Публікації
-
26.11.2020 10:00
МАЙБУТНІЙ УРОЖАЙ: СИТУАЦІЯ ЗАЛИШАЄТЬСЯ КРИТИЧНОЮ
В Одеській області триває осіння посівна кампанія. Із запланованого вже засіяно майже 80 % полів. Велика частина посівів у задовільному стані, але чи буде рік урожайним, залежить від осінніх дощів та зимових опадів.
Новий ризик
Цього року посівна кампанія затягнулася. В управлінні аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації констатують, що торік у цей час уже було все посіяно.
«Посівна проходить дуже важко, оскільки результати збору попереднього врожаю дуже погані. По-перше, не було грошей для закупівлі насіння. На щастя, завдяки Міністерству економіки вдалося домовитися про р
-
25.11.2020 10:00
«ГОЛОВНЕ В НАШІЙ РОБОТІ – ДОПОМОГТИ ПОСТРАЖДАЛІЙ ПОВІРИТИ В СЕБЕ ТА У СВОЇ СИЛИ»
25 листопада відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства проти жінок. Щороку понад 150 тисяч звернень, пов’язаних із домашнім насильством, офіційно надходять до Національної поліції України, а скільки ще реальних випадків просто не входять до статистики? В Україні поки що дуже мало Центрів з надання допомоги постраждалим жінкам, але один із них знаходиться в Лиманському районі.
Ситуація з домашнім насильством цього року дещо погіршилася, за словами Катерини Постол, директорки Лиманського районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і членкині мобільної бри
-
23.11.2020 09:00
ПІДВИЩЕННЯ ЦІН ТА НОВІ ПЕНСІЇ: У РАДІ УХВАЛИЛИ БЮДЖЕТ-2021 У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ
5 листопада Верховна Рада України 275-ма голосами ухвалила законопроєкт про бюджет країни в першому читанні.
Традиційно після реєстрації проєкту бюджету депутати подають тисячі правок. Не став винятком і цьогорічний кошторис країни. Хтось пропонував різко підвищити пенсії, хтось – перерахувати зарплати або збільшити фінансування медицини та оборони. Як підрахували в бюджетному комітеті, усього депутати подали понад 2,4 тис. правок, які обійшлися б бюджету в 1,5 млрд грн.
Скільки грошей віддамо
Якщо бюджетні витрати розділити на загальну кількість українців (за даними електронного перепису – ...
-
20.11.2020 07:50
ОБЕРЕЖНО – ГРИБИ!
У сезон грибів частішають випадки отруєння. Так, сім’я із чотирьох осіб, яка мешкає у Фонтанці, потрапила до лікарні саме через цю причину.
«Мати й батько 24 років були госпіталізовані у стані середньої важкості в Одеську обласну клінічну лікарню, їхні діти – хлопчики 2,5 та 5 років – доставлені в реанімаційне відділення Одеської обласної дитячої клінічної лікарні. За словами батьків, гриби, схожі на лисички, купили на ринку «Привоз». Удома ввечері вони їх відварили, поїли та майже всі одразу відчули себе зле», – повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області.
За ...
-
20.11.2020 07:30
14 ДІТЕЙ-СИРІТ ІЗ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗМОЖУТЬ ПРИДБАТИ ВЛАСНЕ ЖИТЛО
Бюджетна комісія Одеської обласної ради перерозподілила по районах державну субвенцію, призначену для придбання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Таке рішення ухвалили на засіданні комісії на початку листопада.
На купівлю власної оселі для 171 дитини Одеської області виділили субвенцію в розмірі 66 808 007 грн. Із цих коштів 5 388 110 грн отримають 14 дітей-сиріт із Лиманського району.
Зокрема, можливість придбати власне житло отримають шестеро дітей із Нових Білярів, Доброслава, Каїрів та Сичавки, семеро – із Красносільської ОТГ та одна дитина – із Визирськ
-
20.11.2020 07:00
ГУСТИЙ ДИМ ТА ЗАПАХ ГАРУ ВІД БАГАТЬ: СЕЗОН СПАЛЮВАННЯ СУХОГО ЛИСТЯ РОЗПОЧАТО
Прогулюючись восени по селах Лиманського району, можна потрапити в «сутінкову зону» – густий дим застилає все навкруги й ускладнює дихання. Картинка наче з фільму жахів, але це відбувається поруч із жилими будинками й триває аж поки не закінчиться зловісний сезон спалювання листя.
Своїм обуренням із цього приводу поділилася жителька села Фонтанка Вікторія Бреннер, яка має хронічне захворювання дихальних шляхів та страждає від односельців, які щоосені влаштовують «марафони» тліючого листя.
«Я з трьох років хворію на бронхіальну астму, однак вона активізується лише тоді, коли є певні зовнішні ...
-
17.11.2020 10:00
СУБСИДІЇ ЗМЕНШУЮТЬСЯ, ПЕРЕВІРКИ ЖОРСТКІШАЮТЬ
В осінньо-зимовий період для пересічних українців украй важливим постає питання оплати комунальних послуг. Для когось порятунком стають державні субсидії. «Лиманські факти» розкажуть, як нараховуються виплати, як перевіряються їхні отримувачі та кого можуть змусити повернути отримані кошти.
Як обчисляють субсидії
Розмір субсидії розраховують як різницю між вартістю комуналки й обов'язкового платежу. Зі свого боку, обов'язковий платіж – це певний відсоток доходу сім'ї, який може віддавати за комунальні послуги конкретний пільговик.
Цей відсоток для всіх вираховується індивідуально. До травня ць
-
16.11.2020 09:00
ВІДТЕПЕР ВИЗНАЧАТИ ПНЕВМОНІЮ НА КОМП’ЮТЕРНОМУ ТОМОГРАФІ МОЖНА В ЛИМАНСЬКОМУ РАЙОНІ
У Доброславі запрацював приватний комп'ютерний томограф (КТ), на якому можна пройти різні види обстеження внутрішніх органів. Зокрема, можна дослідити легені при підозрі на коронавірусну пневмонію. Вартість цієї процедури – 800 грн.
Для КТ обладнали приміщення в приймально-діагностичному відділенні Лиманської центральної районної лікарні, яка знаходиться за адресою: вул. Грубник, 27.
Записатися на комп'ютерну томографію можна за телефоном: +38 096 269 94 21.
Нагадаємо, що раніше жителям Лиманського району доводилося їздити до одеських державних та приватних медичних закладів для визначення пне
-
16.11.2020 08:00
ПАНДЕМІЯ ДОСЯГЛА ТОЧКИ НЕПОВЕРНЕННЯ
Щодня в Україні фіксують понад 10 тисяч нових захворювань на COVID-19. Люди тижнями не можуть отримати результатів ПЛР-тесту, щоб потрапити до госпіталю, тому займаються самолікуванням, яке часто призводить до сумних наслідків. Катастрофічна нестача кисню та ліжок, тисячі заражених медиків, однак усе, що пропонує уряд, – це карантин «вихідного дня» та штрафи за відсутність масок у громадських місцях. Які новини на фронті «боротьби» влади з коронавірусом, розкажуть «Лиманські факти».
COVID-19 в Одеській області
Одеська волонтерка та директорка БФ «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова щод
-
15.11.2020 09:00
УНІКАЛЬНИЙ УЧИТЕЛЬ МУЗИКИ В ЧОНОМОРСЬКОМУ: «МУЗИКА – ЦЕ МОЄ ЖИТТЯ»
День працівників культури в Україні відзначають 9 листопада. «Лиманські факти» поспілкувалися з учителем музики Чорноморської музичної школи Михайлом Челядіним, який уже 13 років працює художнім керівником ансамблю «Short band» у Чорноморському будинку культури.
«Після закінчення музичної школи я думав вступити до будівельного інституту, але долю не обманути, і я за компанію з другом пішов до музичного училища. В армії під час проходження строкової служби в Казахстані грав у військовому ансамблі, а після демобілізації працював солістом Цілиноградського народного оркестру. Коли повернувся дод