Публікації

ЗВ'ЯЗОК ІЗ ЦИВІЛІЗАЦІЄЮ ЗА РОЗКЛАДОМ: ПОТРАПИТИ ДО ЛІКАРЯ, ДО БАНКУ АБО НА БАЗАР МОЖНА ТРИЧІ НА ТИЖДЕНЬ

ЗВ'ЯЗОК ІЗ ЦИВІЛІЗАЦІЄЮ ЗА РОЗКЛАДОМ: ПОТРАПИТИ ДО ЛІКАРЯ, ДО БАНКУ АБО  НА БАЗАР МОЖНА ТРИЧІ НА ТИЖДЕНЬ

Жителі Лиманського району скаржаться на катастрофічний стан транспортного сполучення між селами. «Лиманські факти» на власному досвіді переконалися, що подорожувати районом без власного транспорту доволі проблематично. Тож, як саме мешканці периферії пересуваються по району, ми вирішили дізнатися на вокзалі Доброслава.

Доброславський вокзал оживає лише тричі на тиждень – у базарні дні, які припадають на понеділок, середу і п'ятницю. У цей час сюди по справах приїжджають жителі з усього Лиманського району. Більшість населених пунктів пов'язані з цивілізацією одним рейсом, що здійснює перевозки  в ці три дні.

 А як же бути, якщо терміново потрібно до лікаря або в аптеку? Людям, чиї села розташовані недалеко від трас, трохи легше – завжди є шанс зупинити «попутку». Ті ж, хто живуть на значній відстані від великих доріг, змушені звертатися до сусідів, у яких є особистий транспорт. Однак ціни кусаються: подорож до райцентру із Широкого може обійтися у 200 грн, а з Благодатного чи Любополя – 300 грн.

Зовсім інша справа, якщо потрібно виїхати з райцентру до Одеси: маршрутки відправляються звідси кожні 15-30 хвилин, а всього в цьому напрямку Паустовського (Одеса) – Доброслав (Комінтерново) працюють 18 машин. Перша відправляється о 5:25,  остання о 20:00 - 20.30. Також тричі на тиждень до Одеси їздить пільговий автобус, який здійснює по два рейси в понеділок, середу і п'ятницю. Із Доброслава автобус відправляється о 5:30 і 11:00, з Одеси о 8:40 і 14.20.

ДОРОГА ДОДОМУ. Каса так само працює тричі на тиждень із 6:30 до 14:00. Касир Валентина Павловська розповідає, що квитки в неї переважно купують ті, хто вранці приїхав на базар, і через кілька годин повернеться до свого села цією ж маршруткою. Решта розраховуються безпосередньо з водієм. Куплений заздалегідь квиток дає більше шансів отримати сидяче місце, однак щастить не завжди. Пасажири чатують транспорт на вокзалі ще задовго до його відправлення, а маршрутку беруть штурмом, як тільки відчиняються двері.

Заповнення маршрутки залежить від напрямку. За спостереженнями Валентини Павловської, особливо щільно в теплий період утрамбовані ті машини, які їдуть в напрямку дач і Тилігульського лиману – Широке, Пшоняне, Червона Нива.

У літній період у цьому напрямку запустили додаткові автобуси з Одеси від зупинки «Паустовського»: до Пшоняного щодня о 7:00, до Любополя о 7:00 щоп'ятниці, щосуботи та щонеділі. До Червоної Ниви у п'ятницю, суботу та неділю о 7:30 є маршрутка з «Паустовського», а з Доброслава в ті самі дні вона від’їжджає о 16:20.

Водії на маршрутах трапляються дуже різні: одні прикрикують на бабусь із сумками й відрами, інші навпаки допомагають забратися до салону. Наш особистий фаворит – Геннадій, який водить жовтий мерседес на маршруті 58к Одеса - Доброслав. Його машина завжди ідеально чиста, а сам Геннадій ввічливий і постійно бажає  пасажирам «гарного дня», «частіше посміхатися», а взимку «бути уважними на льоду». Каже, що любить свою роботу і людей, яких возить. Ми помітили, що багато хто з його маршрутки виходить посміхаючись.

Зробити висновки про масштаби транспортної трагедії не складно, достатньо послухати людей у черзі на маршрутку. Кілька жінок, які поверталися з базару, буквально заборонили нам їхати з ними в напрямку Калинівської сільради, тому що назад транспорту не буде:

«У мене внуки вашого віку, я не можу вас відпустити. Що ви там робити будете? Ночувати вам ніде, до траси сім кілометрів йти, їдьте вранці, щоб повернутися в обід, так можна. А на останній маршрутці їхати нема чого, я вам не дозволяю», – переконувала нас одна із місцевих жительок.

Та й інші люди на доброславському вокзалі наполягали, що експериментувати з маршрутками в невідомих напрямках не варто, якщо, звичайно, ми не хочемо ночувати в полі. Інші пропонували переночувати в них, якщо вже нам так терміново потрібно до глибинки. Зловживати гостинністю ми звичайно не стали, але приємно знати, що навіть у забитій маршрутці, де пасажири стоять на одній нозі між відрами й сумками, люди готові прийти на допомогу.


Галерея
У вас є, що нам розповісти?
Поділіться з нами, заповнивши форму!