Шановні мешканці Лиманського району!

Пропонуємо до Вашої уваги звіт голови Лиманської районної державної адміністрації Василя Приймака про о

"> ЗВІТ ГОЛОВИ ЛИМАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ВАСИЛЯ ПРИЙМАКА - Лиманські факти Шановні мешканці Лиманського району!

Пропонуємо до Вашої уваги звіт голови Лиманської районної державної адміністрації Василя Приймака про о

" />
Публікації

ЗВІТ ГОЛОВИ ЛИМАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ВАСИЛЯ ПРИЙМАКА

ЗВІТ ГОЛОВИ ЛИМАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ВАСИЛЯ ПРИЙМАКА

Шановні мешканці Лиманського району!

Пропонуємо до Вашої уваги звіт голови Лиманської районної державної адміністрації Василя Приймака про основні показники роботи.

Свою діяльність на посаді голови райдержадміністрації Василь Приймак розпочав з вивчення проблематики району, визначення пріоритетних напрямків роботи та пошуку додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів. Завдяки злагодженій співпраці райдержадміністрації, депутатського корпусу районної ради, місцевого самоврядування та бізнесу, районний бюджет додатково отримував майже 100 мільйонів гривень щорічно.

Враховуючи побажання депутатського корпусу та жителів району, фінансові надходження направлялися на вирішення основних проблем. Зокрема, робота проводилася по таким напрямкам:

 • Інфраструктура. З сільських, селищних, районного та обласного бюджету виділялися кошти на покращення стану доріг, водозабезпечення та на вуличне освітлення. Зокрема, було проведено капітальний ремонт доріг Першотравневе – Степанівка, Кремидівка – Доброслав. 
 • Освіта і культура. В районі багато уваги приділялося створенню умов для розвитку підростаючого покоління. Збудовано та відкрито 3 дитячі садочки: в с. Фонтанка, с. Шомполи та смт Нові Білярі.
 • Першим в районі відкрили дитячий садок «Капітошка» в Фонтанці, який розраховано на чотири вікові групи. 
 • Наступним – дитячий садок «Лелечатко» в Шомполах. Цей дитячий заклад місцеві мешканці чекали понад 30 років. Заклад має сучасні ігрові кімнати, затишні спальні, музичний і спортивний зал, допоміжні приміщення та обладнання. 
 • Таким же довгоочікуваним був і садок в Нових Білярах. Його відкрили у 2019 році напередодні Дня Незалежності України. Дитячий садок «Перлинка» розрахований на 50 дітей. 
 • Наразі завершується будівництво дитячого садку в с. Крижанівка, який включено до Президентської програми «Велике будівництво». Відкриття планується на кінець 2020 року. Цей садочок буде одним із кращих в Україні. 
 • Вперше в області було відкрито сучасний інклюзивно-ресурсний центр на базі Доброславського НВК для діток з особливими потребами. 
 • Окрім того, вдалося укріпити матеріально-технічну базу шкіл. Для класів фізики, хімії та біології придбано спеціалізоване обладнання для великих шкіл району. Відповідно до вимог Нової української школи, початкові класи забезпечені новими меблями, мультимедійним обладнанням, а також облаштовані робочі місця вчителів. В 25 загальноосвітніх школах здійснено поточні та капітальні ремонти частин приміщень. Проведено капітальний ремонт Центру дитячо-юнацької творчості.
 • Придбано 7 нових шкільних автобусів, із них 1 спеціалізований для дітей з особливими потребами і 1 для потреб ДЮСШ. 
 • Для сфери культури придбано 1 мікроавтобус, музичні інструменти, оновлено книжковий фонд та комп’ютеризовано сільські бібліотеки, відкрито сучасний мультимедійний простір на базі Центральної бібліотечної системи. 
 • Молодь та спорт. Реконструйовано спортивно-оздоровчий комплекс в смт Доброслав і відкрито роздягальні з душовими та санвузлами. Тренажерний зал оновлено багатофункціональними тренажерами та фітнес-станціями. 
 • Завершується ремонт спортивної зали для проведення змагань у холодну пору року та збудовано новий дитячий майданчик. Проведено ремонт боксерського залу в с. Кремидівка.
 • Відкрито 4 міні-футбольних поля зі штучним покриттям в с. Першотравневе, смт Доброслав, с. Кремидівка і с. Сербка та 2 багатофункціональних спортивних майданчики в с. Сербка і с. Курісове, ще 2 буде відкрито найближчим часом в смт Нові Білярі і с. Олександрівка. 
 • На базі молодіжного хабу в смт Доброслав створено відкритий простір для навчання, відпочинку та розвитку молоді району. 
 • Охорона здоров’я. Проведено капітальний ремонт в 6 амбулаторіях: в с. Фонтанка, с. Сичавка, с. Курісове, с. Крижанівка, с. Сербка та смт Чорноморське, а також збудовано 2 нові: в с. Визирка і с. Красносілка. В Центральній районній лікарні відремонтовано 6 відділень та облаштовано відповідним медичним обладнанням. Створено сучасне приймально-діагностичне відділення. 
 • Соціальні послуги та підтримка населення. Відкрито оновлений Центр надання адміністративних послуг в смт Доброслав. Для зручності відвідувачів тут знаходяться термінали, зал очікування та ігрова дитяча кімната. 
 • За 2017-2020 роки придбано житло для 54 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До кінця поточного року житло отримають ще 3 дітей з цієї категорії. 
 • Окрім спеціального набору «Пакунок малюка», породіллі в районі отримують одноразову фінансову допомогу. Надається матеріальна підтримка ветеранам Другої світової війни, учасникам АТО, інвалідам, ліквідаторам Чорнобильської катастрофи та людям похилого віку.
 • Безпека життєдіяльності населення. Відкрито першу в районі місцеву пожежну команду в с. Визирка, для якої спільно з сільською радою придбано автоцистерну на базі МАЗ. Для районного сектору ДСНС придбано сучасний багатофункціональний пожежний автомобіль 2019 року випуску. Він вміщує 8 кубів води, що в 3 рази збільшує час безперервного гасіння пожежі, а запас піноутворювача збільшений до 500 літрів.
 • В районі встановлено сучасну систему відеоспостереження. Камери розміщено на основних дорогах, що проходять через Лиманський район. Вони здатні розпізнавати обличчя людей та номерні знаки машин. Спеціальна серверна кімната для нагляду обладнана в районному відділенні поліції.

За всі роки роботи Василя Приймака на посаді голови райдержадміністрації, Лиманський район посідає перше місце в області серед районів регіону за показниками соціально-економічного розвитку.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!