Публікації

“ЗДОРОВА ЛЮДИНА НЕ РОЗУМІЄ НАШІ СТРАЖДАННЯ!”: ЛЮДИ ЗАДИХАЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

“ЗДОРОВА ЛЮДИНА НЕ РОЗУМІЄ НАШІ СТРАЖДАННЯ!”: ЛЮДИ ЗАДИХАЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

Щороку ми згадуємо про амброзію, і для багатьох це стало звичною темою, на яку не звертають уваги. Але для алергіків це справжня трагедія. Жителі Сичавки, де виявлено найбільший осередок амброзії в Лиманському районі та введено карантин, поділилися своїми стражданнями із кореспондентами газети «Лиманські факти».  

«Моєму чоловікові Олександру 49 років. Останні 10 років він страждає від алергії на амброзію. Спочатку ми не могли зрозуміти, що це алергія, думали проста застуда, оскільки був гайморит. З часом, ми з'ясували, що це через амброзію, і чоловік почав вживати пігулки від алергії. Тепер він шукає собі таку роботу, щоб у період цвітіння амброзії не бути в Сичавці», – розповіла нам жителька Сичавки Олена Кольцова.

Жінка пояснює, що алергія на амброзію позначається не тільки на чоловікові, але й на всій родині.

«Чоловікові весь час нічим дихати, він не може нормально їсти. У нього сльозяться очі, роздратована слизова оболонка, з носа постійно тече. Дихати тільки ротом може, каже, що в носі наче горіхи застрягли. Ці два-три місяці, з липня до вересня, не тільки він мучиться, а й уся родина: нам важко дивитися, як страждає рідна людина. І поки цвіте ця гидота, це триває. Пігулки, на жаль, уже не допомагають, тільки гормональні ін'єкції», – із сумом додає Олена.

Цього місяця Олександрові призначили операцію на очах, проте зробити її ніхто не може, тому що вся слизова оболонка в цей період роздратована, сльозяться очі, ніс не дихає. Поки період цвітіння не пройде, він не зможе зробити потрібну операцію.

Поділилася своїм досвідом боротьби з амброзією ще одна жителька Сичавки Марія Біла. У неї від амброзії також страждає вся родина.

«Мені 36 років, і алергія на амброзію в мене з дитинства. Починаються перші симптоми вже в серпні, але оскільки це не перший рік, то я за 2 тижні починаю приймати антигістамінні препарати накопичувальної системи. Мій чоловік теж почав страждати на алергію десь 3 роки тому і також приймає ліки. А нашій доньці від мене передалася алергія із самого дитинства. Ми стоїмо на обліку в алерголога в Одесі, й у нас у кожного свій препарат і своє дозування. Ці ліки ми прийматимемо десь до жовтня», – поділилася жінка.

За словами Марії, їй доводиться купувати необхідні препарати за кордоном й відразу на цілий рік, тому що в нашій країні їх просто перестали продавати.

«Оскільки в мене алергія з дитинства, то я скрізь і всім розказую, що таке амброзія і як з нею боротися. На моїй вулиці всі сусіди знають, що в нашій сім'ї алергія на амброзію, і за декілька років ми знищили цю небезпечну рослину, уже ні в кого із сусідів її немає. Я часто катаюся на велосипеді, і коли бачу амброзію, завжди зупиняюся і вириваю її з корінням. У мене завжди є рукавички із собою, і я не соромлюся цього, роблю фотографії й виставляю у фейсбуці, щоб люди бачили та приєднувалися до боротьби з алергенною рослиною», – зазначає Марія.

Алергія на амброзію викликає в людей нежить та почервоніння очей. У хворих набрякає слизова оболонка носа й дихальних шляхів. Бронхи від спазмів звужуються. Людина починає задихатися, і лише регулярний прийом ліків може врятувати людину. Такі страждання викликає крихітний пилок амброзії: достатньо всього 25 зерняток в 1 кубометрі повітря. Одна рослина може дати кілька мільйонів таких частинок, здатних викликати в людини небезпечне захворювання дихальних шляхів – бронхіальну астму.

Найефективніший метод боротьби з амброзією – виривати з корінням, адже якщо просто скошувати, то вітер розносить її пилок на відстань до 4 км. Однак самостійно зайнятися цим жителі Сичавки не можуть. Хтось біля своїх домівок винищив алергенну рослину, а хтось навіть біля сусідів, але повною мірою цим мають займатися відповідні комунальні служби.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!