Публікації

ЗИМА ПРОЩАВАЙ! ЯК В ЛИМАНСЬКОМУ РАЙОНІ МАСЛЯНУ ГУЛЯЛИ І ВЕСНУ БУДИЛИ.

ЗИМА ПРОЩАВАЙ! ЯК В ЛИМАНСЬКОМУ РАЙОНІ МАСЛЯНУ ГУЛЯЛИ І ВЕСНУ БУДИЛИ.

Масляна - одне з найстаріших свят слов'янських народів. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. У народі це свято асоціюється зі смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

Традиції святкування масляної зберігається в Лиманському районі по сьогоднішній день.

У Красносілці згадали стародавні обряди і традиції, провели ритуал «Колодій» і  конкурс на кращий млинець. Зиму виганяли спалюванням опудала. Гості мали можливість покататися на конях, позмагатися в гирьовому спорті та армреслінгу, придбати сувеніри від народних умільців і пригоститися млинцями.

У Крижанівці влаштували ярмарок з млинцями і народними забавами. Організували майстер-класи для дорослих і дітей, а завершилося святкування великим концертом.

У селищі Чорноморське свято розпочалося з традиційного хороводу і театралізованої постановки «Зустріч весни». Жителі весело змагалися у боях подушками та піднятті важких предметів. Невгамовні скоморохи розважали публіку і відганяли «злих зимових духів».

Найвеселішою забавою Масляної завжди були намагання відчайдух залізти на стовп, аби дістати приз.  У Чорноморському замість стовпа використали найвище дерево. А от подарунок зміг дістати 70-річний житель селища Юрій Гришин. Завершили зустріч весни спалюванням опудала зими і молодіжною дискотекою.

У маленькому Переможному люди зібралися всім селом, поїли млинців і бубликів. Навколо палаючого опудала зими водили хоровод і закликали теплу весну.

 Фонтанка приготувала для гостей ярмарку, майстер-класи для дітей і дорослих, народні гуляння з конкурсами та забавами, і також традиційним спалюванням опудала.

Шановні читачі! Вітаємо вас з весною – символом початку нового життя, часом пробудження, оновлення, звершення надій та сподівань.

 


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!