “Так я ж ще нічого не досягла”. У старшого брата, який теж навчався в музичній школі, вже є дипломи та медалі, і вона теж до цього прагнула», – засмучена мама учнів Людмила.

За словами батьків, аргумент у влади такий: все одно не всі закінчують школу, і тим паче небагато з них потім до консерваторії вступають.

«А те що діти розвивають мозок, дрібну моторику, музичний смак і почуття прекрасного, до уваги не береться? У гуртках центру творчості нам пропонують розваги, а не освіту. Там ми будемо співати під плюси та у вус не дути. Одні веселощі й жодних труднощів. І ніякого розвитку відповідно. Я не проти гуртків, але чим талановиті діти гірше, за що їх карати? Навіщо заривати ці таланти в землю?» – обурена мама учня Олена.

«Моєму синові запропонували піти на гурток духовиків. Він довго сміявся. Навіть дитина розуміє, що заняття на інструменті повинні бути індивідуальні: він і вчитель, сам-на-сам. Піаністам взагалі нічого не запропонували. Це було б ще смішніше. Гурток піаністів. Приходьте, будь ласка, кожен зі своїм піаніно. І що їм тепер робити? Йти гуляти парками, артоб’єктами милуватися?» – запитує Інна, син якої залишився без улюблених занять.

«Школа – це корисне і осмислене дозвілля, як на те пішло, а моїх онуків повертають сліпнути над гаджетами і позбавляють їхніх цілей! Збережіть дітям музичну школу!» – обурюється Дмитро Іванович, онуки якого теж займалися в музичній школі.

Батьки і вчителі пообіцяли, що готові заради своїх дітей і громади боротися за музичну школу, поки питання не вирішиться на їхню користь. Паралельно небайдужі жителі Доброславської ОТГ підтримують їх онлайн-флешмобом у соцмережах, поширюючи заклики з вимогою відновити роботу школи та не позбавляти дітей музичної освіти.
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!